Fantom opery

The Phantom of the Opera

Fantóm opery

Muzikál / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2004, 143 min

Schumacherův Fantom opery je určitě nejzdařilejší filmovou adaptací stejnojmenného Webberova muzikálu a to musím ocenit. Lehká zkratkovitost z toho citelná je, popravdě řečeno to ale po sto padesátém zhlédnutí, kdy už člověk zná všechny písničky i pozpátku, nijak zásadně dojem nekazí. Ostatně hudba je hlavním tahounem tohoto filmu a jen díky ní celý snímek navzdory téměř dvouapůlhodinové délce uteče skutečně rychle. Hudební klip v polovině taky nevypnete, délka na tom nic nezmění. A co na tom, že Gerard Butler spíš řve než zpívá? Já nejsem učitel hudby a zas TAK moc mi to uši netrhá. Obsah v tomto případě tedy hrdě kráčí před formou, avšak ani ta nijak zvlášť (vyjma zmíněného Butlera) nekulhá. Think of Me, The Music of the Night, Masquerade, Angel of Music... Pro mě to jsou už skoro hymny.(26.6.2013)

V první řadě tu jde o hudbu. O úžasnou hudbu nejen z hlubin opery, ale z hlubin duše. Vizuální stránka už ovšem lehce pokulhává. Scény na mě působí hrozně přeplácaně, uměle, prostě nevěrohodně. Když se pozastavím nad obsazením, tak nutno dodat, že Emmy Rossum je jako Christine Daae opravdu přesvědčivá. Gerard Butler jako charismatický a démonický fantom je sice mrazivě dobře zahraný, nicméně se to tluče s mojí představou o fantomovi, který Christine mámil hlavně svým hlasem - tady ať Butlerovi udělají s obličejem cokoliv, pořád je sexy . Film tedy za shlédnutí stojí, protože především tu jde o hudbu!(28.3.2013)

Ani bych toho Butlera nepoznal. Muzikály sice nemusím, ale tenhle se mi líbil.(24.2.2013)

Sice vykrádačka od začátku do konce.... ale když ono se to tak hezky poslouchá a ještě lépe se nato kouká...(9.10.2009)

Dějově nic nového, prostředek krutě nudný a herci vcelku nevýrazní. Hudba by bez hlavního motivu taky skoro nic neměla. Ale: Úžasně vygradovaný začátek s lustrem, nádherná výprava s kamerou a dobrý konec. = 50%.(6.10.2006)