Uznávaný spisovatel Mortimer Brewster (Cary Grant) je čerstvě ženatý s půvabnou Elaine (Priscilla Lane), ale bojí se ji uvést do rodiny. Zjistil totiž, že jeho dvě zdánlivě neškodné tetičky Abby (Josephine Hull) a Martha (Jean Adair) vraždí staré pány - nabízejí jim otrávené bezinkové víno a mrtvoly pak odklízí Mortyho bláznivý bratr Teddy (John Alexander), který se považuje za prezidenta Roosevelta. Jako by to nestačilo, po letech se vrací domů další Mortimerův bratr, sériový vrah Jonathan (Raymond Massey), připravený pomstít dávné křivdy a srovnat s tetami skóre v počtu obětí... (Oskar)

Skip

Jezinky a bezinky jsem kdysi viděl v divadle a skvěle jsem se bavil, takže jsem byl zvědavý na filmovou adaptaci. A rozhodně jsem nebyl zklamán. Tetičky byly vražedně roztomilé a Cary Grant prostě exceloval. Skvělá komedie. ()

Aleee89

Caprovy filmy mám hodně ráda, on sám patří mezi mé nejoblíbenější režiséry. A Cary Grant se navíc řadí k mým oblíbeným hercům, takže u Jezinek a bezinek nebylo proč váhat. Sice mi Grantova herecká poloha v tomto snímku příliš nesedla, ale na druhou stranu je potřeba uznat, že jeho přehrávání se do filmu jako celku vlastně hodí. Tak v dobrém slova smyslu šílený snímek jsem neviděla už dlouho. V podobných případech je docela snadné sklouznout a dostat se za hranu, avšak Capra drží režisérské otěže pevně, nikam nepadá a jeho Jezinky a bezinky fungují a drží pohromadě. ()

radektejkal

Cary Grant a zřejmě ani Frank Capra (ostatně víme, co jsou zač) si asi neuvědomili, že éra němého filmu je dávno ta tam. Ječení, křivení úst, posunčina, chaotické pohyby, atp. předváděné Cary Grantem bylo mi bylo místy utrpením; a tak jsem jen netrpělivě čekal na závěrečná slova z Leoncavallových Pagliacci (Komedianti): "La commedia è finita". ()

kinderman

C.Grant postavu Mortimera Brewstera neměl rád a natáčení této frašky jej nebavilo. Prověrku časem ztřeštěně komediální dílko nevydrželo, sledovat dnes „fyzické“ Grantovo herectví (rozuměj: odpudivé přehrávání toho nejhoršího kalibru) a neustálé vybíhání do schodů a hysterický řev Johna Alexandera je téměř nesnesitelné. Něco málo zachraňuje průběžný gag s Jonathanovým předělaným obličejem. ()

Martin741

Filmy Franka Capru /Mr. Deeds goes to Town, Mr. Deeds goes to Washington/ sice mam neskutocne rad, a tato komedia sa nesie opat v pozitivnom a miestami aj sympaticky naivnom duchu, ale na 5 hviezd to tentokrat nebude. Preco? Ponajprv nemam rad Caryho Granta, aj ked uznavam, ze vedel hrat. Za druhe, film sa odohrava len v interieroch, a minimum deja sa odohra v exterieroch. A zamyslanie sa nad kazdou vetou, ktoru kto kedy predniesol, ma zacinalo pekne otravovat. Slusne 4 hviezdy vsak film rozhodne ma : za tie dve tetky /Josephine Hull a Jean Adaire/ a ich komicke kusky a dialogy, dalej sympaticka bola postava blazna, ktory si o sebe myslel, ze je Theodorom Rooseveltom /John Alexander/. No a Caprov rezisersky talent sa proste neda spochybnit. 89 % ()

ad

Mno jo, Frank Capra uměl dát šťávu i "divadelní" zápletce... a Jezinky s bezinkami mají šťávu pořád(možná za to můžou i vynikající herci v čele s kouzelným Cary Grantem)!!! ()

C0r0ner

Což o to, vtipné to bylo dost, zasmál jsem se překvapivě hodně, nicméně mi vadilo to divadelní zpracování, které z toho celého dělalo spíš nereálnou grotesku než normální příběh. Tím pádem všechny ty dobré fóry jdou na vrub vykonstruovanosti a nepravděpodobnosti, což mi dojem ve výsledku zkazilo. 55% ()

PEEPA

Mazeeeeec!! :-)) Mel jsem z toho strach, ale od zacatku me to chytlo a dost jsem se celou dobu bavil a smal. Opravdu me to zaujalo. Prvni hodina mi utekla silene rychle, pak uz se to zacalo trosku vleci, a Cary Grant chvilemi opravdu pusobil az moc komicky, ale jinak se mi to fakt dost libilo. Je to opravdu silena a blazniva komedie, ale zdaleka nejvtipnejsi z tech, ktere jsem z tohoto obdobi videl! ()

mortak

Capra bohužel jen mechanicky převedl divadlo do filmu. Aspoň mohl mohl změnit vtip s Borisem Karloffem. V originálním divadelním obsazení hrál bratra Jonathana - Boris Karloff. Grant je moc divadelní, to potřebuje velká gesta, plátno vyžaduje stridmost. Prostě tento film je pozvánka do divadla. ()

Iroquaise

...občas se to netrefuje tou svojí bláznivostí...některé gagy jsou rány do prázdna, jiné se v sobě zase moc vyžívají a trčí z filmu svojí chtěností a plánovaností...ale jinak to funguje...to samé Cary Grant, občas přehrává, ale občas se neuvěřitelně trefí...humor, který se tu předvádí, je velice těžký, protože je svou poetikou prvoplánový( následná práce s ním je ale velice promyšlená - viz neustálý příval gagů postavených na principu opakování v různých kontextech), ostentativní a výbojný - jako výstřel...buď se trefíte, nebo minete...v tomhle směru to evokuje grotesky ( tenhle postup "hlasitosti" a "viditelnosti" je přenesen i na humor slovní)... přes crazy povahu ten film ale není jenom taková blbinka...po scénáristické stránce je to dost propracované - strukturace scén, zapojování a vytěžování postav, zapojování fórů, práce s klišé a jejich tematizace atd....dobře napsané...v tomhle směru to má - v dobrém smyslu slova - charakter divadelní hry...vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby to byla adaptace... ()

hanagi

I když mám Cary Granta jinak docela ráda, jeho přehrávání mě iritovalo tak moc, že ovlivnilo celkové hodnocení. Co to proboha dělal s těma očima? Všichni ostatní vedle něj vypadali, jako že hrají naprosto civilně. ()

Hollohlaway

Formát divadelních her mi prostě nějak ve filmu nesedí. Grant sice seká vtipné grimasy, a konverzace zběsile sviští, ale scénář mi přišel už příliš šílený. Jednotlivé scénky nemají občas daleko k dokonalosti, ovšem vcelku to bylo trochu moc. Ale rozhodně to nebylo zlé, kdepak. ()

sedm.1

S ohledem na stáří filmu dávám hvězdičky s vyšším počtem,než bych dal jinak.Film postavený především na hercích a jejich hereckém umu.Zde samozřejmně exceluje Cary Grant(Morthy) a jeho vyjevené výrazy,dál představitelé dvou záporáků a výborný Mortyho bláznivý bratr Teddy (John Alexander).Ti prodávají svůj herecký um naprosto dokonale a být takový i ostatní,je to nářez.Ovšem,obě představitelky Mortyho tetiček a věsměs všichny policisté,mi přišli tak hrozní,že to opravdu této klasice dle mého skromného názoru velmi ubírá.Přesto jeden z nejlepších filmečků své doby! ()

vitekpe

Trosku monotonni komedie s Cary Grantem v titulni roli. A jak zminuji okolni komentare, je to opravdu hodne divadelni... ()

Thurin

Tenhle film byl pro mě trochu zklamáním. Cary Grant je sice stejně výborný jako jindy, ale zbytek hereckého ancáblu za ním bohužel značně pokulhává. Za zmínku snad stojí ještě výkon Petera Lorreho a Johna Alexandra. Oprvdovou pohromou je však postava, kterou hraje Raymond Massey. Na filmu je navíc dost znát, že je psaný podle divadelní hry. Při rozhodování, zda dám tři nebo čtyři hvězdíčky však převládl dobrý pocit z výkonu hlavní hvězdy. ()