Elizabeth Berry (Natalie Portman), slavná herečka, v rámci příprav na svou novou roli přijíždí do státu Maine poznat Gracie Atherton-Yoo (Julianne Moore), ženu, kterou má ztělesnit na filmovém plátně a jejíž milostný život před dvaceti lety rozbouřil bulvár i celou zemi. (mac000)

Rozjimatel

[2,5*]     "I know you don't have much to compare it to, but... let me assure you it is rare."     Psychologická dráma, ktorej pomerne jednoduchý príbeh sa odvíja v dosť tiesnivej atmosfére. Obe herecké predstaviteľky, tak Natalie Portman (Elizabeth), ako aj Julianne Moore (Gracie), hrajú veľmi presvedčivo a určite ani nemôžem povedať, že by to celkovo bolo zle nakrútené, mňa to však nedokázalo príliš vtiahnuť, či nejako emocionálne zasiahnuť (okrem pár silnejších momentov v závere, kedy niektoré postavy prechádzajú krízou a pochybnosťami). Film ma navyše dosť chabú zápletku (čo by pri kvalitne nakrútenej psychologickej dráme ešte nemusel byť zásadný problém), aféra nejakej "celebrity" ma proste moc neberie.     "I am naive. I always have been. In a way, it's been a gift." ()

Oralfabet

Příběh, s nímž by se ve skutečnosti většina lidí nejspíš setkala jen ve zkratkovité, bulvární podobě, asi by je trochu pohoršil, a  znovu už by na něj nikdy nepomysleli... Tady se ale rozebírá do hloubky. Po letech zjišťujeme, jaký vliv měly události na postavy, jak svou pověst vnímají. To vše se dozvídáme prostřednictvím herečky, studující svou roli, což dodává filmu hodně zajímavou, mnohdy nepříjemnou nebo až nesnesitelně napjatou dynamiku, a taky určitý odstup, díky němuž může film působit chladně a klinicky, i když se v jeho jádru skrývá spousta empatie. Nad tímhle budu ještě dlouho přemýšlet. Filmografii pana Haynese musím rozhodně důkladněji prozkoumat. 9/10 ()

Muel

| Gloria Sanchez Productions | Na mňa veľmi odosobnené a chladné, ale zas ten film obsahuje množstvo silných a možno až temných scén, ktoré ma veľmi bavili. Portman, Moore a Melton všetci traja úžasne hrajúci. Zaujímavý soundtrack plíživý po dobu celého filmu, dávajúc snímku melancholickú náladu, ktorá filmu pasuje. Kritika spoločnosti v témach imidžu, naivity a pretvárky funguje ale tak nejak napoly a záver je síce formou minimálne záujem vyvolávajúci, ale celkový budovaný feel to nevyužije. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

ink flo

Todd Haynes v rámci rovnoprávnosti servíruje hodně heavyweight (tu tíhu kouzlí z velké části odosobněným a chladným přístupem, stejně jako neupřímností/vyhýbavostí většiny postav) psychologické drama o ženské sexuální predátorce. Která jakožto 36letá manželka a matka 2 dětí svedla ve skladu zverimexu 13letýho kolouška. Následně šla do vězení, tam porodila dítě, odseděla si to....a od té doby spolu posledních 24 let žijí. Do domu přichází herečka (Natalie Portman), která jí bude hrát v chystaném filmu, takže začne otevírat uzavřené a zapomenuté kapitoly. Haynes je mistr tlumeného napětí skrývaného pod povrchem, kdy pomalé tempo, opravdu do posledního detailu vypiplaná elegantnost a měkká lyrická kamera kontrastují s v průběhu děje neustále rostoucím pocitem, že je něco špatně. Julianne Moore je v rolích těchto úzkostných ženských nejlepší (viz. "Maps To The Stars" od Cronenberga). Vlastně je to skoro tak dobrý, jako Haynesova dokonalost "Safe", kde taky hrála. Dobře si tu hraje s nenápadnou symbolikou, třeba to, že hlavní hrdina, ačkoliv už dospělý, vlastně emočně zamrznul v době té aféry a toto své téma si odžívá tím, že venku fascinovaně z listů sbírá vajíčka a pak doma v motýláriu pozoruje jejich vývoj, jak se z kukly vylíhne krásný motýl. Ta poslední scéna s Natalie Portman v tom skladu zverimexu tomu nasadila surreálnou korunu. Slowburner, kterej se dostane pod kůži. ()

Rathalos

Nooo od filmu s obsadenim dvoch tak velmi znamych hereciek by som predsa len cakal viac,vlastne je to taka konverzacna drama,nic extra,vlastne som si to chcel pozriet len kvoli mojej oblubenej Natalie Portman,ktora ma opat nesklamala a bola presvedciva...:⁠-⁠) ()

gemi

To byla zase nuda jak prase. Místy je to sice herecký koncert Natálky Portmonkové, ale ta dramaturgie je zoufalá. Chce se mi napsat, že je to nudné jako obyčejný život, ale Třeštíkovic časosběry obyčejného života mě nenudí ani trošku. Pokud je divák hercem, který se připravuje na svoji roli, bude v rauši. Filmový nerd si taky přijde na své. Ale pro normálního smrtelníka to není. ()

faraoon odpad!

Nudný, otravný, utahaný propadák. Nezvládnutá režie, dialogy i herci. A ta patetická trapná ukňouranost v širokém finále.....Toto je horší než odpad. ()

TOMEK17

7,5/10. Za prvé je to pomalé a pro prvních 15 minutách jsem chtěl, aby tento film skončil. V posledních 45 minutách  však dostáváte odměny tohoto filmu. Zajímavý pohled na ukradenou dětskou nevinnost a zároveň provokující diváky k otázce, co je skutečné. Expozice postav pro mě mají tendenci být zasaženy nebo minuty, protože mají tendenci směřovat k pomalému tempu. Začátek je pomalý, ale ta odměna na konci stojí za zhlédnutí. Charles Melton ukradl celý film pro sebe. Nebyl bych překvapen, kdyby obdržel nominaci na Oscara. ()

Pete

Co naplat, že si s tím dal Haynes formálně tolik práce, když je výsledek skutečně únavný a nudný. Já mám zkrátka u vztahového psychodramatu radši, když mě namísto chladného kalkulu tvůrce dokáže emocionálně nakopnout. ()

Cermicek

Čtyřka za neopakovatelnou atmošku a dvě paní herečky! Natočeno opravdu zajímavě. Film vás celou dobu nutí přemejšlet a zároveň udržuje takovej zneklidňující pocit. Vlastně celou snůšku emocí! A tohle já rád. Paralela s monarchama taky dobrá👍 ()

Bublaga

Znepokojivé drama o věkově nevyváženém vztahu starší ženy a mladšího chlapce, posléze muže. Haynes nechává nahlédnout za oponu přípravy na roli a právě prostřednictvím herečky-pozorovatelky zachytáváme střípky života ústředního páru. Co odvál čas? Co zpečetila každodennost? Kdo je oběť? Je tu nějaká? Jde o skutečnou lásku, nebo o mocensky nerovný vztah? U koho hledat onu pravdu pro věrohodné ztvárnění předlohy? Postavy přichází a mizí jako na orloji. Výraznější emoce chybí. Výsledný dojem znepokojivě odtažitý. ()

kockodan

Docela slušně, i když rozvláčně a pomalým tempem vykreslené psycho v Americe! Trochu podobné Americké Kráse, kdy na povrchu je vše ok, pěkný dům, zahrada, rodinka jak ze škatulky, ale pod povrchem bují mental illness, zloba, roky zneužívání a gaslightingu, narcissismus a celkový lidský psychopatický hnus! Výborné herecké výkony i zápletka s nevěrou. Taková normální rodinka... 75% ()

Kinison

Natalie Portman hraje Julianne Moore. S kamerou a záběry, které mě po dlouhé době vyhlazených obrazů a střihačských onanií konečně přinesly jiný zážitek. Jsem za něj rád. I když rozhozen. ()

F2003F

Artové poňatie ma zaujalo viac než scenár. Až na Natalie podávajúcu, samozrejme, ohromne pútavý výkon bezohľadu na komornejšie prostredie, či je na obraze sama a vedie monológ alebo keď ani nič nerobí len vedľajšie posedáva pričom z jej precíznej práce s mimikou sa dá vycítiť všetko potrebné, nie je na čo pozerať. Hodnotím celok, príbeh by bol tak za 1*. ()

Polux

6/10 | Smrtící nedivácká kombinace v podobě velmi náročného tématu, zpracovaného velmi nezáživným způsobem. Na papíře to vypadalo jako obvyklá festivalovka/oscarovka. Kontroverzní a tím pádem na všemožné dramatické situace vděčná premisa, silné herecké obsazení a na režisérské stoličce osoba, která sbírá nejrůznější ocenění jako na běžícím páse. | V reálu se však téměř nic z toho, co by divák v podobném typu filmu očekával, nestane. Psychologické pitvání nitra a myšlenkového rozpoložení postav? Mnohem více je toho postavami zamlčeno než vyřčeno, tudíž se divák může jen dohadovat, co se jim v průběhu děje honí hlavou. Vytahování kostlivců ze skříně a vzájemné konfrontace názorů? Záplava (ne moc zajímavých) scén z běžné denní rutiny, ve kterých se klouže jen po povrchu namísto pokládání nepříjemných otázek viníkovi a jeho obětem. Vyhrocené dialogové výměny mezi postavami? Pouze asi minutová scéna manželské hádky v závěru, která ovšem ve výsledku nikam, stran vývoje postav nebo samotného děje, nevede. | Moore s Portman předvádějí obdivuhodné výkony (kudos Portman zvláště za věrnou imitaci Moore:-) v klimaxové scéně předčítání dopisu) a překvapivě i zbytek herecké sestavy na tom není o mnoho hůře, ale více než postavy a příběh mě tady zaujalo, proč má film na dnešní dobu tak výrazné (umělé?) filmové zrno a proč se tady použila filmová hudba, která by se hodila spíše do nějakého krimi thrilleru nebo gotického hororu než psychologického rodinného dramatu. | PeZet ()

Teri123

Chudák Joe měl hroznou smůlu na ženy, jediné dvě, které se mu líbily byly manipulativní a nemocné krávy. Možná to bude mou posedlostí s Natálií Portman ale mně se to fakt líbilo. Po celý film máte v hlavě tu myšlenku, že jsou spolu od jeho 13 let (!!) ale nepřijde vám to tak znepokojující protože vidíte dospělého muže a na první pohled spokojený pár. Když ale přijde scéna ''You suduced me'' tak vám dojde, že to tak v pohodě není a očividně (a pochopitelně) to v něm zanechalo trauma. Do toho vidíte neskutečný výkon Charlese Meltona, který dokonale ztvárnil pohyby a mimiky malého dítěte. To jak chodil, obdivoval přírodu a reagoval na stres. Bez tohoto obsazení by tento film za moc nestál. Největší dominantou je ale rozhodně Charles Melton, který všem ukázal, jak výborný herec je. ()

Nejlepší filmy roku dle spolků amerických kritiků

Nejlepší filmy roku dle spolků amerických kritiků

27.12.2023

Prosinec každoročně bývá obdobím, kdy ve Spojených státech většina různých spolků a asociací filmových kritiků vydává své žebříčky a ocenění pro nejlepší filmové počiny a tvůrčí výkony uplynulého… (více)

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (více)