Paradox Seana Conneryho

(TV film)
  • Francie Sean Connery vs James Bond (více)

Diváci ho milovali jako Jamese Bonda, on však ze všeho nejvíc toužil se z této osudové role vymanit... V roce 1962 vstupuje na plátna kin mladá neokoukaná tvář a zároveň nový hrdina, agent James Bond a jeho první představitel Sean Connery. Jednalo se o první filmovou „bondovku“ s názvem Dr. No, jinak šestý knižní příběh z pera dnes již legendárního Iana Fleminga. Role Jamese Bonda přinesla Seanu Connerymu slávu a bohatství, ale stala se i jeho břemenem a prokletím. Tvůrci dnešního dokumentu zkoumají Conneryho kariéru komplexně a věcně, i když ve skutečnosti byla hercova cesta k osvobození a uspokojivému sebeprosazení trnitá. (Česká televize)

otík

Takový obyčejný, klasický dokument, kde se většinu času klade důraz na Conneryho životní roli Jamese Bonda a snahy se z této škatulky vymanit. Uvidíme Conneryho v pár rozhovorech, rozeberou se jeho dalšíí filmy a obloukem se zase vrátíme k TOMU Jamesi Bondovi. Od poloviny už to bylo opakování toho samého a výrazně bez tempa. No prostě dokument pro dokument. ()

nascendi

Je nespochybniteľnou pravdou, že pri vyslovení mena Sean Connery sa automaticky vybaví meno James Bond. Ale ja, ktorý patrím k menšine divákov, pre ktorú Bond príliš veľa neznamená, si radšej spomeniem na Pahorok alebo Meno ruže. Celkom rád som si pozrel dokument o Connerym, pretože bez ohľadu na môj vzťah k postave Bonda, ho považujem za významného a charizmatického herca, ktorý v staršom veku pôsobil príťažlivejšie, ako v najlepších rokoch. ()

kpt.Johanson

Ukázka zcela odfláknuté dokumentaristické práce, která se snaží nahnat pody na slávě jednoho velkého herce.  Tvůrci dokumentu se snaží hrát na city v příběhu, který pořádně ale sami neznají. Neznají vlastně život Conneryho, a ani úskalí fenoménu, kdy se z herce stane postava v očích diváků. Takhle nějak dopadne dokument, který posbírá archivní záběry a několik tun bulvárového materiálu a poskládá si z něj, co chce.. Doplní to tu a tam nějakou tou výpovědí a šup dokument je na cestě.. Pokud by se jednalo o studentskou práci, jejímž cílem je dostat zápočet pro přistoupení ke zkoušce, no prosím... Ale pokud to mám hodnotit jako dokument, pak nejen, že nedostál svým cílům, ale je nasnadě zapřemýšlet, zda vůbec nějaké měl. ()

subic

Za první bondovku dostal pouhých 15tis. dolarů, za další 2 ne o moc víc. Po čtvrté bondovce už si nárokoval i  procenta z merchandisingu. Tak ho v páté nahradil nijaký Australan Lazenby. Za v pořadí šestou pak dostal 125tis. dolarů. Ale Roger Moore pak už bral miliony. Věděl jsi to? Já ne. Zajímavý dokument o dalších rolích Seana Conneryho a jeho takového až traumatu z Jamese Bonda. ()

tron

V prvom rade: toto nie je dokument o Connerym. Akonáhle by bol, stali by sme sa svedkami neskutočného prúseru, pretože tým pádom by to bol typ dokumentu, ako keď si narýchlo potrebujete zistiť základné fakty o Druhej svetovej a ku šťastiu vám stačí dozvedieť sa, že Hitler bol zlý a vojna skončila v r. 1945. Nedozviete sa v podstate nič a i potenciálne veľmi zaujímavé a silné Conneryho momenty sú odbavené v jednej, max. v dvoch vetách. Zarazilo ma, keď som si uvedomil, že to trvalo skoro hodinu a pritom som sa dá sa povedať nič nedozvedel. Ono to ale nie je životopis najslávnejšieho škótskeho herca, ale dokument venovaný jeho bondovskému alter-egu. Čo ostatne potvrdzuje názov. Takže v tomto smere spokojnosť. Zmienka o kameramanovi, ktorý utiekol do USA, zmenil si meno a viac o ňom nikto nevedel, znie ako skvelý námet pre mrazivú urban legend. ()