Klasika z nejklasičtějších v podání skvělé Pavly Gajdošíkové, která za ztvárnění Maryši získala Cenu divadelní kritiky za rok 2018. Marně selská dcera volá: „Já se ešče nechcu vdávat,” rodiče vědí, co je pro ni nejlepší. Bezruči uvádějí stále aktuální tragický příběh dívky donucené podlehnout společenskému nátlaku a vzít si muže, kterého nemiluje. Významné dílo bratrů Aloise a Viléma Mrštíkových ve vynikající režii Janky Ryšánek Schmiedtové vás na rozdíl od hrdinky rozhodně neotráví! (Dramox)

quokam

Objevil jsem Dramox :-) a jako premii jsem si dal jedno z nejvetsich ceskych dramat, "klasiku z nejklasictejsich", Marysu i pro vzpominku na mistra Licheho. Inscenaci vsak vladnou i dalsi herci: Pavla G jako Maryša a Dusan U jako Vavra. Pochvalu ma i Magdalena Tkacikova jako vyrazna Rozarka. Co se tyce scenografie, nepochopil jsem to velke piskoviste uprostred. Taktez se mi zda, ze tvurci hodne zmirnili originální nareci. Scenicka hudba vyborna, podkreslujici co ma podkreslit, zvyraznujici co ma zvyraznit. Celkovej dojem 7.5/10. ()