Nejkontroverznější film 20. století! Absolutní moc - absolutní zvůle... Slavný snímek Tinta Brasse zpracovává příběh ze starověkého Říma. Zvrácený Caligula (Malcolm McDowell) se neštítí ničeho, aby dosáhl moci, a za jeho panování ovládá Řím zrada, sex a násilí! Otevřené znázornění brutality i erotických scén vyneslo filmu skandální pověst. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MFJD

Dostať na tanier všehoguláš po ktorom máte zmiešané pocity a neviete čo si máťe o tom všetkom myslieť. Hlavnou myšlienkou autora a filmu je za každú cenu šokovať a pchať všetky možné sodomistické chuťe do jedného celku a tváriť sa pritom že ide o historický veľkofilm. V tomto prípade ide len o autobigrafiu jedného tyrana z tyranóv starovekého Ríma u ktorého psycho zmena je podmienená jeho schtíčom byť nad všetkým. Keď si človeka nekúpiťe bolesťou, jeho utrpením tak si podmaníťe jeho sexuálnu zvrhlosť ktorú by za iných okolností nebol schopný vykonať. Keď sa na to toto pozerám ako chcem po výpravnéj, technickej stránke a castingovej stránke hnus lacného mega porna, ktoré zaujíma všetka sexuálna zvrhlosť aká tu dopsiaľ bola. Jediná a to len v tomto prípade je pravda v tom že herci, nie neherci-pornoherci boli oklamaní a zneužití prospech výroby na to aby do kín prilákal dívaka fakt že uvidí skvelých hercov z ich neoklamným výkonom len hambou ostáva fakt, že to je pod záštitom braku. Hodnotím film taký aký je či s pornom či bez neho, ale či chceme či nie starí rimania boli presne takí a dnes stačí len pobehať po nete a nájdete ešte väčšiu Sodomu a Gomoru, ktorá sa ľahko prejaví v každom keď by bol človek bez zábran a rozumu. ()

Gynekolog007

Dost hustej film. Ale dobrej. Skvělá hudba! Asi by si zasloužil víc procent. Aspoň kvůli výkonu hlavního herce...myslim, že Malcolm McDowell je jako herec vážně prvotřídní!! (Caligula; Mechanický pomeranč; If) Škoda, že Peter O'Toole se objeví jen na krátko. Ale i tak podal skvělý výkon řekl bych. ()

kolly13

Místy jízda ve stylu starých dobrých filmů, místy nuda a exaltovaně divadelní herectví. S celou erotikou, násilím, přesahem dobových poměrů jen za tři. ()

Scaevola

Za každou cenu šokovat, popudit a uhranout: Film využívající to nejpalčivější z běžně dostupného chápání historie se nemůže stát skutečným filmem, ale jen sebestřednou oslavou vlastní výjimečnosti - lhostejno, zda kladné či záporné. Což ale neznamená, že se mi nelíbil. ()

Carnosaurus

Velkolepý výlet na dvůr, kde se pro bobra nebo kuřbu nejde daleko, překvapí perfektními hereckými i nehereckými výkony a velkorysou výpravou. Opravdu působivý film, který funguje stejně dobře jako erotický horor, ale i psychologické drama o vzestupu a pádu jednoho šílence. A ta atmosféra, kdo by to byl čekal, že Tinto má na kontě i takovouhle kvalitu. Viděna prodloužená verze. ()

Fantasy

Ve všech knihách o starověkém Římu, každé encyklopedii, dokonce i v prachobyčejné učebnici dějepisu pro šestou třídu zjistíte, že Caligula byl císařem v tomto překrásném městě, jeho vláda trvala kolem čtyř let, byl zavražděn svou vlastní gardou a nesmíme opomenout jeden zásadní fakt, byl to totální magor!  Čekala jsem dokument a dostala jsem porno, místy trochu tvrdší než jinde (viz. svatba). Počáteční šok nahradilo upřímné zděšení. Ani ne tak nad tím, že se každých pět minut objeví v záběru nějaký reprodukční orgán, nebo propuknou orgie, ale spíš nad tím, co jen to bylo za šílence. Malcolm se choval, jako kdyby se jako pomatený císař narodil. Ani na chvíli jsem o něm nepochybovala. Bohužel on je tak tím jediným důvodem proč se na film podívat. Pokud čekáte, že se dozvíte něco o Caligulově životě, tak jo, zvláštní formou, ale jo. Některé scény jsou trochu mimo časový rámec (viz. stroj na sekání hlav), ale jinak všechno sedí. Závěr? Incest sem trojka s manželkou a sestrou tam. Ale všichni jsou v pohodě. ()

sibskyn

Ono by to podstatě, ani nemuselo být tak zlé, akorát všeho moc škodí. Na jednu stranu je to porno, na druhou stranu je to historický film. ale převážně máte spíš pocit, že koukáte na krvavé porno. Pár scéna mají něco do sebe(Fishes, Dance!), ale pak už je to podstatě, to jedno a samé. Ale zase nikde jinde jsem neviděl, také orgie. S těch "špatných kontroverzních snímků "Salo, Canniball Holocoust) Byl zrovna Caligula nejlepší. ()

buchannon

Pamatuju se, když mi bylo asi 14 let, tak jsem tento snímek viděl poprvé a pak jsem si pouštěl dokola oblíbené vybrané scény. :) Někdo tento film přiřazuje k pornu, ale dle mého názoru to není klasické porno. To by tam muselo být více erotických scén. Řekl bych, že je to nadprůměrný historický film, který ve mě zároveň vyvolává nostalgii. Zajímalo by mě nakolik je pravdivý, jak moc reflektuje realitu bývalého Říma a zda byl Caligula alias botička skutečně takový kruťas a "šílenec". Původně jsem byl toho názoru, že Caligula jmenoval svého oblíbeného koně Incitata senátorem. Ale měl pouze učinit prohlášení: "I můj kůň by mohl být senátor". Ale k tomu nakonec nedošlo. ()

Salvator

Nebýt Malcoma McDowella, byl by film poměrně nudnou záležitostí. Děj se odehrává převážně v interiérech a nemá tak daleko do divadelního představení. Navíc tolik diskutovaná brutalita a erotické scény mohly - v případě kratší verze snímku - šokovat snad jen v roce jejich vzniku. ()

sahier

Tento film ( uvidela som plnú 2a pol hod. verziu ) je o plnej realite a pár historických nepresných detailov na tom nič nezmení, úpadok predvedený v plnej paráde s perfektnými hereckými výkonmi , morálka nie je ani dnes o nič lepšia ,len sa skrýva za masky rôzneho druhu a ovečky trasúce sa pred vodcom sa prejavili aj dnes ako aj mnohokrát i v neďalekej histórii ....bohužial zmenu nevidím žiadnu len viac pokrytectva ()

hony23

Hodně rozporuplný historický film, který je natolik prošpikován porno scénami, že má dodnes zákaz ve spoustě zemí světa a několik herců po shlédnutí žádalo, aby jejich jména byla vyškrtnuta z titulků. Já viděl nesestříhanou ( a necenzurovanou) verzi, která sice naplno ukazuje totální šílenství Caliguly, ale která také během 2 a půl hodiny dost nudila. Ocenit však musím Caligulův nápad, jak naplnit prázdnou pokladnu. Zřídit císařský nevěstinec, kde musí povinně pracovat manželky senátorů, to je následování hodný počin i v naší době, kdy populistická vláda po sobě zanechává stamiliardové dluhy. ()

belinko

Že je Tinto perverzný voyerista, ktorý sa odbavuje na pozorovaní nahých hercov z pohľadu kamery, na to si človek zvykne. Toto je však už trošku moc pornograficky natočený život Caliguly. Neviem, či je to dobré, alebo zlé, či sa držať tej autentičnosti, alebo to predsa len malo byť viac erotickejšie, menej pornografickejšie. Mne sa to asi páčilo takéto, no isto sa nájdu ľudia, ktorí to vezmú ako porno. Tak isto i niektorí herci. ()

Jeer

Přijde mi divné, že by ve starověkém Římě, jakkoliv byl úpadkový, žili pouze úchyláci a nadržené kurvy (což mi přijde jako klišé - ovšem nejsem historik, tak to tak nedokážu posoudit). A kdo nebyl úchylný nebo bláznivý, z toho úchyláka nebo blázna udělali, popř. ho popravili. Viděla jsem pouze cenzurovanou verzi, takže podle toho moje hodnocení vypadá. Snad jsem ale zas o tolik nepřišla. Zvrácenost se dá vystihnout i jinak, než explicitním zobrazením sexu a násilí a mě se bohužel zdálo, že film je založen právě na něm. Když ty nejkontroverznější scény vystříhali, je tak nějak o ničem... ()

vykyn

No, z Caliguly jsem měl větší strach..tento film až tak skandální není.Daleko větší "magor"mě přišel Tiberius v podání P.O'toolea..M.Mcdowell určitě skvělý,ale na zadek mě to neposadilo.Nebyla to pro Římany určitě doba k pousmání.Ale mě to až tak děsivé nepřišlo.Alespon v tomhle filmu.. ()

pavont

Rozhodne zaujimavy snimok, ktory je tazko zaeadit. Je otazkou ci pornocast je samoucelna alebo ma predlozit pokleslost rimskej vladnucej vrstvy. Skvely herci a spusta silnych momentov robi tento film neobycajnym. ()

tomma odpad!

Hodnocena 150min verze: divný a zvrhlý film v kulisách jakési prazvláštní antické tragédie. Na můj vkus až moc penisů a chlupatých bobrů. ()

solix

Především bych rád řekl, že jsem viděl celou necenzurovanou verzi. Jsem víc než rozpolcený poněvadž je to dle mého velmi zajímavý historický film ukazující brutalitu a úchylnost své doby. Na druhou stránku bych se mohl kouknout na pornofilm s nějakým tématem z antiky a ve výsledku by to vyšlo nastejno jelikož ze 149 minut celého filmu je téměř 30 procent pornografie a 50 procent erotika, no a zbytek zabíjení a popravy (i ty byly dosti zaměřené na jisté části:-)). Pro a proti a tak za 3... ()

nouvelle vague

Nejhorší, co se může stát je, když se k moci dostane šílenec. Historie nám o tom dala několik důkazů a Caligulův případ je jeden z nejpřesvědčivějších. PS: A pak, že současnost je nejzhýralejším obdobím dějin. ()

vlnka

Ha ha! že vraj erotický film. Toto nebol erotický film ale pravé a nefalšované porno s tak trošku nudným dejom. Keby som sa aspoň nenudila... no škoda. V tomto prípade tie milé porno scény samoúčelné neboli, lebo verím, že takto to fakt v Ríme vyzeralo a tiež verím, že Caligula bol riadny úchyl. Avšak mám také podozrenie, že ani pán režisér nebude úplne kóšér, a že si možno týmto filmom riešil nejaké komplexy, ktovie aké, všakže? Bohužiaľ sa mu to vymklo spod kontroly a výsledkom sú viac než dve hodiny poväčšinou nudy (že som si ja sprostá nepozrela tú kratšiu verziu) a obávam sa, že sa mi bude túto noc snívať s nejakým penisom, lebo boli úplne všade. ()

Saprofag

Tinto Brass mne v mých 12 letech ukoval do křesla a připravil mi do té doby nejšílenější filmový zážitek! Nechutnosti jsou opravdu zvlášť nechutné a násilí je opravdu násilné. Dnes už mám něco za sebou a dal bych to úplně jinak, ale nechci. Atmosféra výborná, ale ta přílišná nechutnost, uff! Určitě vylíčil atmosféru přesně tak jak chtěl, ale pro mě tohle už je moc. Viděl jsem tu delší verzi a nebyl jsem ušetřen vůbec ničeho. Pokud by se film alespoň z poloviny vyhnul těm nechutným pornoscénám, mohlo to být úplně, ale úplně jinak! Takhle velmi velmi velmi silné dvě! Nejhustší zážitek z dětství. UFFF! PS: Peter O´Toole v roli Tiberia byl nechutný i bez pornoscén, hodně drsně zahraná role i s maskováním. ()

3D remake Caliguly

3D remake Caliguly

30.01.2010

Zdá se, že Tinto Brass je pořád ve formě. Otec, či spíš dědeček italského erotického filmu (nar. 1933), oznámil, že se nebojí pokrokových technologií a jeho následující přehlídka dámských pozadí nás… (více)