Uznávaný spisovatel Mortimer Brewster (Cary Grant) je čerstvě ženatý s půvabnou Elaine (Priscilla Lane), ale bojí se ji uvést do rodiny. Zjistil totiž, že jeho dvě zdánlivě neškodné tetičky Abby (Josephine Hull) a Martha (Jean Adair) vraždí staré pány - nabízejí jim otrávené bezinkové víno a mrtvoly pak odklízí Mortyho bláznivý bratr Teddy (John Alexander), který se považuje za prezidenta Roosevelta. Jako by to nestačilo, po letech se vrací domů další Mortimerův bratr, sériový vrah Jonathan (Raymond Massey), připravený pomstít dávné křivdy a srovnat s tetami skóre v počtu obětí... (Oskar)

Tumáš

nevím, co si mám myslet, není to špatné, ale ani moc dobré. Nejlepší byl Peter Lorre jako doktor Einstein.. 70% ()

t0ny

This is developing into a very bad habit! Pohříchu bláznivá a vysoce absurdní komedie, která mě zpočátku tolik nechytla, ale po rozdání karet docela nabrala obrátky. Chvíli jsem si musel zvykat na Grantovu atypickou roli, ale nakonec jeho výkon do celé taškařice dobře zapadl. Škoda přítomnosti několika slabších "scének", protože některé byly naopak výborné. Takto zůstanu u 4*, ale mám takový pocit, že filmu dlužím ještě jedno shlédnutí - alespoň budu vědět, do čeho jdu a naplno si ho užiju! ()

mi-ib

"Ústředna? Slyšíte mě? Ano? Jste si jistá? Tak to tady musím být." Problém tohoto filmu je v tom, že přepálý začátek a pak už nedokáže udržet tempo. Vyšilování Caryho Granta je zpočátku neuvěřitelně vtipné, ale postupem času se jeho projev nemění a tím pádem začne být pro diváka jednotvárný a asi i nudný. Viděl jsem tenhle film náhodou už jednou před lety, viděl jsem i divadelní hru v podání souboru našeho městského divadla a musím říct, že i když je příběh celkem dobře propracovaný, nikdy mě nijak nenadchl. Ovšem John Alexander byl super, hlavně díky jeho velmi vděčné roli. Přestože se zdá, že film spíše haním než chválím, musím uznat, že se je celkem v pohodě zhlédnutelný a možná se zas na něj někdy náhodou podívám. ()

Mimo83

Takto dobre som sa už dávno nepobavil u žiadnej komédie... a hlavne takej čiernej ako je táto. Vynikajúci námet, ešte lepší herci, perfektné spracovanie... Proste paráda!!! ()

Mr.FreeZer

Nečekal jsem, že se mne tato komedie bude tak bavit. Cary Grant v roli, kterou jsem u něj moc neznal, skvělý komediální výkon. Ale i ostatní nezůstávájí pozadu - jako například vraždící tetičky nebo bláznivý Teddy. ()

Killingjoke

Perfektní zábavná hříčka těžící s mistrovské symbiózy před i za kamerou. Když na obou stranách této barikády stojí profíci svého oboru, minimálně máme základ na výborný výsledek. Ne jinak je tomu v Jezinkách a bezinkách, kde dostal výtečný Frank Capra k ruce hvězdu první velikosti a geniálního komika Cary Granta. A tohle je opravdu Grantův píseček, protože je v každém jednotlivém záběru prostě k nezaplacení… O filmu jsem předem nic nevěděl, takže jsem čekal nějakou konverzačku s romantickými motivy, ale chyba lávky. Po několika okamžicích se rozjede kolotoč neuvěřitelných bizarností, ve které je jen těžké hledat někoho zcela příčetného. Kdo by ale odolal tetičkám „milostivým vražednicím“, jednomu bratru s tváří Frankensteina, druhému který si myslí že je bývalý prezident USA nebo poldovi, píšícímu divadelní hry. Panoptikum, které jen tak nenajdete, ale naprosto úžasné! Mimochodem, ona divadelnost je v celém filmu patrná, není se čemu divit, předlohou skutečně divadelní hra byla. Nečekal jsem, že to bude tak dobré a proto jsem hodně mile překvapen. A Cary Grant byl vážně pan herec…takže "Do útoku!!!!" ()

bubblebobble odpad!

OMG tento film je tak neskutočne iritujúci, tak miestami nechutne ukecaný a tak debilne prehnane absurdný, že to totálne stráca akýkoľvek humor. Podľa mňa vychvalovať niečo, čo má úroveň súčasných slovenských sitcomov je buď totálne pózerstvo alebo pokrytectvo najhrubšieho zrna. TO SA NEDALO DOPOZERAŤ. Snaha bola ale to nabalovanie jedného nedorozumenia na druhé a následné trapošenie .... no des. Skúsim to možno ešte raz niekedy ale fakt až vtedy keď zo mňa vyprchá všetka tá hrôza. ()

Adiemus

Tak tohle tedy ne. Cary Grant, úžasný v jiných komediích, tady nehorázně přehrává; ani se nedivím, že na svou účast chtěl radši zapomenout. Pravda, možná se na mém negativním pohledu podepsal dabing, který mi v tomto případě zas jednou přišel neadekvátní. V zájmu spravedlnosti ještě vyzkouším nedabovanou verzi. P. S. Originál: 2 * navíc. ()

Arequipa

Nebudu se přít, Cary Grant přehrává, a to hodně. Jenže do téhle ztřeštěné ale přitom inteligentní komedie se to, jakkoliv to zní divně, prostě hodí. Neskutečně zábavné dialogy, i milovníci napětí budou mít svou chvilku. Jen ortodoxní romantici nechť přistupují k filmu s nevelkými očekáváními. Láska Mortimera s Elaine zpečetěná svatbou je středobodem filmu jen do té chvíle, než se objeví první mrtvola.:-) "Chaaaaaarge!" ()

junxi91

Ale jo, nebylo to úplně špatné, ale chvílemi jsem se tak trochu nudil a připadalo mi, že herci tak trochu přehrávali. V hlavní roli exceluje skvělý a vykulený hezoun jménem Cary Grant, který však nebyl jedinou výraznou postavou v tomto filmu. Výrazný tam byl svým způsobem každý. Grant hraje postavu Mortimera Brewstera, známého divadelního kritika a spisovatele, odsuzujícího manželství a pocházejícího z bostonské rodiny Brewsterů, původních osadníků z lodi Mayflower. Jednoho dne se však zamiloval do krásné Elaine Harper, své sousedky a ministrovy dcery. V den Halloweenu se Mortimer a Elaine vezmou. Elaine jde do domu svého otce, aby mu novinu oznámila a sbalila se na líbánky, zatímco Mortimer se vrací k Abby a Martě, tetám, které ho vychovaly ve starém rodinném domě. Mortimerův bratr Teddy, který věří, že je Theodore Roosevelt, bydlí s nimi. Pokaždé, když jde Teddy nahoru, zakřičí "Nabít!" a běží po schodech, napodobujíc Rooseveltův slavný útok z roku 1898 na kopec San Juan. A také rád troubí na trumpetu, čímž sere všechny sousedy okolo, proto je často navštěvují policisté. Moltimer najde v sedadle u okna ukrytou mrtvolu a je zděšen. S hrůzou předpokládá, že to udělal Teddy kvůli svým bludům. Abby a Martha vesele vysvětlují, že to udělaly ony, že jako sériové vražedkyně slouží osamělým starým mládencům tím, že ukončují jejich „utrpení“. Vyvěsí ceduli „Pokoj k pronájmu“, aby přilákali oběť, a pak se s ní seznamují se sklenkou bezinkového vína obohaceného arsenem, strychninem a kyanidem. Těla jsou pohřbena ve sklepě Teddym, který se domnívá, že jde o oběti žluté zimnice, které zahynuly při budování Panamského průplavu. Moltimer se musí vzpamatovat z toho, že jeho milé tetičky jsou dvanáctinásobné vražedkyně. Do domu mezitím přichází jeho ohyzdný bratr Jonathan se svým malým komplicem a alkoholikem, doktorem Hermanem Einsteinem. Jonathan je stejně jako jeho tetičky sériový vrah, shodou okolností také dvanáctinásobný, který se snaží uniknout policii a zbavit se své poslední oběti, pana Spinalza. Jonathanův obličej, plasticky operovaný doktorem Einsteinem v opilosti, připomíná monstrum od Borise Karloffa - vypadá jako Frankensteinův make-up. Jonathan se dozví tajemství své tety a navrhne svou nejnovější oběť pohřbít ve sklepě. Abby a Martha vehementně protestují, protože jejich oběti byli „milí“ gentlemani, zatímco Jonathanovou obětí je cizinec. Jonathan také prozradí svůj záměr zabít bratra Mortimera, kterého nemá od malička rád. V domě se ukáže také Elaine, kterou se nejprve pokusí Jonathan a Einstein zabít, než je tetičky a Mortimer zastaví. Elaine chce co nejdříve odjet na líbánky, ale její novomanžel má jiné plány. Dům navštíví opět policisté, které se Mortimer snaží upozornit na Jonathanovu přítomnost. Aby odvedl pozornost od svých tet a připravil je o jejich ochotného, ale nechápajícího komplice Teddyho, Mortimer se snaží získat od doktora papíry, aby mohl Teddyho nechat legálně umístit do psychiatrické léčebny. Mortimer se obává, že v něm sídlí genetická predispozice k duševní nemoci, a vysvětluje Elaine, že s ní nemůže zůstat ženatý. Nakonec je Jonathan zatčen, Einstein po podepsání Teddyho papírů uprchne, Teddy je poslán do ústavu a jeho tety trvají na tom, aby se k němu připojily. Když se Abby a Martha doslechly, že Mortimer podepsal dokumenty ohledně Teddyho jako nejbližší příbuzný, informují Mortimera, že nakonec není Brewster: jeho matka byla rodinnou kuchařkou a jeho otec byl kuchař na parníku. S úlevou chtivě Elaine políbí a odvede ji na líbánky. Muselo se mu skutečně ulevit, že není příbuzný se všemi těmi šílenci a vrahy, které považoval za svou rodinu. Ale jako dalo se to, na svou dobu to muselo být vtipné, párkrát jsem se zasmál a to, jak je tam bagatelizováno téma smrti, se mi celkem líbilo. () (méně) (více)

Gromit

Cary Grant měl neuvěřitelné komediální nadání a v tomto filmu se mohl opravdu vyřádit. Jeho neodolatelně legrační grimasy a takřka gumové pohybové kreace jsou jedním slovem nezapomenutelné. A když se k tomu ještě přidají břitké dialogy, nádherně zahrané vedlejší postavy (zejména "Teddy Roosevelt" je jedinečný) a bezchybná režie Franka Capry, vznikne báječná taškařice, jejíž kouzlo nenahlodá ani nelítostný zub času. Jezinky a bezinky jsou zkrátka nadčasové! ()

Asdas

Granta som tuto videl po prvý- krát v komediálnej podobe a tá mu sekne skvele, len rozdiel medzi ním a ostatnými hercami je veľký a tak to za plný počet byť nemôže. ()

MeGab odpad!

Z tohoto divadelní stupidita vyloženě řve. Dva drsní chlapi afektovaně čumí v obýváku na prostřený stůl, první dramaticky pronáší proslov, druhý jej neméně afektovaně upozorňuje na prostřený stůl. Nevšimnou si dvou ženských postav připravených na schodech zasáhnout do děje. Což starší baba taktéž afektovaně rázně učiní, zatímco mladší postává u ní v sexypyžámku, asi čekající na to, že bude drsňácky znásilněna. Ježišmarjá! To snad nemohli myslet vážně ani před těmi sedmdesáti lety!!! ()

PlayEasy

Češi (konečně) neměli smůlu a perfektně jim vyšel název. Nejen, že je v souladu s obsahem filmu (samozřejmě), ale on se také rýmuje. Skvělá "brooklynská" černá komedie je mikro parodii na Frankesteina i na Borise Karloffa :) a na rodinné problémy, ze kterých vznikají jak komediální, tak hrůzostrašné scény a také občas mix. Ikona Hollywoodu a láska svobodných slečen Cary Grant je zkrátka šprýmař. Občas i když se to nehodí :-) Ale možná jsme si po přečtení obsahu o tomto filmu mysleli více... Bravo Oscare :-) 80% Viděno v rámci "Old holidays". ()

Nonna

Komedie, v níž není normální snad vůbec nikdo. Ač jsem četla, že sám Cary Grant svoje provedení Mortimera neměl příliš v lásce, mně se líbil. Opravdu se trochu přehrává, ale tím, že jde vpodstatě o divadelní hru v jedné kulise, nejsou zde přehnaná divadelní gesta a mimika na škodu nikomu, nejen hlavnímu představiteli. Skvělé výrazivo má například i vedlejší postava nově nastoupivšího policisty nebo obě tetičky. A když vstoupí na scénu plasticky upravený bratr Jonatán s kamenou tváří a vražedným pohledem, oceńuji vedle něj živě gestikulujícího Mortimera ještě víc. Dialogy jsou tak dokonalé a zábavné, že se film, v mém případě, snad ani nedá sledovat bez občasného přetáčení o kousek zpět, protože zatímco se směju, neslyším, co bylo dál a to by mě mrzelo. Je to jedna z nejmilejších a přitom nejčernějších starých amerických komedií, které znám. ()

pollstro

Filmová klasika v oblasti černého humoru, kterému Capra přidává hrůzostrašný vtip s bohatě kouzelnou fantazií, jenž společně dosahuje malebného kontrastního efektu prostého života a takřka otevřeného hororu s čirou hrůzou. Vskutku speciální kombinace mnoha žánrů a nápadů, která vytváří působivou filmovou adaptaci, která skvěle vystihuje atmosféru divadelní předlohy. ()