Zamkněte dveře. Zabdněte okna. Něco číhá v mlze! Kdysi navedli občané rybářského městečka Antonio Bay loď boháče Blakea v husté mlze na skaliska, kde ji po ztroskotání vyloupili. Po sto letech se Antonio Bay chystá na oslavu svého založení, do ulic však vtrhne zrádná mlha a s ní přízraky šestice utonulých námořníků v čele s Blakem! Přicházejí, aby pomstili svou smrt... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

InJo

Ta mlha se tam valí (obzvlášť ke konci) docela pěkně. Jenomže to je asi tak vše, čím je tenhle horůrek po skoro čtyřiceti letech nadále jakž takž zajímavý... Příběh samotný je banální až běda. 60 % z úcty ke Carpymu a jeho specifickému minimalistickému stylu, který je mi dlouhodobě sympatický. ()

Legas

Mlha není ani tak horor, spíše taková decentní duchařská historka. Bát se u ní bude málokdo, ale je opravdu nádherně natočená. ()

LION-MR.T

Připadá mi,že se Carpenter snažil adaptovat na italské horory a povedlo se mu. Duchové jsou velmi staršidelní a tajemní,přesto mají svojí osobnost,atmosféra se dá krájet jako Vysočina. Film se nesnaží spoléhat jen vraždicí duchy, také na herce,kteří pracují před kamerou skvěle. Carpenter dokázal uvést na plátno stejnou hrůzu jako u Halloweenu a později u Věci. ()

Anderton

Hmla sa rozbieha pomaly, plíži sa ako...hmla, aby sa nakoniec vlastne stále iba atmosféricky plížila a nerozbehla sa. A nakoniec to sa mi na nej páčilo predovšetkým, asi viac, ako keby nás na konci čakal nejaký zbesilý masaker. Môžeme ju (myslím tu prítomnú hmlu, nie film) prirovnať k rozhlasovému (radarovému) éteru, cez ktorý si postavy podávajú dôležité informácie o polohe. Obe sú vlastne nositeľom niečoho selským rozumom dosť ťažko pochopiteľného. Nie je to taká prepracovaná záležitosť, ako Carpenterove najlepšie kúsky, ale tu bojuje majster aj navzdory tuctovému scenáru a opäť je víťazom. ()

arie

Carpenterovská atmosféra je v niektorých momentoch vskutku impozantná, čomu napomáha aj excelentný soundtrack, no i tak sa neubránim faktu, že táto snímka je oveľa menej pôsobivá ako najslávnejšie Carpenterove kúsky Vec a Halloween. Scenár je skôr slabší, snímka sa napriek striedmej minutáži neubráni nudnejším pasážam a herecké výkony sú pre mňa sklamaním, hlavne v prípade absolútne nevýraznej Jamie Lee Curtis, i keď v tejto snímke rozhodne nedostala toľko priestoru ako v spomínanom Halloweene. Takže i keď sa podľa môjho názoru rozhodne nejedná o žánrový klenot, snímka za pozretie určite stojí. ()

swamp

Bylo mi jasné, že původní The Fog (a ne o 25 let mladší příšerný remake) bude dobře zmáknutý film. Carpenter je výborný režisér, má skvělé vyjadřující prostředky a tady prakticky dokázal, že dokáže z ničeho vylovit maximum. Příběh je totiž slabší a dnešnímu divákovi asi připadá trochu směšný. Přesto, a hlavně díky Carpenterově geniální hudební složce, se jedná o zajímavou hororovou záležitost, kterou by si minimálně neměl nechat ujít žádný hororový fanoušek. "There's something in the fog!" ()

RUSSELL

The Fog je mysteriózní horor bez špetky goru, zato s podmanivou atmosférou, která vás pohltí jako mlha. Příběh nepřináší nic převratného – mrtví se mstí za 100 let starou křivdu – ale právě ta jednoduchost je krásou tohoto snímku. Carpenter prostě umí a jde o další z řady jeho nesmrtelných klasik, která vyčnívá především díky nezaměnitelnému režisérskému rukopisu a skvělému soundtracku. Právě proto je John Carpenter legenda ve svém oboru a jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. ()

CaptainNor

Koktejl namíchaný z béčkových scén, hororových klišé, trochou Kinga a navrch bílá pěna tísnivé atmosféry. Pokoušel jsem se ho zamíchat, ale ingredience se mi nespojily a jejich hranice zůstaly dobře patrné. Ano, ve filmu jsou slabší místa, ale přece jen převládají ty carpenterovsky hororové a kvalitní o jeho typické děsivé hudbě ani nemluvě. Přesto však Mlha není horor, po kterém bych se bál jít v noci do hlubokého lesa nebo na hřbitov.. ()

Ratemus

I ted to má ten správný nádech, toto je prostě další z mistrů hororů, napětí, hustá atmosféra a celkově ten vizuál, prostě skvělé dílko ()

PetrPan

Pravděpodobně jeden z mála filmů, kde je můj dávný vkus ve shodě s tím dnešním. Za mlhou hustou tak, že by se v ní dalo báječně krájet lidské maso,  se totiž nedočkáme mnoha podivuhodných věcí a neposedové, kteří se z ní vynoří sice nejsou žádní skřítkové, ale jejich působivost a strašidelnost je velmi mlhavá.  Bloumající mátohy všemožně a hrůzyplně vystrkující ruce z mlžného příkrovu, jimž lze uniknout buď prostým neotevíráním dveří svého příbytku, což ale (ne)pochopitelně mnozí nedělají  či rychlejší chůzí, to už karibská Salazarova banda nahání více strachu. Přitom klasický motiv se staletou křivdou a odplatou ze záhrobí je rozhodně fajn a první vstup mátoh na scénu na rybářské lodi ještě vypadá slibně.  Celé mystérium kolem zmrtvýchvstalých navíc Carpenter vyžvaní hned v prvních minutách a tak nezbývá prostor na sebemenší překvapení a vadila mi i absence výraznějšího hrdiny, jenž by možná svým kočkováním s přízraky ten šedivý závoj mlžné nudy rozvířil. Tři koráby z mlhy vyplouvají , dva z úcty a třetí za tanec s rybáři a finální tečku. ()

eLeR

Od začiatku poznáte príbeh, viete čo sa bude diať, prečo sa to deje, tušíte ako to skončí a to vaše tušenie je aj správne ... natočené to je fajn, aj atmosféra fajn, hudba tiež dobrá, ale tie hororové a strašidelné prvky sú smiešne, viete kedy a kde prídu ... nič vás v tomto filme neprekvapí. Slabota. A nezabudnite ... Načúvajte rádiu, neverte ale všetkému čo hlási a hlavne sa ním nenechajte zastrašiť! ()

iamek

Hororová klasika od mistra hororů Johna Carpentera mě zklamala. Asi jsem ještě namlsaný ze skvělé Mlhy od Darabonta. ()

SeBig

Tak tohle se opravdu nepovedlo.. ale já to trochu čekal, že mě tohle nenadchne, ale tak když je to od Carpentera, dával jsem šanci a ono prd. Začátek vypadal celkem nabitě, když se ke všemu schylovalo, ale pak bum.. slunce vylezlo a nápětí náhle zmizelo stejně i s mlhou na začátku.. celý film je protažený a nudný na to že to má jen hodinu dvacet.. tady mě nebavil ani ten konec, kde se vše ukazalo a vysvětlilo. Nejslabší Carpenter. ()

LaciLC

To najlepšie nám Carpenter ukázal až dva roky po nakrútení Hmly, ktorá si však zaslúži veľkú pozornosť. Príbeh o malom prímorskom mestečku v ktorom sa náhle zjaví hmla a pomaly ho začne obklopovať celé. To by však nebolo až také zlé, ale najhoršie je na tom, že v tej hmle niečo je a chce to zabíjať. Hmla je najmä film z majstrovskou atmosférou, to, že originalita tu dosť chýba a na klišé tu natrafíte nie raz pri ňom však takmer vôbec nevadí. Carpenter stavil na atmosféru, mimochodom doplnená výbornou hudbou a ako vždy mu to vyšlo. ()

classic

Zišiel sa úplne navlas rovnaký tím tvorcov, ako na v Predvečer Sviatku Všetkých svätých. Režisér „Ján Tesár” ponúka ešte jeden špeciálny B-O-N-U-S = JANET LEIGH, ktorá je mamou Jamie Lee Curtis, a tatko Tony Curtis musel byť zrejme veľmi zaneprázdnený, keď si nenašiel čas, aby si zahral v spoločnom snímku so svojou prvou manželkou, tak ako tomu bolo voľakedy dávnejšie vo Vikingoch, ale aj tak dobre, lebo to nerobí priaznivú krv mať pokope toľko rodinných príslušníkov. Horor je typickým žánrom, ktorý prináleží Carpenterovi, ako nikomu inému. Porovnávali ho s Hitchcockom. Tentokrát psychopatického nožo - vraha Michaela Myersa, strieda studená a mrazivá h-m-l-a, z ktorej vychádzajú aj zlí duchovia, ktorých niečo už poriadnych 100 rokov trápi, a tak prichádzajú do malého mestečka Antonio Bay, kde majú na pláne - vypomstiť sa, ako sa len dá !!! A vskutku, “zaspať na vavrínoch” , určite nechcú. Mám taký pocit, že sa režisér so scenáristkou, tak trochu vŕtali v legendárnych Vtákoch, Alfreda Hitchcocka, lebo mi to pripomína názov týchto miest. Keď tu je Antonio Bay, tam bolo Bodega Bay. Pozerám sa na obľúbené snímky Janka Tesára, a sú tam i Vtáci. Napríklad jeho obľúbený režisér je majstrovský, chameleónsky velikán HOWARD HAWKS, ktorý je i mojim obľúbeným režisérom. The Fog ( 1980 ) má vynikajúcu atmosféru + kameru Deana Cundeyho, ktorý snímal prehistorické zvieratá, ktoré pôvodne jestvovali v druhohorách. Je to dosť napínavé, a taktiež chlapci od špeciálnych efektov sa pochlapili, a zrealizovali dôveryhodných duchov. Kamera, zvuk, réžia, hudba a triky = 100 %. Herci a scenár = 60 %. Niektorí na mňa pôsobili, ako z typického, "béčkového" filmu. Áčková produkcia nakrútila pekný film, z kategórie B. ()

Marze

Je to druh filmu, který potěší davy a který je nejzábavnější sledovat na veřejnosti Atmosférický duchovní příběh odehrávající se ve fiktivním Kalifornském městě Antonio Bay. ()

mcb

Jakoby pod filmem nebyl podepsaný John Carpenter. Podprůměrný scénář, nulová atmosféra, strach a napětí na bodu mrazu a všudypřítomná žánrová klišé - kdyby nebylo režisérského jména, Mlha by tady tímto dnem měla maximálně sto hodnocení od hororových fandů. Průměrné až běda. ()

VenDulin85

Carpenterova Mlha má nesporný klad v roku vzniku, pak v mladé Jamie Lee Curtis a v neposlední řadě v tom, že zauvažujete, jaké by to bylo provozovat vlastní rádio z majáku na pobřeží. Děj nás zavede do města Antonio Bay ausgerenchnet do doby sto let od jeho založení, nějaké zombie entity tu mají nevyřízené účty, které by se daly označit za "promlčené", ale vysvětlujte to nemrtvým.. Nakonec dávám poctivé 3,5*, protože jsem doufala, že to bude větší sekec mazec, ale atmosféru to nepochybně má. ()

honajz

Takhle zpětně člověk ocení Carpenterovu genialitu ve výstavbě příběhu, a hlavně ve výstavbě napětí. Plus v doprovodných prvcích, jako třeba výběru skoro meditativní hudby, která tu náladu umocňuje. Už jen úvodní záběr s hodinkami - já se vždycky leknu, a to vím, co přijde. Plus samotné to vyprávění, "kulisy" ostrova, majáku, tajemno, kněz... Skutečně dokonalý zástupce svého žánru. A dokonce bez nutnosti exploitatiion záběrů, ze kterých už se mi zvedá kufr ne pro ně samotné, ale že to někdo používá, aby něčemu říkal horor. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook