• český

Tequilový úsvit

• slovenský

Akční / Romantický / Krimi / Thriller

USA, 1988, 111 min

No tohle, příjemné překvapení. Film Tequila Sunrise jsem poprvé objevil deset minut před vysíláním a po shlédnutí zdejší vlny kritiky očekával další průměrnou taškařici, kde o klišé není nouze a herecký výkon aby tu člověk pohledal. Ale ono ne. Je to přesně naopak. Z průměrné taškařice se vyklubal docela slušný thriller, říznutý romantikou a pár akčními scénami. Klišé jsem sice nějaké zahlédl, ale na celovečerní film je ho sakra málo - další plus. A herecké výkony jsem nakonec hledat nemusel, ty prostě září ve tmě a jsou to právě ony herecké výkony, které zvedají film ze zdejšího průměrného hodnocení. Gibson snad poprvé herecky poražen, a to ženou! Michelle Pfeiffer vytřela oběma mužským představitelům zrak a ukradla si film pro sebe. Škoda že tak učinila zrovna tady, v nepříliš známém a opěvovaném thrilleru.(31.12.2006)

• StarsFan

Jak se někomu může podařit natočit s tak špičkovým obsazením tak nudnej film, považuji za největší záhadu hned po Bermudském trojúhelníku.(2.1.2008)

Neuvěřitelně fajnový Mel Gibson a Kurt Russell. Typická osmdesátková zápletka a v ní třetí, ženská, role - Michelle Pfeiffer. Co víc chtít? Neuvěřitelná pohoda a naprosto pohodový film, který si rád, i několikrát, zopakuju.(30.10.2012)

Nic úchvatného, strhujícího to nebylo, spíše taková lehká nuda. Byl to přesný příklad filmu který je dobře (poctivě) natočen, přesvědčivě zahrán, ale už si ho asi nikdy znovu nepustím nebo jinak řečeno takto přesně podle mne vypadá průměrný film na který za pár dnů možná i zapomenu... - 7. 1. 2012 - 50%(7.1.2012)

Gibson vs. Russel to slibovalo akční jízdu olbřímích rozměrů. A vono ne! Prachobyčejná kriminálka o dvou kámoších na odlišných stranách zákona, co se navíc přetahujou o babu. Kolikrát jsem tohle už viděl, a líp? Abych nekřivdil, tak je to celkem koukatelné.(26.12.2007)