Uznávaný spisovatel Mortimer Brewster (Cary Grant) je čerstvě ženatý s půvabnou Elaine (Priscilla Lane), ale bojí se ji uvést do rodiny. Zjistil totiž, že jeho dvě zdánlivě neškodné tetičky Abby (Josephine Hull) a Martha (Jean Adair) vraždí staré pány - nabízejí jim otrávené bezinkové víno a mrtvoly pak odklízí Mortyho bláznivý bratr Teddy (John Alexander), který se považuje za prezidenta Roosevelta. Jako by to nestačilo, po letech se vrací domů další Mortimerův bratr, sériový vrah Jonathan (Raymond Massey), připravený pomstít dávné křivdy a srovnat s tetami skóre v počtu obětí... (Oskar)

E.T.Martin

Tuhle komedii mám rád od svých dětských let. Atmosféra je takřka divadelní, na téměř jediné scéně se střídají jedna postava za druhou a děj se zamotává. Theodor Roosevelt, Boris Karloff, Panamský průplav a sbírka klobouků ve skříni dvou roztomilých tetiček. Něčím mi to připomnělo staré české ztřeštěné komedie, na které se dá dívat vždy znovu a znovu. Na tenhle film taky. ()

erast

Tak tohle je žrádlo.Od úplného začátku filmu jsem s otevřenou pusou nechápal. Grandiózní komedie plná skvělého, šíleného,střeštěného,absurdního humoru plná gagů a hlášek. No, jízda. Téhle komedii nic nechybí. Mně ty skoro dvě hodiny filmu utekly jako 20 minut nějakého současného skvělého sitcomu. Tohle bylo moje první setkání s Carym Grantem a někde jsem tady četl prý hodně v tomhle filmu přehrává. Tak na to prdím, protože tohle žeru, žeru a moc a každý film by měl mít nějakýho svýho Karloffa. Klasa, tečka. ()

Katy19

Úžasné herecké výkony, krásné prostředí, humor a mord ruku v ruce a parádní stará komedie bleskově odsejpá. Nedá se tomu nic vytknout! ()

Ace.A.T.L.

Už jako malýho mě tahle komedie zaujala natolik, že jsem musel přemluvit rodiče sehnat druhý video a přehrát WHS na novou WHS, abych měl náhradu, až tu první ohraju. Opravdu nějsem na takhle starý filmy, ale tohle je bomba. Cary Grant hrál vážně na plno a ve fantastickým tempu. Za mě 5* a VŘELE DOPORUČUJU ()

LadyRainier

Nevím, Grant se mi líbil, i to jeho přehrávání se sem hodilo .. ale když nebyl na scéně, tak jsem myslela, že to vypnu ... Asi pro mě tyhle ztřeštěnosti nejsou...Skvělý byl "Boris Karloff" i "Teddy" co kope průplav ve sklepě ..Za mě průměr .. ()

r007

Pro mě jedna z nejlepších komedií 40. let. Těžko říct, jestli by to ustála i bez Caryho, ale obě tetičky byly neskutečné svým naivním postojem k vraždám, nádherně ztvárněný byl i Theodor Roosevelt. Občas mi vadil Jonatan, protože byl jako vystřižený z hororu a některé scény taky, ale přitom jste věděli , že je to komedie. Smršť vtipných scén nicméně převažovala těžko vybírat ty nejlepší. Možná scény s bezinkovým vínem, s taxikářem a hádka kdo bude spát na komodě u okna. A taky nesmím zapomenout na Panamský průplav !!! Těžko uvěřit, že Carymu se tento film vůbec nelíbil. Priscilla byla roztomlá, škoda že neměla víc scén... ()

Svadbos

Veľmi zábavná adaptácia úspešnej divadelnej hry Josepha Kesselringa. Bláznivé herecké obsadenie je excelentné, hlavne Lorre a Massey, ako nepodozrivé vrahyne. Film bol natočený v roku 1941. Hull, Adair a Alexander si zopakovali svoje broadwayské úlohy. Film exisutje aj v počítačom kolorizovanej verzii. ()

AyLe_

Zábavná ztřeštěnost, na které mi ale neskutečně vadilo Grantovo nepřirozené a nevtipné přehrávání. Nejsem velkým znalcem starých amerických filmů, ale na základě Příběhu z Filadelfie vím, že to Grant umí podstatně lépe, takže: 75% ()

cejjchy

Překvapivě svěží a vtipné, musím přiznat, že jsem od tohoto téměř 70 (??!) let starého filmu čekal spíše těžkou romantiku a pár "klasických" vtipů, avšak opak je pravdou. Film postupně nabírá luxusní obrátky v dosti černo-humorném duchu a závěr je naprostý uragán, to se zkrátka musí vidět. Grant je roztomilý, rozhodně netuším, co bych dělal na jeho místě, kdybych za jeden večer musel řešit čekající novomanželku, čekajícího taxikáře, jednoho bratra chovajícího se jako Theodor Roosvelt a nečekaný návrat druhého bratra a především dvě více než vypečené tetičky. Víc skutečně prozradit nelze. :-) Tedy velká spokojenost!!! ()

Bogrant

Cary Grant na iný spôsob, no opäť skvelý. Vie to aj v dramatickom žánri, ktorý samu hodí nemenej dobre, no ani v tejto nadmieru vydarenej komédii sa nestratil a všetko si ukradol pre seba. Najmä skvelou gestikuláciou a mimikou tváre. ()

Ludva

[2019-12-22]*[2009-02-24] * Komedie tak černá, že je až k neuvěření, že vznikla před více než šedesáti lety. Tetičky jsou úžasné ve svém přesvědčení, že konají dobro. Pojmy jako Panama nebo Šťastný háj už u nás zdomácněly. ()

sangiovese

Tak tohle je jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Od začátku až do konce jsem se musela smát. Cary Grant zde hraje naprosto úžasně. Samozřejmě nezapomenutelné jsou taky tetičky. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /v 2. polovině se trochu ztrácel děj na úkor bláznivých scén a nedorozumění, manekýn Karloff mě moc nenadchl, film vůbec dobře začal, ale před polovinou odpadl/, + /Cary a jeho ksichty, Priscilla - která zde vůbec k ničemu nebyla, ale byl to hlavní dívací ženský element, pár vtipných scén/, hodnocení - ne vyloženě špatné, ale ani super zázrak, Cary má i lepší filmy, poznámky - "ale miláčku já tě nevychazuju z domů, TAK VYPADNEŠ UŽ??", AA- 3,5/5 ()

DEAR303

Skvělý C.Grant má dvě milé tetičky , které pomáhají chudákům :) tohle je taková paráda že bych na to mohl koukat pořád :) ()

Majulenkaa

Skvělá oddechová komedie, u které jsem nejen nasmála ale i trochu bála. Tetičky, které se ze začátku jevily nevinně, jsou úžasně šílené. Vlastně skoro každá má jistý "problém", a to dohromady vede k velmi vtipným a zamotaným situacím. Pro mě určitě to byla nejlepší komedie, co jsem viděla za poslední rok. ()

Chung

„I'm not a driver, I'm a coffee pot!“ — Nejlepší grantovská komedie. Dům plný mrtvol, rodina bláznů, morbidní líbánky, Teddy Roosevelt a Boris Karloff. Po dlouhé době jsem objevil film, u kterého jsem se řehtal od začátku až do konce. Vybroušený do detailu a skvěle odsýpající. — „Charge!“ ()