Zamkněte dveře. Zabdněte okna. Něco číhá v mlze! Kdysi navedli občané rybářského městečka Antonio Bay loď boháče Blakea v husté mlze na skaliska, kde ji po ztroskotání vyloupili. Po sto letech se Antonio Bay chystá na oslavu svého založení, do ulic však vtrhne zrádná mlha a s ní přízraky šestice utonulých námořníků v čele s Blakem! Přicházejí, aby pomstili svou smrt... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

tom88

Pre mňa veľmi priemerný hororík od kvalitného režiséra Carpentera, ktorý má vo svojej filmotéke určite oveľa lepšie kúsky. Dej ma vôbec nepohltil a ani nezaujal. Béčkovitosť bolo cítiť skoro z každej scény, to by ani nevadilo, ale predsa ani technické spracovanie za veľa nestojí. Napätie nejaké síce bolo, ale celkovo som sa vôbec nebál a bohužiaľ ani jedna lakacia scéna. Vraždy mi prišli trápne podobne ako zabijaci, ktorí sa skrývali v hmle. Hudba je charakteristická, kamera, réžia a herci priemerní. 60% ()

3n3my

Nie je Hmla ako Hmla. Tá Carpenterova to u mňa vyhrala. Pôsobí temnejším dojmom, má hustejšiu atmosféru no a jedinečný Carpenterovský štýl. Totiž s jeho widescreenom 2,35:1, jedinečným dlho hľadaným vhodným prostredím s majákom a precíznou prácou samotného majstra, bol tento film už vopred odsúdený na úspech. Nie je to samozrejme úroveň Halloweenu (nakoniec aj opätovné dodatočné natáčanie niektorých scén to len potvrdzuje), ale treba brať ohľad aj na filmovanú látku, kde sa Carpenter (aj podľa jeho slov) nechcel ani nemohol tak vyblázniť. Na druhej strane vážne tomu chýbal hlbší príbeh. Ale to natáčanie v noci na streche majáku v dokumente o filme... ehmm! ()

andrii

... jako výstraha. Mrtvé duše. Černé fáče. Tiché kroky s výpary zla. Tudy "teče" strach. Živáčkové, prchejte, než vás zahákne, dýchne sinavá oblaka. ()

Vraccas

Krásně zvládnutej film. Duchařina která by mohla soupeřit s nynějšíma béčkovejma hororama a ještě by je převálcovala. Nijak zdlouhavé, napětí graduje a hudba tomu skvěle pomáha. ()

Doudis19

S postupem času a vývojem hororového žánru, už dnes pouze nudné, lacinné béčko s možná tak slušnou hudbou a chvílemi dobrou atmosférou. ()

Cedr

Poctivý horor s obzvlášť povedeným rozjezdem, kde jeho nízký rozpočet hraje atmosféře do not. Postupem času však paradoxní ztráta atmosféry a pocit nedosažení plného potenciálu. Talentovaný dohled nad tím vším je cítit, ale nevyužit. Uvědomíme-li si, že The Thing přišla o pouhé dva roky později, Mlha bledne o to víc. ()

filmmovier

Co si buudeme povídat, Carpenter mě tímhle kouskem zklamal, ale na druhou stranu jsem měl neblahé tušení, že to dopadne hůř, takže vlastně nakonec fajn. Když pominu to, že nebylo nic vidět, protože to mi nevadilo, naopak to skvěle ladilo s dějem, atmosféra byla naprosto perfektní, mrazivá. Napínání nechybělo, mě ale v hlavě nejvíc zůstala hned úvodní scéna, kterou považuji za vrchol filmu (no fakt). Herci nepříliš výrazní, ovšem Jamie Lee Curtis a ta zprávařka z majáku, ty byly perfektní. Napád s mrtvými námořníky je fajn, ale nejspíš z toho šlo vytřískat víc. Hudba je opět geniální a asi i nejsilnější složkou filmu. Celkově to není nic špatnýho, právě naopak, má to všechny esence, který má správný horor mít (hlavně ten osmdesátkový) a fungují skvěle, ale já už se na Mlhu nejspíš nepodíval, ne že bych nechtěl, ale asi nebudu chtít. 75%. ()

Triple H

Carpenter, praotec to žánru slasher, dosiahol podľa mňa svoj režisérsky a filmový vrchol keď sa čistému hororu paradoxne vzďaľoval (Starman, The Thing, Big Trouble in Little China, They live). Fog je slabučký film, ktorý na pár miestach v úvode má atmosféru, ale akonáhle zbytočne skoro odkryje karty, je o ničom a aj pri 90 minútach pôsobí rozťahane a nudne. Scenár, postavy, výkony, strih, efekty všetko pôsobia ako ťažko odfláknutá ultra-lacná záležitosť. Jamie Lee Curtis je pekná ale jej postava je evidentne veľmi ľahkých mravov, keďže je do hodiny v posteli so 40-nikom čo ju zobral stopom vo svojej obitej dodávke. Tom Atkins mohol hrať skôr niektorého príšeráka a nie hlavného hrdinu - na to veľmi nemá ksicht. Vo výsledku nie sme ďaleko od amatérčiny ako Ed Wood, čo je zrejme ako k filmu treba pristupovať. Keďže mám Carpentera rád, viem si v tom aspoň takto nájsť určitý pôvab, ale inak je to nepodarok. ()

A.L.E.S.

Klasika let osmdesátých. Viděl jsem to sice natřikrát, protože jsem vždy u filmu usnul, nikoli nudou, ale vyčerpáním, takže jsem si z toho udělal takový seriál na pokračování. Atmosféra filmu je výborná a ještě více ji umocňuje hudba se "střelbou do prázdna". Zkrátka, co byste od Carpentera čekali, že? ()

Karush

Ja neviem, väčšina tu chváli niečo, čo som ja v tomto filme vôbec nenašla. Nebude to dobou a ani terajšou hororovou tvorbou, lebo k poväčšine novodobým klasikám mám odpor a poriadny odstup. Pomalé tempo sa udrží až do konca a divák sa vôbec ničoho prevratného nedočká, na vine je možno až príliš jednoducho spracovaný inak celkom originálny scenár, ()

Mr.Bulanek

Atmosfera byla husta asi jako ta mlha. Mozna jsem udelal chybu ze jsem se u predchozich Carpentrovych filmu nedival v noci jako u tady toho asi bych si je uzil jeste vic. No a tady bylo krasne videt ze horor neni zalozeny na krvi ale na atmosfere. ()

lennyd

Malé městečko Antonio Bay se připravuje na velkou oslavu svých stých narozenin. Ale před 100 lety se "něco" stalo, a to "něco" neusne, dokud se nepomstí. A 100 leté oslavy jsou to pravé na pomstu... Před 20 lety to mohl být dokonalý film, skvělé efekty, skvělá (jednoduchá) hudba, a tak bych mohl pokračovat. Z dnešního pohledu už to tak veselé není - film začíná někde mezi 4 - 5 hvězdičkami, bohužel zhruba v polovině začne kvalitativně velmi klesat, a závěr už je vůbec dost trapnej (útěk Stevie před mlhou na maják, otec Malone). Jak říká POMO, hodně mělo být jen naznačeno (místo obligátních Carpenterových "strašidel" s červenýma očima)... PS. jedna perlička .. druhý den poté, co jsem film viděl, byla nad Brnem přesně stejná Mlha jako ve filmu :) ()

Endyis

Řekl bych to asi takhle "nevkusný béčkový horor" natočený velice vkusným a příjemně koukatelným způsobem s pár opravdu velice shocking scénama... 80% ()

anli

Klasicky horor z 80-tych let s velmi dobrou mysteriozni atmosferou,budovanou kousek po kousku,jak to Carpenter umi.Trochu uz zestarl,ale postrasit myslim porad umi velmi a velmi dobre.Doporucuji sledovat ve dvou ,v noci,na samote,daleko od civilizace.Pak je zazitek jedinecny!!! ()

rudeboy

Slabučký horor, ktorý diváka dnes už nevydesí. Prvá tretina filmu disponuje ako tak dobre budovanou atmosférou, no v scénach keď hmla "útočí" na telefónne vedenie či miestnu elektráreň sa to všetko začína rozpadať. Dosť trápna mi prišla moderátorka z rádia sidliaceho v majáku, ktorá do éteru komentovala presun hmly po uliciach Antonio Bay ako keby šlo o futbalový zápas :) Za pozornosť stojí hudba. ()

Všivák

Na dnešní dobu už trochu slabota. Hrozně nevýrazný a nudný děj. Kde se tam sakra vzala ta Jamie Lee Curtis?! Kost to ale byla.. Zato hlavní hrdina postádá jakékoliv charisma.Těšil jsem se alespoň na pořádnou vyvražďovačku, ale film skončil když se začal rozjíždět. Bohužel tohle dílo nesahá Věci ani po pás, i když ty zombíci jsou docela pěkní.. ()

Danny F.

Ona mlha vypadá spíše jako jakýsi kouř. Filmu chybí energie a trocha vice hororových scének. Jako malý jsem byl při sledování doslova posmolen strachy. Dnes již na toto dílo hledím z jiné perspektivy. 65% ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook