poster

Městečko prokletých

 • USA

  Village of the Damned

 • Slovensko

  Mesto prekliatych

Horor / Sci-Fi

USA, 1995, 99 min

Režie:

John Carpenter

Předloha:

John Wyndham (kniha)

Scénář:

Wolf Rilla (původní scénář), Stirling Silliphant (původní scénář)

Kamera:

Gary B. Kibbe

Producenti:

Sandy King

Kostýmy:

Robin Michel Bush
(další profese)
 • Smok
  **

  Oceňujem len nápad s masovým oplodnením a následným spoločným narodením malých "árijčekov". Ich look bol celkom bezchybný, a celkom mi pripomenul, že aj v ČSSR sme mali tiež na návšteve o pár rokov skôr podobný fenomén.(3.12.2009)

 • Xmilden
  *

  Zklamání a zase zklamání. Tyhleti pěkně debilní malí chytrolíni mě tedy vůbec nebrali. Carpenterův asi nejslabší kousek. Prakticky to nemá žádnou atmosféru a vlastně je to celé odfláknuté.(19.10.2008)

 • Gilmour93
  **

  Hromadné neposkvrněné početí jakožto předehra k doteku medúzat v městečku Midwich, kde průvod metr vysokých potomků zpěváka skupiny Scooter dovedně terorizuje Dundeeho manželku, Clarka Kenta, či dokonce syna Dartha Vadera (já nespoileruji, to Homer Simpson!) a vědkyně K.Alley se přitom všem snaží zjistit, Kdopak to čte myšlenky.. Princ hrůzy Carpenter zdá se umí jen dvě polohy - ukrutný a ukrutně nezajímavý a tohle bohužel byla vzhledem k absolutní tvůrčí impotenci a postupně uvadající atmosféře ta druhá. Všimli jste si, jak v dnešní době podivných hodnot ovládají některé děti své rodiče i bez pomoci svítících očí..?(5.5.2011)

 • juta
  ****

  Horůrek viděný v telecích letech, proto má o hvězdičku více, jinak jde o malinko nadprůměrný film, který není dokonalý po stránce dějové. Opět mi tu scházelo více propracovanosti, některé scény mohly být více natáhnuté, všechno se tu děje moc rychle, takže to je největší mínus.(19.6.2014)

 • Djkoma
  ***

  John Carpenter si téma dětí, počatých při "výpadku" vědomí většiny z městečka, příjemně užil. Atmosféra není celou dobu ideální, ale po většinu času bohatě stačí a divák je ve správný čas (večer:)) dostatečně připoután k obrazu a tématu. Konec je vcelku průhledný a filmu chybí výrazný moment, který by tomu dodal potřebnou třešničku na dortu, ale jinak dobře odvedená práce.(4.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace