Uznávaný spisovatel Mortimer Brewster (Cary Grant) je čerstvě ženatý s půvabnou Elaine (Priscilla Lane), ale bojí se ji uvést do rodiny. Zjistil totiž, že jeho dvě zdánlivě neškodné tetičky Abby (Josephine Hull) a Martha (Jean Adair) vraždí staré pány - nabízejí jim otrávené bezinkové víno a mrtvoly pak odklízí Mortyho bláznivý bratr Teddy (John Alexander), který se považuje za prezidenta Roosevelta. Jako by to nestačilo, po letech se vrací domů další Mortimerův bratr, sériový vrah Jonathan (Raymond Massey), připravený pomstít dávné křivdy a srovnat s tetami skóre v počtu obětí... (Oskar)

Babous

Skvělá podzimní atmosféra, sympatické postavy, ale na můj vkus moc dlouhé a někteří - zvláště Cary Grant - ani tak nehráli, jako se spíš svíjeli v křečích a všelijak pitvořili. Pár vtipů (vypadá jako Boris Karloff!) však rozesměje, zápletka je originální, takže rozhodně nelituju, že jsem si to pustil. ()

miklaras

Já ho našla! Od dětství hledám, jak se jmenuje ten perfektní film o vraždících tetičkách. Nááádhera. Už si budu pamatovat, jakže se jmenuje a hned si ho dám do sháněných filmů. 10/10 ()

Han22

No masakr. Tenhle film jsem kdysi dávno dokonce viděl a samozřejmě mě jako mladého kluka nezaujal. Teď se spoustou nasledovaných vykopávek si ho dokážu vychutnat. Je to vlastně klasická konverzačka, kde si na začátku relativně normální Cary Grant bere krásnou dívku a jde ji představit svým roztomilým tetičkám. Brzy zjišťuje, že se ocitl uprostřed šílenství - jeho bratr si myslí že je Roosevelt, jeho tetičku dělají službu opuštěným starým pánům a tráví je bezinkovým vínem a do toho všeho přijíždí další bratr, sériový vrah s vizáží Borise Karloffa, který utekl z vězení. Tetičky se baví o vraždách jak kdyby mluvili o počasí, bratr se tváří zlověstně a do toho se plete odbývaná a neodbytná novomanželka, natvrdlý policajt a taxikář. A Cary Grant, lítá, křičí a šílí. Nikdy by mě nenapadlo že je až takovým komediálním talentem a vůbec celý film je doslova hurikán gagů, scének a vtipů. Až takový, že bych potřeboval ještě jedno shlédnutí, abych to vše pobral. PS: Zpětně si uvědomuju, že přes morbidní námět není ve filmu vidět jediná mrtvola ani vražda... a vůbec mě to nepřišlo divný. PSS: Chááááárge :D Komedie roku 1944. ()

Zagros

Správně praštěný děj, dobré obsazení, několik vtipných scén a občas výborné dialogy... to by byly pozitiva. Negativ se ovšem také najde dost. Například značné přehrávání u všech postav, je výrazně cítit divadelní předloha (jedny kulisy, výrazovost herců, dialogy) a výrazným mínusem jsou i scény, kdy mluví všichni najednou. Film tak mnohdy působí jaksi ukřičeně a vtip se v tom lehce vytrácí. U filmy Jezinky a bezinky jsem se sice místy bavil, ale také jsem se několikrát podíval, kdy už bude konec. Možná i proto nakonec rozpaky převládají, i když dávám tři hvězdy, jsou tentokrát nějaké menší. ()

Billie777

Bláznivá americká komedie z dob, když Hollywood ještě uměl bavit. Sympatičtí herci a především geniální Cary Grant, který předvádí svůj neuvěřitelný komický herecký koncert. Vše co chci od staré americké komedie mít, mám tady. ()

wosho

Nejlepší černá komedie,klasika která dokáže pobavit i po 60 letech od její premiéry-miluji ty neustále narážky na Karloffa i ty dvě hodňoučké masové vražedkyně. ()

Scevola

Uz uz som myslel, ze tento film uplne zavrhnem, ale potom sa objavila dvojica Jonathan a doctor Einstein a hned to dostalo grady. Bola to neskutocne "sialena" komedia, az sa mi nechce verit ze to robil Frank Capra. 7/10 ()

Mikino00

Připitomělá taškařice s přehrávajícími herci a nesmyslným dějem. Chudák Gran, nedivím se mu, že chtěl ať se film ztratí, bylo by to tak možná lepší. Vyloženě jsem trpěl při sledování. ()

kebom

Krásne a na tú dobu dokonalé kulisy, kartónová električka bola fascinujúca. V každom prípade nadčasová "divadelná" komédia. ()

chuckboris

Ať si každý říká co chce, ale já jsem se u tohoto filmu dobře bavil, Grantovo zmatené grimasy mě několikrát rozesmály ()

aLPaC

Jsem udiven, že už ve 40. letech Capra točil crazy komedie. No a panečku jaké! Mám rád filmy zpracované podle divadelních her jako Kočka na rozpálené střeše nebo podobně laděný Oscar. Jezinky a bezinky však stavím ještě o něco výš. Humor je totiž opravdu výstavní, postavy skvělé (Grant, Karlof, tetičky, Einstein), režisérova práce se světlem a stínem vynikající (scéna, kdy Karlof stojí po tmě na schodech, půl tváře schovanou ve tmě a jedna z tetiček jde za ním nahoru je nezapomenutelná). Jen mě občas u těchto starých filmů mrzí ten konec, ty tehdejší cenzoři museli být pěkně zamindrákovaní dementi. ()

laserr

Komedie, která svojí ulítlostí člověku prostě vyrazí dech. Je na ní krásně vidět, že magoři byli i před více než 60 lety a vlastně se moc nezměnili :) ()

jilda

Natočit tak povedenou komedii je opravdu těžké, vinikající Cary Grant a jeho dvě tety s chutí pomáhat svobodným pánům do hrobu. Ale opravdu to dostavášťávu teprve až po příjezdu bratra zabijáka. Opravdu se vyplatí tento starý film pustit a zasmát se. ()

Curunír

Jeden z vrcholů konverzačních komedií. Úžasné herecké výkony a vybroušená Caprova režie povyšují tento bláznivý filmeček na klasiku (nejen) žánru, kterému současná produkce nesahá ani po kotníky... ()