poster

Sentiment

Drama / Životopisný

Česko, 2003, 75 min

Hudba:

Martin Smolka
(další profese)
 • sek
  ***

  Jiří Kodet je ve velkých detailech kamery neuvěřitelně podobný Františku Vláčilovi. Bezpochyby velmi zajímavý snímek, který ale, bohužel, nedokázal plně dostát svým ambicím vzdát hold jak Vláčilovi, tak stvořit obecně platnější úvahu o výjimečnosti a osamělosti géniů.(1.11.2003)

 • Fingon
  ****

  Tehdy jsem ještě nevěděl nic o tom, že byl nějaký Vláčil, ale to už je naštěstí pár let zpátky...(31.10.2007)

 • Radek99
  *****

  Úžasný netradiční dokument o největším českém režisérovi Františku Vláčilovi realizovaný tak, že byla ,,zdramatizována" Vláčilova autentická zvuková nahrávka - rozhovor s tvůrcem filmu, tehdy ještě studentem FAMU. Kongeniální Jiří Kodet jako František Vláčil (nechce se mi napsat: hrající Františka Vláčila) s podobným prokletím složité solitérské fragmentované povahy, s obdobným vykořeněním stářím... Působivý černobílý obraz, zaměření na detail, jednotlivosti pokoje, minimalistický střih... Jen ta intermezza evokující Vláčilovské filmy mi tam nějak nepasovala...(23.12.2006)

 • honajz
  **

  Oceňuju Tomášovu snahu natočit to jako Vláčil, když je to o Vláčilovi, všechny ty černobílé záběry přírody, a povedlo se vybrat do hlavní role vynikajícího herce - Kodet je skutečně jako Vláčil dokonalý. A přesto mi chybí nějaká pevnější dramaturgická koncepce, nějaké vnitřní vedení filmu, aby z toho nebyl jen sled scén s různými řečmi (a někdy i bláboly) alkoholika. Přesto bych se rád na tenhle film zas někdy podíval.(27.7.2013)

 • Houdini

  Český Lev : Plakát(15.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace