Dobrý člověk

• USA A Good Person (více)

Daniel se setkává s Allison, kdysi úspěšnou mladou ženou, která byla zapletena do nepředstavitelné tragédie, při níž přišla o život jeho dcera. Společně zjistí, že přátelství, odpuštění a naděje mohou vzkvétat i tam, kde byste to nečekali. (Prime Video)

Fifer

70 %. Mysleli jsme, že po fantastickém debutu GARDEN STATE (2004) Braff postupně dobyde Hollywood. Nestalo se a jeho další 2 filmy byly, řekněme, OK. Teď přichází s dalším pokusem. Podobností s G. state bychom tu našli spoustu (painkillers, jak se vyrovnat se smrtí ad.). Chybí humorné pasáže, které byly v Braffově debutu tak skvělé. Tohle je smutný snímek. O smrti blízkých, o alkoholismu a pocitu viny. Ale není špatný, příběhové linky fungují. Vše se propojí, jak má. Ale někdy se mi zdá, jako by to bylo točené podle manuálu. Příliš mnoho voice-overů a příliš mnoho klišé tahají film lehce dolů. Přesto nelituju času a je to dobře odvedená práce. ()

M.i.k.e

Allison je šťastná a chystá se na svatbu. Když ovšem jednoho dne zaviní dopravní nehodu, při které zemřou dva lidi z její nastávající rodiny, její život se obrátí vzhůru nohama a Allison spadne do kruhu sebeobviňování, popírání, vyrovnávání se se ztrátou a závislosti na lécích. Největší podporu pak najde v tu chvíli asi nejméně očekávaném člověku. V jádru možná nijak originální, ovšem funkční příběh, který stojí a padá s hereckými výkony Morgana Freemana a hlavně Florence Pugh. Ta je opět výborná a neměl sem problém jí věřit jedinou emoci. Menší krácení by sice úplně neškodilo, protože víc jak dvě hodiny je na podobný film docela dost, ale díky už zmíněným hercům si Braffův kousek zaslouží tu čtvrtou hvězdu navíc....70% ()

eLeR

Za zvuku tónov melancholickej pesničky sa všetko v dobré začne obracať ... lenže v živote to tak jednoduché nie je. Ťažko sa zabúda na zlé veci, a niekomu sa to ani nepodarí. A Allison mala tiež namále. Florence v hlavnej úlohe úžasná. A Zach toto skrátka vie ... ukázať správnu cestu, riešenie, poučiť ako na to ... a veľmi prirodzene. Miestami to chce byt príliš patetické, ale aj tak je to veľmi uveriteľné. Soundtrack tradične skvelý. 4,5* ()

Arsenal83

Na možno až 90% času je to smutný, uplakaný, miestami až depresívny film. Hoci má v sebe veľmi veľa pozitívnych myšlienok a ono sa aj očakávalo, že to do niečoho svetlého vyústi, svetlejšieho než väčšina protagonistov. Pre Pugh asi zatiaľ najcharakterovejšia rola, Freeman ako strýček dobráček je proste nezameniteľný. Film určite prinúti zamyslieť sa nad témami ako rodinná tragédia, nervové zrútenia, závislosti... ale neponúka žiadne napínavé situácie a ten smútok sa neprenáša do diváka. Vidíme len trpiacich ľudí, ale netrpíme s nimi. Hoci idea dobrá. ()

Aljak

Akosi som čakal film plný pátosu, krivdy a sentimentu, no napokon som milo prekvapený, čo so sebou A Good Person prinieslo. Florence a Morgan v hlavných úlohách boli výborní, a tie ich traumatizované postavy stvárnili fakt na úrovni. Príbeh bol smutný a emočne vypätý, a to najmä vďaka nezodpovednej Allison, ktorá by sa rada odrazila od dna, ale aj v tom zlyháva. Veľmi silnú rolu vo filme hrali kvalitné dialógy, ale aj celková atmosféra príbehu, ktorá balansuje v kontraste racionality a emócií. Veľmi dobré, oplatí sa vidieť, hoci s Allison budete sympatizovať len veľmi ťažko (mne jej bolo v podstate ľúto, no zároveň som sa na ňu tiež hneval). 4* ()

• Zach Braff nenapísal scenár skoro dekádu a ako sám tvrdí, nápad na tento film dostal počas pandémie, kedy mal dostatok času vymyslieť nejaký väčší celovečerný projekt, kým dovtedy vôbec nevedel "kam ho vietor (v jeho tvorbe) zaveje". (Arsenal83)
  • Natáčalo sa v októbri a novembri 2021 väčšinou v Essex County, New Jersey. (Arsenal83)
  • Florence Pugh napsala a zahrála ve filmu dvě písně – „The Best Part“ a klavírní skladbu s názvem „I Hate Myself“. (catnipped)