Jack Cole kdysi býval specialistou na likvidace ve službách CIA. Dnes je však detektiv ověšený korálky vyznavačem buddhismu a právě přiletěl z New Yorku do Los Angeles, aby pomohl dopadnout masového vraha, který brutálně vraždí katolické manželské páry a poté je vždy ukřižuje na zdi. Jack tvrdí svému novému parťákovi, místnímu černošskému detektivovi Jimu Campbellovi, že poslední vraždy nespáchal hledaný psychopat. Je přesvědčen, že vraždy jsou dílem profesionála, ale vzápětí se sám ocitá v podezření, protože jednou z obětí byla jeho první manželka Ellen a na jejím těle byly nalezeny jeho otisky prstů. Jim se mu však rozhodne věřit a pomáhá mu v pátrání i poté, co je z případu odvolán. Když byl dopaden duševně chorý psychopat, pokračuje Jack v pátrání na vlastní pěst. Postupně zjistí, že za vraždami je jeho bývalý nadřízený Smith, který společně s obchodníkem Deverellem a ruskou mafií prodává chemické zbraně Srbům. Čím víc se blíží odhalení zločinů, tím větší je ohrožení jeho života. Jack si však se všemi útoky mafie dokáže poradit, a dokonce se mu podaří rozpoutat přestřelku mezi ruskými mafiány a Deverellovými muži. S šéfem jeho ochranky Donaldem Cunninghamem, který je skutečným pachatelem posledních vražd, se však musí pustit do boje sám. (TV Nova)

Mukade

Už vtedy začal priberať?! Pampúch jeden xD .  ........... A práve zisťujem, že UŽ VTEDY začali byť jeho bitky natáčané takým "maskujúcim" (skryť fattyho bojové nedostatky...) spôsobom ako po roku 2000, ale vtedy, keďže to začínalo, si to človek nevšimol a ešte to nebolo zlé dalo sa to takmer nepozorovane maskovať. ....... Dokonca, keď tak teraz na to pozerám, na jeden pauznutý záber, tak aj to voľné "čínske" oblečenie čo tam mal bolo vybraté, tak aby maskovalo jeho tlstý bruch (ktorý mal pravdepodobne stiahnutý nejakými obväzmi) !! LMAO. Nooo šak si to pozrite dôkladne a potvrdíte (: .............. Ale dám tomu toľko **, koľko by som dal v '96, teda 5. (Ani teraz by som endal menej ako 4) ()

Fenk

Poslední dobrý Senegal (pro mě). Po tomhle zahodit kimono s Katanou, a dál si už jenom ladit struny a brnkat na kytaru. ()

NikiVai

Nemůžu si pomoct, ale já tomu Seagalovi nemohu přijít na chuť a přitom můj muž jeho film vážně zbožňuje. Čas od času se s ním podívám, aby byl klid v rodině. No, takhle... akční to bylo, pointu to snad i jakous takous mělo, ale mě to prostě nebavilo. ()

V-TECH

Filmy se Seagalem mám rád a Glimmer Man je z těch lepších. Typické bitky, vtipné hlášky - všechno jak má být. ()

matespal

Je jenom škoda,že po tomto filmu Steven natočil tak 3-4 filmy na které se dá dívat.kdyby pokračoval točit flmy podobného duchu nestal by se z něho určitě tlustý nudný děda :-) ()

fojťan

Spolu s Exit Wounds nejlepší Seagal vůbec. Zapnout televizi, vypnout mozek, a užít si karate rychlojízdu první třídou. ()

JARDAHONDA

Nebezpečný hon na sériového rituálního vraha se pro dva Losangelské detektivy z oddělení vražd Jacka Colea (S.Seagal) a Jima Campbella ještě zkomplikoval.. "stali se partnery" Závěrerm : snímek,který byl natočený v 90 letech byl pro milovníky akčnáků celkem slušný zážitek.. U mě za 3 *** ()

bratr_jezek

Segal příjemně překvapil. Dostal parťáka vpodobě mladého černocha, opět předvádí dobré akce, když ho zachraŇuje a oba se velmi vtipně častují hláškami s notnou dávkou humoru a ironie. Akční složka je zde vyváženě propletena s detektivkou, i když pachatelé jsou nkonec dva - jeden blázen a jeden...žoldák... ()

neo101

k tomuto hodnocení mě dohnal chybějící zvuk u soubojů. Tenkrát jsem si myslel, že je chyba na přijímači tedy na VHSce, tak jsem dával při bitkách zvuk na maximum a pak ztišoval na kecání.. děs. Kazí to strašně celý film. Jinak Seagalovky mám oblíbené, zvláště Pacifik , Cejch smrti a Lovce policajtů. ()

Sandai

Určitě jeden z nejlepších Seagalových filmů. Rituální vraždy, dobré hlášky a nezbytná porce bitek. Plus vražedná kreditka :-D. Hodně povedený film. ()

SNCIS

Akční klasika - 99,9%. Hlášky: Jim Campbell: "Ty že se neumíš prát?" Jack Cole: "Neměl bych se prát, je to proti mému vyznání." / (Na chlapy, co se snaží vykrást auto.) Jim Campbell: "Víte, co mě dokáže naštvat... Když vidím grázly, co mají víc vlasů než já." / (Jack prohlíží Jimův ohořelý byt.) Jack Cole: "Hele! Není tohle z jelena." Jim Campbell: "Bylo to ve slevě." Jack Cole: "Chceš něco říct... Vážně mě to dojalo." / (Poté, co Donalda vyhodí z okna.) Jack Cole: "Řekl bych, že se neprobudíš v pohodě." / (Na Jima.) Jack Cole: "Všimnul sis na ní něčeho zvláštního?" Jim Campbell: "No... Má pěkný kozy." / (Jack zdemoluje restauraci a zvedne telefon na recepci.) Jack Cole: "Ano. Ne, to nepůjde máme rekonstrukci takové... " (Podívá se po restauraci.) "Dva měsíce." / (Vypráví o Jackovi.) Smith: "Mezi lidmi, které pronásledoval byl známý jako glimmer man. Viděli džungli... Pak záblesk... A padli mrtví." / (Jack střelil Smithe do dlaně a do nohy a Smith volá Jima.) Smith: "Vy jste přece policista, tak mi pomozte!" Jim Campbell: "Tak jo, ale mám špatnou mušku." / Jim Campbell: "Johny... Co nám řekneš o svým otčímovi?" Johny: "Je to hajzl!" Jim Campbell: "Jo, to už víme." / Jack Cole: "Dej si to pod jazyk." Jim Campbell: "Sakra! To je hořký!" Jack Cole: "Od čeho by to bylo hořký?" Jim Campbell: "Co to je?" Jack Cole: "No, je to prášek z jeleního penisu." / Jim Campbell: "Viděl jsi někdy Casablancu?" James Cole: "Cože? Ty se mě ptáš, jestli jsem někdy viděl Casablancu?" Jim Campbell: "Jo." James Cole: "Ty se opravdu ptáš, jestli já někdy viděl Casablancu?" Jim Campbell: "Jo. Tak viděl?" James Cole: "Ne." / Jim Campbell: "Co to máš na krku?" James Cole: "To je něco jako budhistický růženec. Používám to na pročištění mysli." Jim Campbell: "Na to já mám Jacka Danielse." James Cole: "No vidíš, snažíme se dosáhnout stejného cíle odlišnými prostředky." Jim Campbell: "No jo, ale já neběhám po městě s flaškou na krku." / Jim Campbell: "Jacku, co se známe, nepotkalo mně nic dobrýho." Jack Cole: "Ale poznal jsi účinek jeleního penisu a to stačí." Jim Campbell: "Nevolej mi, Jacku! Nechoď za mnou do nemocnice! Neposílej mi kytky! Jestli uvidím na svým okně holuba, shodím ho dolů!" / Jim Campbell: "Hele, mě by nevadilo, kdyby nosil dámský prádlo, ale když on mluví čínsky a oblíká se jako mnich a co ten včerejšek? Vyřídil ty Rusáky, jak by to nezvlád ani Bruce Lee." / James Cole: "Jsme policajti, měli bychom chytat zločince." Jim Campbell: "Víš co, kup si červenou pláštěnku a začni hrát supermana." ()

outofblue

Steven už zase místo mluvení šeptá a problémy řeší jedině a zásadně násilím. Velmi vtipný film, kdo neviděl legendární scénu v restauraci, jako by ani nebyl. ()

Filmoar

Asi posledná klasika od Seagala... Chcem či nechcem, rád sa k tomu vždy vrátim a to je to. Je to skratka fajn filmík... Seagalova labutia pieseň s nádychom Posledného skauta. Scéna v reštaurácii je skrátka skvost... ()