Městečko prokletých

USA, 1995, 99 min

John Carpenter

Předloha:

John Wyndham (kniha)

Wolf Rilla (původní scénář), Stirling Silliphant (původní scénář)

Gary B. Kibbe
  • Tom_Lachtan

Mňo.. Docela nudná záležitost, obzvlášť když ji spáchal Carpenter od něhož by se přeci jen dalo čekat víc, například by dítka mohla být o mnoho řádů děsivější (a navíc by jejich )očička měli svítit modře, aby vypadali náležitě árijsky a upřímně, kdyby se tam béčkově vpletli nacisti, bylo by to možná zábavnější). Abych byl upřímný, jediná věc, kterou si po pár dnech z filmu budu pamatovat bude Jedi Mark Hamill v úloze kněze a to je sakra málo. Mizerné napětí, atmosféra si dala pauzu na kafíčko hned při první klapce a pak nejspíš zdrhla do Mexika a zbytek je tak nějak všeobecně podprůměrný a béčkový.(30.10.2014)

Celkem dost nezáživný snímek, který má největší plus asi jen na začátku. Tam panuje pěkná atmosféra a na film se pěkně kouká, ale jakmile děti začnou útočit je to stereotipní nuda která mě občas dost nudila.Trošku mě ještě zklamala role Parého, dát ho do hlavní role a nechat ho hned umřít? To ne. Děcka oproti původního filmu dost nevýrazný, stejně tak jejich běsnění. Carpenterovy se ani hudba moc nepovedla, prostě dost slabý Carpenter kterýho zachraňuje hlavně začátek.(3.3.2011)

• bassator

13. 4. 2010 - 20%(13.4.2010)

• Faidra

Když se kdysi moje matka zmínila, že při pobytu v porodnici, kde jsem přišla na svět, měla s sebou na ukrácení času sbírku povídek Roalda Dahla včetně dílka Geneze a katastrofa (modří vědí), což způsobilo, že novorozeňata sledovala s notnou dávkou nedůvěry, vedlo to k diskusi delší než tohle souvětí a sestavování seznamu literatury a filmů nevhodných pro budoucí a novopečené matky. Adaptace Wyndhamova příběhu o kukačkách nasazených do rodin v Midwichi se tam nedostala, protože děsivé nám přišlo leda její zpracování a blbost těch minialbínů, kteří se vylíhli v místě pobytu Supermana a Luka Skywalkera. Možná by ten pravý horor nastávajícího rodičovství nejen pro matku, ale i pro okolí líp zprostředkoval můj manžel, který tuhle, když jsem mu volala do práce, zvedl telefon se slovy: "Hele, zlato, zkrátíme to. Jestli chceš koupit paprikový čipsy a čokoládovou zmrzlinu, zmáčkni jedničku. Jestli chceš brečet, že už se do ničeho nevejdeš a vypadáš jako tlustší teta Moby Dicka, zmáčkni dvojku. Jestli potřebuješ koupit olej a namasírovat kotníky, zmáčkni trojku. Jestli mě potřebuješ seřvat a něco po mně hodit, až přijedu, zmáčkni čtyřku. Jestli potřebuješ utěšit, protože jsi právě viděla strašně dojemnou reklamu s medvídětem, zmáčkni pětku."(2.11.2011)

• Djoker

Čekal jsem velký průser, ale to, že si Carpenter vystačí s dětmi, kterým svítí oči a gumovým ufonem, mě naprosto uzemnilo. Bez atmosféry, bez myšlenky, bez překvapení, bez cíle. Ukázková ztráta času, která jen umocnila mé znechucení tímto žánrem.(30.4.2011)