Mluv se mnou

• Austrálie Talk to Me (více)

Skupina přátel narazí na záhadnou mumifikovanou ruku, o níž zjistí, že je může dočasně spojit se světem duchů, pokud ji uchopí a řeknou: „Mluv se mnou!“. Nebezpečná hračka se stává hlavní atrakcí na večírcích a vzbuzuje stále větší zájem na sociálních sítích. Během jedné ze seancí se však světy spojí na příliš dlouhou dobu, probudí se a rozpoutají děsivé nadpřirozené síly. (Vertigo International)

taibrek

Konečne niečo nové zo záhrobia, ale ohúrený som z toho neostal. 4 hviezdy dávam len kôli nápadu. Keď do ostatných vchádzali duchovia, tak kľudne ich tam mali použiť. Prišlo mi to ako keby šetrili na efektoch. Škoda, že to nebolo aj trochu dlhšie. Zase by sa dalo pekne nadviazať pokračovanie, keď začne Mia prehovárať zo záhrobia. ()

exe. odpad!

Čítal som niekoľko recenzií a pozeral rôzne reakcie, ktoré Talk to Me označovali za jeden z najlepších hororov, ktoré vyšli tento rok a po veľmi pozitívnych recenziách na tento film som sa rozhodol, že si ho nechám na úplný záver tohto roka. Čakal som pôsobivý atmosférický horor so zaujímavými postavami a s celkom jednoduchým dejom, ale z konečného výsledku sa jedná len o ďalší hlboko podpriemerný snímok, ktorý sa stáva skôr uspávacím ako napínavým, a aj keď tam nájdete zopár nechutností a trošku krvi, na vybalansovanie to rozhodne nestačí a na filme nepridávali ani samotné postavy, ktoré pôsobili ako mozgový nádor v pokročilom štádiu a mal som čo robiť, aby som to v polovičke nevypol. Námet mi tak isto neprišiel nejak zaujímavý, ale chcel som tomu dať šancu a veril som, že postupom času sa to rozvinie viac do hĺbky, opäť to však zostalo pochované niekde hlboko pod zemou, celý námet je podávaný nezaujímavým a nudným spôsobom, nie je to vôbec napínavé a zopár skrvavených tvárí hovoriacich démonickým hlasom to nezachraňuje, celému tomu chýba hĺbka a chuť chcieť niečo viac, je to ako zapáliť len dve polená a čakať z nich dvojmetrovú vatru. Nevypol som to len preto, pretože som v druhej polovici čakal, že sa príbeh niekam posunie a ponúkne nejaké to napätie či zaujímavé vyvrcholenie, namiesto toho som však dostal suché rodinné drama, ktoré na kvalite filmu aj tak nemalo žiaden vplyv a kde stále zostávalo strašne veľa otázok, na ktoré sa akosi zabudlo a divák si ich má asi domyslieť, koniec mi prišiel narýchlo zbúchaný a spravený len kvôli tomu, aby to nejaký koniec malo, nezáleží na tom, ako to bude podané, hlavne nech nejaký je. Čím skôr skončíme, tým skôr bude výplata. ()

Tomas_PO

Nadpriemerné hodnotenia dali nádej na nadpriemerný horor, a skutočne, po pomalšom rozbehu druhá tretina filmu svojou originalitou zaujala. Inovatívny nápad, ktorý sa pri horore častokrát nevidí, zápletka, ktorá zaujme, celkový drive, ako aj herci, ktorí nepôsobia amatérsky. No to všetko v tretej tretine filmu vyprší a tvorcom akokeby dôjde dych. Škoda, potenciál tam bol. ()

Ace.A.T.L.

Ty temný části filmu byly hodně fajn. Bohužel, na můj vkus jich tam bylo málo. Na druhou stranu to byla zajímavá myšlenka, která dobře sedla. Ale je tam to ALE. Kdyby se spojení a druhá strana řešila víc, bylo by to u mě o 1* nahoru. Takhle je to, pro mě, jen nadprůměr. Silnej, ale na 4* to za mě neni. Takže za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Kushina

Vcelku dost slušná duchařina. Aneb nezahrávejte si s nadpřirozenými silami, protože jediné co mrtví chtějí je, aby přes duše čistých mohli napáchat zlo. A jelikož duchy vyvolávají dementi, co nedodržují jasně daná pravidla, dalo se čekat, že to tak dopadne.... Honestly jsem to sám zažil v mládí a upřímně, nikdy víc. Kdo nevěří, tak ať něvěří. 65% ()

SpicyNugget

Skupina přátel narazí na záhadnou mumifikovanou ruku, o níž zjistí, že je může dočasně spojit se světem duchů, pokud ji uchopí a řeknou: „Mluv se mnou!” Má to ale háček, celá seance nesmí trvat více, jak 20 sekund. Pak by si entita našla cestu do našeho světa. Mia s Jade se vydávají na další sezení s kamarády, tentokrát s sebou vezmou i mladšího bratra Jade, Rileyho. Riley chce seanci zkusit, ale vstoupí do něj Miina máma. Seance trvá více jak 20 sekund… Tohle byl skvělý počin. Zajímavá zápletka, ruka spojující se světem mrtvých, herci relativně sympatičtí, děj odsýpal jak hodinky, furt se cosi dělo a furt se člověk bál. Konec byl skvělý, i když jsem asi trochu čekala, že to tak dopadne. Skvělý film, určitě doporučuji. ()

F2003F

Po sto rokoch pri hlbokom úpadku žánru sa vynorilo konečne pôsobivé prekvapenie. Originálny, desivo zapamätateľný, herecky zvládnutý a hlavne atmosfericky pútavý. Svetlá výnimka žánru, ktorý je dnes už pomaly každému na smiech a nič nové sa takmer ani nesnaží priniesť. Nepríjemne fungujúce polahodenie, presne tak ako to má vo výsledku byť. Aj keď obsadiť by sa dalo aj pomerne o dosť pohľadnejšie a dej je samozrejme, keďže ide o bežnú len novo poňatú ducharinu, z väčšej časti predvídateľný, ale cez to stále dokáže pár krát poriadne vyľakať či nahnať strach. ()

M.Pazzina

Tento komentář obshajuje spoilery a vyzrazení zápletky! Film je přijemné osvěženi hororové scény a neni to jen pitomá duchařina bez point, plná lekaček. Je to dramaturgicky dobře vystavěná věc, která pracuje se symboly, předznamenáním a narážkami, ktere když nesledujete a necháte se pohltit sledováním, tak nemusíte vidět. Kdo by řekl, že sádrová ruka je něco jako zabijácká videokazeta z kruhu a vábí duše dokud nedostane, co chce. Cením tu narážku na dnešní dobu, kdy se posouvá zábava na dalsi a další hranu, to je super. Ruku na srdce, kdo z Vás pochopil, že ty duše jsou uvězněné v té ruce a Mia skončí nakonec mezi nima, práve díky zlé duši, která se vydává za její matku, aby zjískala nevinou duši. Narozdil od Mandragory na to bylo potreba 93 vteřin. Zřete si a přemýšlejte o tom 😀 ()

ned_is_ded

Tvůrci měli geniální nápad udělat relativně klasickej duchařskej horor, kde jsou ale duchové fakt zlý a nebezpečný, a taky si dali záležet na tom, aby nám záleželo na postavách. Sice to není perfektní, ale takhle moc už mě do sebe horor dlouho nevtáhl. ()

gogo77

7/10 ... horror skoro ako sa patri ... aj ked lakaciek nie je vela je to skor take ducharske psycho... o co vlastne ide? ... existuje keramicka ruka ktoru ked chytis pred sebou zbadas ducha mrtveho a ked mu povies "talk to me" tak vojde do teba a z teba sa stane telo ktore ten duch moze ovladat ... decka z filmu zistili ze bezpecne je to max 90 sekund a tak sa na striedacku nechavaju duchmi ovladat az kym sa im to nevymkne z ruk a zrazu prestanu vnimat co/kto je realny a co nie... ()

Dadoas

Celý príbeh by sa dal spracovať ako tridsať minútový short film. Naťahovanie fabule do týchto rozmerov filmu uškodilo. Slabý podpriemer. Tri hviezdy dávam (s privretým okom) vďaka maskám a vizuálu. ()

Accuphose

Online svět je trošku mimo mě.... proto tomu nedám 5 hvězdiček, byť to má dobře prokreslené postavy, gradující tempo. ale pokud by si s tím dali tvůrci na konci trošku víc práce, mohlo to být dokonalé a dosáhnout kvality například Doctor Sleep... v kině si to užijete, podruhý nemá smysl vidět za mě. ()

MartinSTFC

Docela zajímavý nápad, nicméně se to tak nějak táhne, i přes velmi krátkou stopáž jsem se nachytal, jak občas vůbec nesleduji děj a hraji si s telefonem a vlastně jsem o nic nepřišel. Jak zde již bylo zmíněno, casting je skutečně příšerný, s charismatičtějšími postavami by z toho šlo určitě vytěžit více. Nicméně je to, co se originality týče, jeden z těch lepších snímků tohoto roku. ()

soukyd33

Zvuk byl parádní, a do těchto filmů zkrátka patří. Některé scény byli hodně podobné realitě. Scénář probíhá jako nevinný začátek jedné hry ve skupině. Herecké obsazení neznámé. Herecké výkony velmi dobré. Viděl v kině 12.9. Praha, Chodov Cinema City. Hvězdiček 3 ()

Frenk

Zajímavý filmek plný zajímavých postav, zvratů a děsů. Nápad na film je to originální. Skupinka mladíků totiž nepotřebuje k zábavě alkohol, nýbrž jim bohatě stačí, půjčovat si duši pekelných bytostí. Asi jim to slušně zvedá dopamin, jelikož abstinenční příznaky jsou už po první dávce znatelné. Na můj vkus to v závěru působilo překombinovaně, ale zklamaný nejsem. Některé scény byly dokonce strašidelné, takže kromě hrstky náctiletých feťáků jsme dostali i nějaký ten horor, kterému by měl člověk dát šanci. *mírně usměvavý smajlík* ()

AmunRa

Překvapivě dospělý australský horor sice nepřináší nic převratného, ale je bezchybně naspsaný, výborně natočený a září v něm výborní začínající herci. Mimo toho film vyčnívá i svým přesahem, který poskytuje interpretační volnost v poli zneužívání psychotropních látek, vyrovnání se s traumatem sebevraždy matky i v tématu psychických chorob. Škoda mírného poklesu tempa v závěru, jinak by to byl v podstatě bezchybný film. ()

vinducha

Docela čumim , člověk by řekl , že v té týnejdž kategorii už snad bylo natočeno všechno , a ejhle , tenhle zásek od protinožců je velice svěží a za mě i docela originální kousek . Co se mě týče ,  můžu říct , že druhou část zaklínadla by určitě ze mě nikdo nevypáčil ani za  příslib doživotní renty , na to sem hodně velký posera. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD