Stopy ve sněhu

• Česko Cit slečny Smilly pro sníh (více)

Hrdinkou trhilleru je krásná, inteligentní, ale citově odměřená mladá vědkyně Smilla. Pátrání po záhadných příčinách smrti malého chlapce ji zavede až na drsné zasněžené pláně Grónska. Postupně zjišťuje, že za vším stojí jakási společnost, která chlapce už roky pozorovala a pro níž pracoval i jeho otec. S pomocí svého přítele se Smilla dostane až nebezpečně blízko k přísně střeženému tajemství. (oficiální text distributora)

Jankocour

Neuvěřitelně nudná a hloupá hovadina se známými herci. Etnická eskymačka co kupodivu vyrostla v sexy modelku vyšetřuje smrt svého malého eskymáckého kamaráda. Rozum zůstává stát nad těmi jásavými komentáři. ()

Nogard

Tak tenhle film mne hodně mile překvapil. Hlavně Julia Ormond je výborná. Kdyby tam nebylo několik zcela nelogických přeskočení, tak by to bylo určitě za pět hvězdiček, nicméně i tak určitě stojí ta to Stopy ve sněhu zkouknout. ()

DoktorQQ

Velmi povedený film, kde rozuzlení nějak nepokulhává za zápletkou. Okouzlující a uvěřitelná Julia Ormond a standardně prkenný Gabriel Byrne - zde to ale není na škodu. Film velmi vhodný na zimní podvečer na chalupu v zamrzlé pustině. Viděl jsem film - přečetl knihu - viděl film a na rozdíl od jiných komentářů si myslím, že film se drží - s výjimkou konce, který je ve filmu přece jenom trochu "happy" - předlohy dosti věrně. Vytvořit napínavý film a zároveň naplno rozvinout rovinu vnitřních úvah slečny Smilly o sobě, Grónsku, sněhu a smyslu života je asi neproveditelné... ()

belisama

Film 4 hviezdy, kniha 5 :o) "Cit slecny Smilly pre sneh" je jednoznacne spravnou volbou pre ludi hladajucich tajomno, atmosferu, napatie a zaujimavu pointu. Kedze som citala knihu skor ako som videla film, pristupovala som k filmu s istou davkou nedovery. Som rada, ze neopravnene. Film je spraveny velmi poctivo a zachytava vsetko dolezite, no najma vystihuje celkovu atmosferu, ktora je pre dej klucova. Jednoznacnym tahacom je Julia Ormond, no ani Byrne sa neda zahanbit. Vrelo odporucam. ()

Awesomer

Citlivý film a hloubavý film,, v hlavní roli se sympatickou Julií Ormond, která se své role výtečně.. ROzhodně příjemný a netradiční filmový zážitek. A jméno Smila Vám taktéž utkví na nějakou dobu v paměti :D ()

mark.benford

skvelo spracovaný námet románu Petra Hoega Cit slečny Smilly pre sneh. vôbec mi nevadili odklony od knižnej predlohy a ani trochu iná atmosféra. super. ()

StaryMech

Jsou i pitomější vzrušouny, jako třeba "Šifra mistra Leonarda", ale od režiséra "Pelleho dobyvatele" jsem něco takového nečekal. Dvě třetiny příběhu se odehrávají v Kodani - údajně, neboť vzhledem k tomu, jak je August vypráví, náležejí jinam než do tohoto světa. Ke konci se odpluje do akčnějšího Grónska, vyvrcholení v ledovcové jeskyni nemá daleko k výtvorům Sama Wooda. Měl jsem začít knihou - takhle už nesáhnu ani po ní. ()

BStone

Výborně obsazený snímek na vlně sci-fi s krásnou a výborně hrající Julií Ormond. Za mne tak půl na půl, některé pasáže opravdu výtečné, výběr lokací parádní, některé pasáže, včetně závěru, nedotáhlé a nevyužité. Každopádně v rámci žánru lehký, solidní nadpůměr. 60% ()