Městečko prokletých

USA, 1995, 99 min

John Carpenter

Předloha:

John Wyndham (kniha)

Wolf Rilla (původní scénář), Stirling Silliphant (původní scénář)

Gary B. Kibbe

Sandy King

Kostýmy:

Robin Michel Bush

John Carpenter si téma dětí, počatých při "výpadku" vědomí většiny z městečka, příjemně užil. Atmosféra není celou dobu ideální, ale po většinu času bohatě stačí a divák je ve správný čas (večer:)) dostatečně připoután k obrazu a tématu. Konec je vcelku průhledný a filmu chybí výrazný moment, který by tomu dodal potřebnou třešničku na dortu, ale jinak dobře odvedená práce.(4.4.2010)

Superman a Luke Skywalker v jednom filme. A režíruje ich John Carpenter. Skvelá pocta starému sci-fi hororu a jeden z posledných pozerateľných filmov majtra tesára.(3.8.2010)

Jako horor mi to teda rozhodne neprislo, ale zajimavej film pro pobaveni to je urcite.(1.2.2005)

• Faidra

Když se kdysi moje matka zmínila, že při pobytu v porodnici, kde jsem přišla na svět, měla s sebou na ukrácení času sbírku povídek Roalda Dahla včetně dílka Geneze a katastrofa (modří vědí), což způsobilo, že novorozeňata sledovala s notnou dávkou nedůvěry, vedlo to k diskusi delší než tohle souvětí a sestavování seznamu literatury a filmů nevhodných pro budoucí a novopečené matky. Adaptace Wyndhamova příběhu o kukačkách nasazených do rodin v Midwichi se tam nedostala, protože děsivé nám přišlo leda její zpracování a blbost těch minialbínů, kteří se vylíhli v místě pobytu Supermana a Luka Skywalkera. Možná by ten pravý horor nastávajícího rodičovství nejen pro matku, ale i pro okolí líp zprostředkoval můj manžel, který tuhle, když jsem mu volala do práce, zvedl telefon se slovy: "Hele, zlato, zkrátíme to. Jestli chceš koupit paprikový čipsy a čokoládovou zmrzlinu, zmáčkni jedničku. Jestli chceš brečet, že už se do ničeho nevejdeš a vypadáš jako tlustší teta Moby Dicka, zmáčkni dvojku. Jestli potřebuješ koupit olej a namasírovat kotníky, zmáčkni trojku. Jestli mě potřebuješ seřvat a něco po mně hodit, až přijedu, zmáčkni čtyřku. Jestli potřebuješ utěšit, protože jsi právě viděla strašně dojemnou reklamu s medvídětem, zmáčkni pětku."(2.11.2011)

Solidní béčko, tak jak se sluší a patří. Neviděl jsem původní film ani jsem nečetl předlohu, ale svoje hororové kouzlo tenhle film rozhodně má, takže 3 obyčejné hvězdičky a v procentech naprostý souhlas s CSFD, tudíž 50%.(5.9.2010)