Městečko prokletých

USA, 1995, 99 min

John Carpenter

Předloha:

John Wyndham (kniha)

Wolf Rilla (původní scénář), Stirling Silliphant (původní scénář)

Gary B. Kibbe

Sandy King

Scénografie:

Rodger Maus

Kostýmy:

Robin Michel Bush
  • Tom_Lachtan

Mňo.. Docela nudná záležitost, obzvlášť když ji spáchal Carpenter od něhož by se přeci jen dalo čekat víc, například by dítka mohla být o mnoho řádů děsivější (a navíc by jejich )očička měli svítit modře, aby vypadali náležitě árijsky a upřímně, kdyby se tam béčkově vpletli nacisti, bylo by to možná zábavnější). Abych byl upřímný, jediná věc, kterou si po pár dnech z filmu budu pamatovat bude Jedi Mark Hamill v úloze kněze a to je sakra málo. Mizerné napětí, atmosféra si dala pauzu na kafíčko hned při první klapce a pak nejspíš zdrhla do Mexika a zbytek je tak nějak všeobecně podprůměrný a béčkový.(30.10.2014)

Solidní béčko, tak jak se sluší a patří. Neviděl jsem původní film ani jsem nečetl předlohu, ale svoje hororové kouzlo tenhle film rozhodně má, takže 3 obyčejné hvězdičky a v procentech naprostý souhlas s CSFD, tudíž 50%.(5.9.2010)

Celkem nuda, neni tam nic co by tam nějak zvlášť zaujalo, v podstatě jsem ani nebyl napnutej a tom že bych se u tohohle bál jsem si musel jenom nechat zdát, jediný co je na tomhle obstojný jsou výkony těch dětí, který se furt tvářej dost divně, ale docela to sedělo, ale to je dost málo a aby to byla aspoň vyvražďovačka, tak by to muselo mít daleko víc napaditých zabití a občas třeba něco vtiépnýho, ale toho se tady taky nedá dočkat. Na to že tam hrajou slušný herecký hvězdy to je slabý, ale jinak průměrný(22.5.2005)

• Jossie

Zajímavý námět, slušný příběh a přesto velice špatně natočený film. Nepřesvědčivé herecké výkony, děti působí nesmírně uměle, děj je rozvleklý a celé to působí velice ploše. Film, u kterého se těšíte, až skončí. Jediné, co mě potěšilo, byla malá úloha Marka Hamilla, kterého jsem od Star Wars neviděla v ničem hrát.(2.7.2005)

Pro mě jakožto milovníka Carpenterovi tvorby docela zklamání.Ač je nápad dokonalý,od něj sem čekal daleko více.Rozhodně jeden z nejhorších filmů tohoto mistra.Samozřejmě film nechci zatracovat,atmosfera a nápad se mi moc líbily,jen sem stále čekal,kdy přijde něco víc.Snímek jede prakticky pořád ve stejném tempu,což po nějaké době začne docela nudit.Reeve je bez výhrad,jeho výkon je perfektní.Tak i tak pro mě film z průměru v hororové škále nevybočuje.(13.10.2008)

• - Melanie Roberts (Meredith Salenger) má ve filmu zbraň Smith & Wesson Model 10 ráže .38 Special. (dc125)