• český

Tequilový úsvit

• slovenský

Akční / Romantický / Krimi / Thriller

USA, 1988, 111 min

Přátelství Maca a Nicka má od narození pevné základy. Problémem by mohlo být, že oběma se rozbuší srdce, rozzáří úsměv a snad i lehce nadzvihne přední část kalhot v blízkosti stejné dámy. Jenže ani krásná Jo Ann opravdové přátele nikdy nerozdělí - na rozdíl od drog. Mac s drogami obchoduje ve velkém a náplní Nickovy detektivní práce je obsazovat volné pokoje v San Quentinu zatčenými dealery. Tímto způsobem byly rozdány karty, se kterými až směšně mladé tváře Gibsona a Russella zahrály solidní partii.(17.6.2009)

Trhněte si nohou, mě se to líbilo! A Michelle Pfeiffer je nejvíc sexy herčka všech dob, všechny ty Robertsový, Diazový, Berrymorový, Paltorowový a další jsou jedna příšernější než druhá, ale to je tady asi OT, sorry(18.11.2004)

• Kaka

Pomalá, nepřehledná, velmi zmatená a rádoby prosluněná (asi tak tři záběry) podívaná, jejíž nažloutlé filtry si zapamatujete daleko více než ploché a naprosto nevýrazné herce. Potenciál obrovský, avšak proměnit se ho nepodařilo ani z desetiny. Pfeiffer hraje obyčejnou děvku a Gibson s Russellem jsou jako kamarádi naprosto nevěrohodní a ploší. Raul Julia rovněž svým štěkem neohromí a děj plný zmatků a nepřehlednosti postav je kapitola sama pro sebe. Film který jsem sháněl několik let v domnění, že půjde o strhující letní a hlavně inteligentní pecku, která člověka rozloží příjemným osmdesátkovým nádechem a záběry na západ slunce. Bohužel je to jaksi jinak. Zklamání nehorázné. Tahle kriminálka nemá nic co nabídnout.(16.7.2008)

Gibson vs. Russel to slibovalo akční jízdu olbřímích rozměrů. A vono ne! Prachobyčejná kriminálka o dvou kámoších na odlišných stranách zákona, co se navíc přetahujou o babu. Kolikrát jsem tohle už viděl, a líp? Abych nekřivdil, tak je to celkem koukatelné.(26.12.2007)

Príjemný bol pre mňa akurát ten návrat s týmto filmom do osemdesitaych rokov a herecké obsadenie. V podstate sa jedná o veľmi obyčajný film, možno v niektorých momentoch zúfalo nudný a nezáživný. Film je zameraný hlavne na vzťahy medzi hlavnými predstaviteľmi. Nie vždy bol nudný, veď kto by sa nudil pri pohľade na tridsaťročnú Michelle Pfeiffer.(16.8.2007)

• - O úlohu Nicka prejavil veľký záujem aj Alec Baldwin. (m.a.t.o.)

• - Úloha Nicka bola ponúknutá Patovi Rileymu, ktorý v tom čase pôsobil ako tréner Los Angeles Lakers. Keď ju odmietol, producent Thom Mount ihneď kontaktoval Kurta Russella. (m.a.t.o.)

• - Agenta  Maguire (J.T. Walsh) nosí hodinky značky Rolex Submariner a detektív Nicholas (Kurt Russell) nosí hodinky značky Rolex Datejust. (dyfur)