Dívka a moře

Houževnatá mladá Australanka si jde odhodlaně za svým snem a musí překonat velký strach, aby jako nejmladší člověk na světě sama obeplula celou zeměkouli. (Netflix)

ondraondra

Příjemný rodinný snímek podle skutečné události, který nenabízí nic moc nového, takže mi v hlavě asi dlouho nezůstane. Hlavní hrdinka je naštěstí natolik charismatická, že dokáže s přehledem utáhnout svou část filmu, ale o vedlejších postavách, které sledují celou situaci z domova, se to samé říct nedá. Klidně tomu dejte šanci, nemá to čím urazit. ()

Aljak

Svetoznámy príbeh 16-ročnej hrdinky menom Jessica Watson, ktorej sa podarilo oboplávať Zem - a to úplne samej, počas 210 dní. Hoci to bolo svojim spôsobom kontroverzné, napokon malo všetko šťastný koniec a Jessica sa dočkala celosvetového uznania. Pre rodičov, aj jej mentora, to muselo byť doslova na nervy, obzvlášť, keď nastali rôzne komplikácie či búrky. Film bol natočený celkom pôsobivo a mal svoju atmosféru. Som rád, že tu boli vykreslené nielen hrdinské a optimistické fázy Jessicinej plavby, ale boli tu aj jej krízy, pochybnosti a depresie. No aj tak sa mi to celé zdalo také príliš easy, a aj tie scény s novinármi pred Jessicinim domom boli podivné. Najviac sa mi však nepáčilo to extrémne zobrazenie potopenia jachty pri tsunami vlnách, a následnom pokračovaní v plavbe "akoby nič". Nechce sa mi veriť, že by to tá malá jachtička Pink prežila... ()

Johnny.ARN

Sranda, že som si celkom aj pamätal, ako som jej cestu sledoval. Detaily som si nepamätal, ale nemala počas cesty nejaké vážne problémy. Bola to udalosť, ktorá sa zapísala do dejín a film mal vzniknúť skôr a mohol byť kratší. Na jednej strane netlačíme na pílu, na strane druhej neriešíme zbytočné hovná. Len za tú spomienkovú nostalgiu 3 z 5 ()

BOURQUE

Film inšpirovanými skutočnými udalosťami – mladá slečna (ktorá nemá ani 17 rokov) sa rozhodne stať sa najmladším človekom, ktorý kedysi obišiel Zem malou loďku. Z hereckej stránky spíš dominujú obecnejšie výkony, miestami však má dobré momenty sympatická Teagan Croft. Na strane vedľajší ch postáv dominuje Cliff Curtis (pekná rola pre neho). Občasné nezmysli, ktorému sa tvorcovia filmu dopustili, „trochu“ vadí, ale krásne zábery na mori a veľryby to dokážu vykompenzovať. Film ocenia hlavne milovníci mora a lodí. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

BMW12

Film je natočen podle skutečné události, a to vždy umocňuje zážitek. Film je natočen kvalitně, záběry z jachty a oceánu jsou krásné, příběh je silný a emotivní. Jessicu obdivuji, že se v 16 letech rozhodla obeplout na malé jachtě celý svět, je to borkyně, já bych do toho nikdy nešel. Jen mě mrzí, že jí nakonec ten rekord neuznali, jelikož neurazila minimální požadovanou vzdálenost pro obeplutí Země (21 600 námořních mil). ()

• Natáčanie sa uskutočnilo v auguste 2021 na ostrove Chevron v meste Gold Coast, Queensland, Austrália. (Arsenal83)
  • Když si Jessica Watson (Teagan Croft ) za bezvětrné noci zpívá úryvek písně, jde o známou píseň „Starman“ od zpěváka Davida Bowieho. (Puxina)
  • Film je natočen na základě knihy „True Spirit: The Aussie Girl who Took on the World“ od Jessicy Watson, nejmladšího člověka, který kdy samostatně plul po celém světě bez mezipřistání. Svou plavbu dokončila před svými 17. narozeninami. Její výkon byl oceněn Řádem Austrálie. I když cesta byla nakonec kratší, než požadovaných 21 600 námořních mil, aby mohla být Světovou radou pro rychlostní rekordy plachtění považována za globální obeplutí. (sator)