Fantom opery

The Phantom of the Opera

Fantóm opery

Muzikál / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2004, 143 min

:::::::::::::::::::::::::: Moc krásná hudba !! Nádhera ! :-) Ale buhužel, nudil jsem se. :-( A to je u filmů špatné. Tudíž kvůli tomu dávám z pincipu 3. ::::::::::::::::::::::::::::::(13.11.2007)

Sice vykrádačka od začátku do konce.... ale když ono se to tak hezky poslouchá a ještě lépe se nato kouká...(9.10.2009)

• Madsbender

Ako zničiť geniálny muzikál za 20 minút. A potom vám dôjde, že do konca zostáva ešte šesť krát toľko. 25%(7.12.2012)

• Niktorius

A tak skvěle to začíná! Fajnová režie, luxusní výprava, dynamická kamera a hlavně tahák večera - FANTASTICKÁ Webberova hudba. Jenže hořké procitnutí z prvotního okouzlení příjde asi po třiceti minutách, což je vzhledem k tomu, že od té doby zbývá ještě dalších 110 minut, sakramentský průser. Hudba je samozřejmě pořád užasná a vzbuzuje silné emoce, jenže zbytek zpočátku luxusně vypadajícího pozlátka se taví a odtéká do kanálu. Vizuál se propadne do kýče, cit pro choreografii si bere dovolenou a do kytek míří i celá Schumacherova režie. Je mi líto, ale ten film je až na pár světlých výjimek nudný brak. Raději si poslechněte soundtrack a obrazy si přehrávejte jen ve své fantazii - určitě budou nápaditější a krásnější, než ty filmové.(11.10.2007)

Pro mě svého času dobrý film. Víc k němu psát je skrz úroveň csfd zbytečné.(14.11.2010)

• - Natáčení probíhalo v Pinewoodských studiích a trvalo přes 8 týdnů. (fannah)

• - Schumacher do filmu obsadil výrazně mladší herce, než kteří vystupují v muzikálu. (fannah)

• - Natáčení závěrečné scény trvalo celý týden. (imro)