Jack Cole kdysi býval specialistou na likvidace ve službách CIA. Dnes je však detektiv ověšený korálky vyznavačem buddhismu a právě přiletěl z New Yorku do Los Angeles, aby pomohl dopadnout masového vraha, který brutálně vraždí katolické manželské páry a poté je vždy ukřižuje na zdi. Jack tvrdí svému novému parťákovi, místnímu černošskému detektivovi Jimu Campbellovi, že poslední vraždy nespáchal hledaný psychopat. Je přesvědčen, že vraždy jsou dílem profesionála, ale vzápětí se sám ocitá v podezření, protože jednou z obětí byla jeho první manželka Ellen a na jejím těle byly nalezeny jeho otisky prstů. Jim se mu však rozhodne věřit a pomáhá mu v pátrání i poté, co je z případu odvolán. Když byl dopaden duševně chorý psychopat, pokračuje Jack v pátrání na vlastní pěst. Postupně zjistí, že za vraždami je jeho bývalý nadřízený Smith, který společně s obchodníkem Deverellem a ruskou mafií prodává chemické zbraně Srbům. Čím víc se blíží odhalení zločinů, tím větší je ohrožení jeho života. Jack si však se všemi útoky mafie dokáže poradit, a dokonce se mu podaří rozpoutat přestřelku mezi ruskými mafiány a Deverellovými muži. S šéfem jeho ochranky Donaldem Cunninghamem, který je skutečným pachatelem posledních vražd, se však musí pustit do boje sám. (TV Nova)

Galliano

Konečne sa dalo pri Seagalovi aj riadne pobavit, avšak najväčšiu zásluhu na tom má Keenen Ivory Wayans, jeho čierny parták. ()

john.h

Když jsem tu viděl srovnání s Posledním skautem, čekal jsem velkou porci zábavy. Oproti prvním kousům už to však byla nuda. Seagal už tu taky začal být pěkně tlustý a ten ohon mu vážně nesluší. Těžko uvěřit, že pár let zpátky to byl charismatický hlavní hrdina Přepadení v Pacifiku, kde měl vlasy sice ulízané, ale ještě krátké a v klídku mohl nosit tílko místo dlouhých kabátu s divným vzorem. Tady už je z něj ne muž s cejchem smrti, ale muž s cejchou smrti. Taky už v tomto filmu zapadl do svého "hereckého" klišé. Zatímco v Přepadení v Pacifiku a částečně i v Přepadení 2 působil jeho projev ještě jakžtakž přirozeně a toho kuchaře jste si prostě museli oblíbit hned z prvních záběrů, tady už s rukama složenýma u pupku nepřirozeně pokyvuje hlavou zleva do prava a s kamenným výrazem přednáší svoje repliky. I proto to necítím na víc než na tři hvězdičky. Nutno říct, že například jeden z jeho posledních video počinů Smrtící zbraň se mi líbil víc. Což je divné, na to, že jeho kariéra v posledních letech bývá označována za upadnutou. ()

dannyd14

Bože, kde sú tie časy, kedy sa natáčali skutočne kvalitné seagalovské diela a v podaní skvelého komparzu k tomu. ()

Knor

Segal ještě ve skvělý formě. Hodně to připomíná Posledního Skauta hlavně díky hláškujícímu Wayansovi. Jednou za čas si dát takovou starší akční pecku neuškodí. ()

Spectacle

Jen další variace na klasické téma. Měl jsem Seagala docela rád, ale nemůžu se zbavit dojmu, že mu definitivně došel dech. PS: Může za to moje televize, nebo jste taky měli veškerý akční scény bez zvuku??? ()

GianniP

Tohle je Seagalův nejlepší film, ale jinak v porovnání s jinými akčími filmy je to mírný nadprůměr. Pár scén a dialogů se ale přece jen povedlo. ()

Jara_II

Celkem pohodovej béčkovej scénář, kterej by i na té půl druhé hodinky mohl zabavit... kdyby tam ale nebyl Steven... Já nějak nechápu ty jeho fanoušky. Vždyť on má ve všech filmech stejný výraz, stejný účes, nosí stejný hadry a prohazuje pořád ty samý hlášky... A ty bitky. Stojí jako přibitej na jednom místě a čeká až se k němu jeho protivníci rozeběhnou...pak zavře oči nastaví ruku a ejhle - další grázl je na zemi :) Nene..Seagalovi není rovno (nepočítám-li Chucka Norrise, který se aspoň do těch kin tolik nehrnul..) ()

Pharlap

Otřesný.. Seagal tam delal jen veletoce rukama pred sebou.. a zas ty jeho kobercoidní saka... navíc jsem to viděl na TV Nova s šíleným dabingem, který potlačoval ruchy ve filmu, takže to byla jakási studiová nahrávka mluvících herců, pohybujících se v bezzvučném světě.. ()

Uberlord

Skvělé hlášky, hodně akce, zajímavá zápletka... ovšem oproti starším kouskům se mi zdá kvalita soubojů poněkud slabší... a hodně tomu napomáhá i kamera.... Ovšem bavil jsem se a váhám, váhám... jak hodnotit.... ()

Dinsberg

Proč by Seagal nemohl natočit kultovní akční film? Jestli tak některému jeho kousku můžu říkat, pak tomuhle. Kupodivu se nejedná vysloveně hon hlavního hrdiny za pomstou, i když ani zde se tomu SS nevyhnul. Spíš než o ryzí akční film jde o detektivní thriller, který je akcí jen doplněný. Akce je dávkována úměrně dějové lince i konkretním situacím. Sice ani tady se autoři nevyhnuli fyzikálním nesmyslům (útěk před explozí), ale dlužno dodat, že právě tyto scény dávají filmu drajv. Samotný příběh se nejeví nijak tuctově, chytře si pohrává s divákem. Je škoda, že pachatel je odhalen jen tak rozvláčně a na půl úst. Takhle by se měli točit akčně laděné filmy. Starosvětsky, bez přehršlí počítačových triků, které mají sice cool look, ale působí strašně uměle. Je jasné, že udělat explozi počítačově je mnohem levnější než onen objekt zničit v reálu. Takže snímky jako Glimmer Man nebo napři Smrtonosná zbraň jsou už technicky zapomenutými klenoty. ()

Olafsson

Standardní Seagalovka s mírně už tloustnoucím Steviem, bez praskajících kostí (škoda) a totálně zblázněnou kamerou při soubojích (velká škoda). Na druhou stranu deer penis v prášku a Stevieho hlášky v kombinaci s rozličnými málami nošenými přes sako se mi líbily... Celkově tři hvězdy, víc fakt ne.. ()

Guran

Pěkný film se Stevenem Seagalem v hlavní roli. Herecký mistr na bojová umění si v tomhle snímku vyhrál. Parádní děj, herci a triky. Dnes to bylo poprvé, co jsem film viděl celý. Jako malý jsem vždycky viděl jenom konec. Od této chvíle si budu snímek vybavovat v paměti, jako zhlédnutý film. ()

subic

Rituální vraždy a polda Cole a utajenou minulostí, teď si říká Jack. Kolik je filmů se Segalem, na který bych se někdy díval znovu? No tenhle to nejspíš už nebude. ()

johnsnow

Výborná akčná krimi s trochou toho mysteriózna. HERCI: Seagal perfektný, hláškuje a mláti sa o 106. Jeho kolega Wayans je síce v akcii polena ale humornú vložku spĺňa na jedničku. Zvyšok boli tak akurát, ešte Brian Cox bol fajn ale nemal nejak veľa priestoru. AKCIA: Slušná a krvavá, či už prestrelky alebo bitky, dostatok krvi a dostatok zlomenín. Som spokojný a pripravujem na jazdu tým horším z Pištovej kinematografie. ()

Pete

Seagal, bývalý člen speciální jednotky byl ve Vietnamu, pak pobýval v klášteře v Thajsku, expert na čínskou medicínu, a meditativní techniky, co přechytračí i detektor lži, policajt, který chodí se svým černým parťákem do kina na Casablanku. Všechno v jednom, fakt. Glimmer man je zvláštní slepenec, kdy je seagalovka naroubovaná na vyšetřování sériových vražd alá Sedm, ale aby se měl SS každých 10 minut s kým prát, je tam navíc ruská mafie, křiví agenti CIA, a komplot s pašováním chemických zbraní. Slušný guláš, ve kterém se objevují dokonce kvalitní herci ve vedlejších rolích (Gunton, Cox), odsejpá, a je to chvílemi svou až neuvěřitelnou tupostí fakt sranda, hlavně ty dialogy. Asi už na mě dolehla doba covidová, ale prostě mě baví, jak Seagal v hedvábným saku všude nakráčí, jako by sežral Šalamounovo h*vno, a přitom je blbej jak tágo. Nezaslouží si to, ale já mu tu hvězdu navíc dám, i ze soucitu, poněvadž tohle je zřejmě jeho poslední koukatelný počin. ()