Bývalý losangeleský drogový dealer se snaží napravit, ale minulost a vztahy s podsvětím mu zajistí místo v hledáčku protidrogové policie, mexických agentů i mexických drogových kartelů. (Filmbox)

zigíš

Máma dycky říkala ´né každý Towne je Chinatown´:D. A né každé krimi musí být o akci. Tim nejlepším scénářem všech dob si Towne trochu zavařil. Člověk pak chtě nechtě srovnává. A po pravdě, všechno je horší než Chinatown. I Tequila Sunrise a to má nádhernou kameru, ještě hezčí Michelle a pohodovou atmošku. Jen ten scénář je takový, bezkrevný. ()

xaver

Béčkový film s hvězdným obsazením. Zcela postrádám anoncovanou velkou úspěšnost tohoto thrilleru. Oproti snímku Čínská čtvrť to nebylo skoro o ničem. Jenom to nepovedené a neodůvodněné fandění dealerům drog. S těžkým srdcem dávám dvojku a to jenom kvůli hereckému obsazení, protože dealeři drog patří jenom do kanálu. Ve filmu i ve skutečnosti. ()

cab

Prekupnik s drogami Mac (Mel Gibson) snazici se dat vale sve nelegalni cinnosti proti nemu stojici dobry pritel a nynejsi policista Nick (Kurt Russell) tvori pilire snimku. S do vseho se zamotavajici kraskou Jo Ann (Michelle Pfeiffer) a navstevou z Mexika se dej louda a che byt chytry ve svych zvratech, coz pusobi jen zmatecne. K tomu pripocitam zvlastni atmosferu a nadech a 65% je tak akorat. ()

Paity

Nevím čím si tenhle film získat tolik příznivců například na IMDB, ale tady jsou snad soudnější lidé, alespoň při pohledu na hodnocení. Stejně to vidím i já. ()

F.W.Colqhoun

Takhle mohla dopadnout Čínská čtvrť, kdyby Polanski neprohnal všechny Towneho dobré nápady svou 150 cm nad zem čnící režisérskou hlavinkou a nezměnil konec: Byla by to čtvrť prachbídná, bez tajemství a bez esence, ne tak jako ta, v níž se na rozumu pomátl drsňák J.J. Gittes. Rozhodně by se nejednalo o jeden z nejlepších filmů všech dob - at least in my book, jak by řekl kaskadér Mike Kurt Russell v úplně jiné roli a filmu. Problémem Tequilového úsvitu není tempo (to by mohl třeba Čínské čtvrti někdo vyčítat také), ale roztříštěnost, nedisciplinovanost, abesence kompaktní vize. Budeme-li pokračovat v nefér srovnávání: Zatímco Polanskiho majstrštyk, který Towne z velké části napsal, funguje jako jediný dokonalý trik, který coby svou prestige vykouzlí naprostou nevyzpytatelnost světa, Tequilový úsvit z podobných ingrediencí nevykouzlí nic. Sotva znatelný oblouk příběh spočívá na váhání postavy restauratérky s vizáží Michelle Pfeiffer, zda skočí na Russella, Gibsona, na oba, postupně či zároveň. Jakoby to nebylo fuk, protože fešáci to jsou oba. Noir (a ano, měl jím být), charakteristický pohledem do propasti jménem člověk, řve hlady. Značný temný a autentický potenciál zůstal naprosto ignorován, jakoby si ho nikdo nevšiml. Kdo by to také mohl; Polanski tou dobou též z (částečně) Towneho scénáře destiloval jiné bolestné srovnání, noir jménem 48 hodin v Paříži; pitíčko jinačí tvrdosti! To snad nechte režírovat raději herce než spisovatele... Tequila je též můj první zcela zapomenutý filmový zážitek. Že reprízuji mi došlo až těsně před závěrečnými titulky. Věk, řeknete si a říkal jsem si i já. Ale... ()

aLPaC

Skvělá dvojka sympaťáků Gibson - Russell a do toho překrásná a herecky výtečná Michelle Pfeiffer. Výborná krimi komedie. ()

mira007

Sympaťák, Drsňák, Krasavice a Charismatický gauner se sešli a natočili pohodovou lehce napínavou romantickou krimi ve velmi pomalém tempu. Všichni hlavní hrdinové v nejlepší formě. ()

Greg25

55% Klasicky americky natočené. Předvídatelný děj, ničím nepřekvapující postavy a standardní americký konec. Nic míň, nic víc, film, který nenadchne ani neurazí a je naprosto průměrný ve všech ohledech kinematografie. Na USA dobré na Mela Gibsona a Kurta Rusella dosti slabé. ()

Zeek

Slibné obsazení, ale velké zklamání. Čekal jsem alespoň průměrný film, na který se dá dívat, ale ani to se nekonalo. Má oblíbená Michelle Pfeiffer mě zde velmi zklamala, naštěstí snad jen zde. Moje hodnocení: 40% ()

Bozvav

čekala jsem akční devadesátkou pecku a dostala konverzační romantickou slátaninu s dost stupidními dialogy, minimem akce a osuduvým srdce bolem. Za mne těžký průměr. ()

Hapretor

Než jako detektivní thriller mi to spíš přišlo jako romanťák o jednom divném trojúhelníku, kde navzájem na sebe kujou pikle. Ale bylo na co koukat - Michelle je prostě kočka, Russell hrát umí, Gibson taky, oba mí oblíbení herci - za trojici po třech *. ()

helloween93

Vysluněná krimi s milostným trojúhelníkem Gibson - Pfeiffer - Russell. Celý film jdou policajti s Russellem po bývalém obchodníkovi s drogami -Gibson, který už nekšeftuje. Vše se změní s příchodem Carlose...Film si jede v pomalém tempu od začátku až do konce. Budu shovívavý a dám tomu tři hvězdy, i když to je tak na 2,5* ()

MickeyStuma

Převážně konverzační thriller vezoucí se na poklidné bázi příběhu plného strnulých tezí kolem překupnictví drog a jedné romance. Spojení těchto dvou témat bylo zpracováno s povděkem k samotnému ději což možná vede i k poněkud nesmělému pohledu na danou věc. Místy se tempo vleče, takže to občas vede k nudnosti a nezájmu. Zkrátka to postrádá určitou invenci, vizi, a dynamiku. Scénář však není napsán zrovna nejhůř. Své opodstatněné kouzlo námětu příběh má a herečtí velikáni tomu dodali vše co mohli. Snímek leckoho nenadchne ale to už je takový úděl. ()

candy_daze

Strašná nuda. Po zhlédnutí ukázek jsem si neslibovala nic extra, ale přecejen jsem při tomhle obsazení čekala aspoň "něco". Postavy nebyly ničím extra zajímavé, akční scény se moc nekonaly, ani krásná Michelle Pfeiffer to moc nevytáhla. Ve výsledku se mi u toho chtělo akorát spát ()

Petulka88

Z dnešního pohledu to sice není žádná pecka, ale je to milá vzpomínka na osmdesátá léta a na mladého Mela Gibsona. ()