Muzikál zasazený do prostředí dělnické třídy v New Yorku. Nick Murder (James Gandolfini) se rozhoduje mezi dvěma ženami – jeho dlouho trpící manželkou Kitty (Susan Sarandon) a ohnivou rusovlasou milenkou Tulou (Kate Winslet), která ví jak ho uspokojit. Teprve tehdy když Kitty přijde na manželovu nevěru, Nick pochopí rozsah bolesti, kterou způsobil své rodině. Ve filmu uslyšíte písně Bruce Springsteena, Nicka Cavea a Jamese Browna. (oficiální text distributora)

k212

Tak tenhle přisprostle vulgární muzikálek je extrémně zábavnej. Ač staví na všemožných dějových klišé, nebere si slovní -natož obsahové- servítky. Aby ne, když se jedná o storku rozpadajícího se manželství, kde se záletný manžílek dá obřezat kvůli nadržený mladý zrzce. Zní to jako ze života? Do toho hrajou naivistický zpěvánky, a když ustávají, tak všichni tlachaj o šukání. Romatika jak vymalovaná. 80%. ()

dr.horrible

Už je to týždeň, čo Gandolfini zomrel a ja som si ho chcel nejak pripomenúť. Siahol som teda po muzikále (milujem muzikály), v réžii jedného z mojich najobľúbenejších hercov a výsledok je nakoniec hodne rozpačitý. Pesničky sú fajn (až na Piece of my Heart ; štyria herci naraz nedokázali záverečný výkrik zaspievať tak ako Joplinka), herci tiež, len je to dosť divné, čo je miestami na škodu. Predovšetkým by Turturro scenárista potreboval usmerniť, kedy sú jeho dialógy ešte vtipné a kedy vulgárne a nevkusné (myslím hlavne Kate Winslet a všetko to "lízanie gulí" a "strč mi prst do zadku"). A smutný záver je buď od veci, alebo nefunguje. 65%. Rest In Peace Mr. Gandolfini ()

Rex Mundi

Bez ohľadu na to, že hudobné filmy nijako extra "nemusím", v tomto prípade songy a ich zábavné fantázie v podaní skvelých hercov boli tým najlepším v celom filme. Je to ten zvyšok, čo ma stále privádza do rozpakov, i keď divné rodinky a malé príbehy z predmestí mám vo všeobecnosti rada. Tu mi však uletené dcéry Nicka Murdera ani jeho sexuálna životná dilema celkom nesadli. ()

Goldbeater

Vyumělkovaná póza tvůrce, který si zřejmě o sobě myslel, že srší všestranným talentem a že cokoliv, na co sáhne, se promění ve zlato. Ne, fakt ne. Chvílemi jsem se až divil, že tolik áčkových tvůrců raději dvakrát nezvážilo svou zdejší účast. John Turturro příště raději už jen před kamerou, ne za kamerou. Dokoukat tuhle přehlídku „ničeho“ byl docela úkol. ()

Aluska88

S hodnocením jsem docela na rozpacích. Zhruba první polovina se mi moc líbila. Skvělé hudební kousky, vydařený scénář i kvalitní charaktery. Jenže pak jsem trošku zaspala a přišlo mi, že děj se již nikam příliš nepohl. Romance a cigarety stojí především na hereckých výkonech. James Gandolfini, Susan Sarandon, Kate Winslet či skvělá "rockerka" Mary-Louise Parker. "Tvůj táta si dává lízací dietu." :) ()

• Scenárista a režisér John Turturro vybral piesne do filmu ešte predtým, než na ne získal hudobné práva. Potom cez volné dni nakrúcania, kedy sa čakalo na Gandolfiniho kvôli jeho povinnostiam v seriále Sopranovci (od r. 1999), sám Turturro zabezpečoval tieto práva u skladateľov a hudobníkov. (U_S_O)
  • Ač vznik nezávislých filmů většinou nezabere filmařům příliš mnoho času, muzikál Romance a cigarety se natáčel dva roky. Důvod byl prostý. Hlavní hvězda snímku, James Gandolfini, tráví většinu času natáčením úspěšného seriálu Rodina Sopránů, a tak se mohly jeho scény natáčet jen ve volných chvilkách, kterých nebylo mnoho. (Rodriguez)
  • John Turturro sa rozhodol obsadiť Kate Winslet do postavy Tuly potom, čo videl jej snímok Ako dym (1999). (matthew.17)