Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

jprmusic

Jediné slušné číslo ( Masquerade - tuším ) je na celej film málo. Pravda, dvě titulní melodie jsou tak známé, že se téměř nemůžou nelíbit ( i když nejlepší Fantom opery je asi od Nightwish ), ale to je pořád málo. A Butler ? No snad si na Gamblerovi upravím úsudek. ()

vitac.

Fantom opery aneb jak na mě hodinu a půl upřeně zírala slečna nuda s otevřenou pusou... nebo to byla hlaní hrdinka, kdo takhle dvě a půl hodiny zíral? Aha, už vím, byly to obě dvě! Druhá polovina filmu je určitě zajímavější než první, takže pokud vydržíte, budete po zásluze odměněni (aspoň trošku). Hudební doprovod bohužel celý posoudit nemůžu, protože hudbu beru u filmu jako doprovod a sledování obrazů (a některé se mi opravdu líbily) mě od poctivého poslechu ruší. Takže se vlastně vybavuju jen hlavní motiv, který je už tak ohraný, že bych si ho raději ani nevybavoval. ()

nmarca

Gerard Butler je pohlednej chlap, ale Leonidas mu sekne o hodně líp než tahle hrůza, která pokazila i strhující Webberovu hudbu. ()

Leonora

Hodnotím film, ne muzikál. Hudba je úchvatná, film teda moc ne. Nelze to nejspíš vytýkat obsazení, jednotlivé archetypy mi dost sedí. Spíš bych to kladla za vinu mizerné choreografii. Když si pustíte El Tango del Roxanne z Moulin Rouge (což je jinak celkem slátanina) a pak The Point of No Return z Fantoma, nějak to prostě nemá tu správnou šťávu. Chtělo by to trochu víc chemie mezi Christine a Fantomem. ()

Ajka1

EDIT: 14.4.2012 - Dala jsem si Fantoma potřetí a na BluRay, a mé pocity jsou nepopsatelné! Film, zhlédnutý v takovémto rozlišení a s tímto audiem, mne zcela naplnil blažeností a čistou radostí z viděného a slyšeného (ano, u některých pasáží jsem se přistihla, že se zubím jako idiot a zhluboka oddechuji - já starý cynik a barbar). V tomto provedení byl filmový zážitek dokonalý. Výprava velkolepá, kostýmy úžasné, herci vybraní s citem a hudba opojná, delikátní, opulentní, prostě EPICká! A to jsem po prvním shlédnutí snímek málem odepsala! Ode dneška sleduji filmy zásedně v High Definition a zvukem Dolby Digital 5.1 ...a samozřejmě kvalitními eng titulky - 100% ()

Barghest

Přestože jsem předlohu nečetla, což hodlám brzo napravit, z překrásného příběhu na mě dýchá hloubka, temnota a místy dokonce sociální přesah. Zmíněné prvky ale nedostávají dost prostoru, a tak se z filmu stává okázalá a velkolepá podívaná, která je ale zevnitř trochu vykotlaná a její stabilita hapruje. Co mi na tomhle filmu nesedí, je účast následujících dvou pánů. Tím prvním je režisér. Nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby Fantoma režíroval někdo jiný než Schumacher, byl by výsledek daleko lepší. Spoustu věcí si mohl odpustit, třeba konfrontaci na hřbitově. Zato ale úvodní dražební scéna, při níž celá pařížská opera ožije, je jednoduše dechberoucí. Tím druhým mužem je Gerard Butler, kterému jeho Fantoma věřím jen stěží. Většinu času na mě nepůsobí dost temně, démonicky a charismaticky, jak by měl. A navíc je dost nevalně namaskován. Abych jen nedštila síru, musím vyzdvihnout půvabnou Emmy Rossum, překrásnou výpravu, kostýmy, a hlavně dokonalou Weberovu hudbu, která mi bude v hlavě rezonovat minimálně ještě přístí měsíc. P.S.: Dodatečné přečtení knižní předlohy moje rozčarování z adaptace ještě prohloubilo. ()

Nayl

"Já jsem tvůj Anděl hudby." Táto veta sa mi vryla hlboko do srdca. Keď Emma Rossum so svojim priam anjelským hlasom začala spievať a pridal sa k nej Gerard Butler bola to priam symfónia pre moje uši. Jedným slovom k tomuto filmu - veľkolepé!!! :) ()

zuzzuli

Krásné písničky, pěkný námět, ale ta délka filmu je poněkud delší. Některé scény jsou podle mého názoru zbytečně natahované, ale jinak je to opravdu pěkný film, který je, docela dost smutný. ()

l.enik.c

Mám ráda filmy s atmosférou a tu podle mě tento film má. Vtáhne, drží a nepustí, vy jen čekáte, kam se bude příběh ubírat dál a když skončí, tak si řeknete "panejo". Alespoň u mě to takhle na první podívání bylo. Po páté už člověk vidí i ty drobné nedostatky, ale to nemění nic na tom, že se podívám klidně znovu a znovu. Jedinou výtku, kterou bych možná zmínila, je drobná kýčovitost kulis, která však k celkové velkoleposti, o kterou se film snaží, sedí, jinak skvělé kostýmy, dokonalá hudba, krásný příběh... Myslím, že se povedlo opravdu velmi dobře přenést původní muzikál na filmové plátno a pokud je pravda, že původně měl film vzniknout už v roce 1990, tak je dobře, že se tak nestalo, protože za těch 15 let se přece jen filmová tvorba posunula kupředu a hlavně nevím, jestli bych úplně strávila Sarah Brigthman v roli Christine Daaé, i když kdo ví... Emmy Rossum mi sice také není úplně sympatická a působí dost zoufalým dojmem, ale hlas má úžasný a k Patricku Wilsonovi (představitel Raoula) tak nějak sedí. Chvílemi jsem nevěděla, na čí jsem vlastně straně, protože Gerard Buttler v roli Fantoma byl na jednu stranu opravdu přesvědčivý psychopat, na druhou stranu dokázal vzbudit lítost. Jeho pěvecký projev, kdy chvíli zpívá a jindy spíše křičí a chraptí do hudebního podkladu mi také vůbec nevadil. Hodně se mi líbily černobílé vsuvky z budoucnosti a úvodní scéna, kdy je odhalen spadený lustr v opeře a postupně se začíná obraz vybarvovat a příběh rozjíždět byla naprosto dokonalá. Jen mě hodně mrzí, že jsem Fantoma opery neviděla v kině, ale doufám, že se mi třeba jednou... někdy... někde... poštěstí. ()

MartinTerran

Muzikál ve kterém se zpívá i mluví, ale jak dnes bývá zvykem se zpívají i "normální" pasáže, což nepůsobí moc dobře. Příběh je klasický o lásce s trochou té akce a násilí, tak už to holt bývá. Písničky jsou pěkné a herci opravdu umí zpívat. Za mě takový lepší průměr. Hodnocení: 74/100. ()

ostravak30

Já jsem neviděl žádné předchozí zpracování Fantoma opery a neměl jsem tu možnost jej shlédnout ani na divadle, ale vzhledem k proslulosti tohoto díla jsem si už další příležitost nemohl nechat ujít. Chápu, že odborní kritici filmu stínají hlavu na gilotině, ale já nejsem odborník ba čistě laik a filmový fanoušek. S tímto pocitem tak mohu říct, že se mi film hodně líbil. Osobně jsem znal jistě nejslavnější melodii celého Fantoma, která muzikálem prostupuje a vždycky mě dostane. Z ostatních písní jsem sice u vytržení nebyl, ale našly by se také, které byly hodně poslouchatelné. Za to jsem byl totálně u vytržení z celkové výpravy. Učarovala mi stejně jako kostýmy a celková atmosféra. Gerarda Butlera jsem znal spíše z ostatních starších rolí a pod skvělou maskou jsem jej prakticky nepoznal. To Emmy Rossum byla okouzlující. Celkově vizuál vypadal opravdu vyladěně. Fantom opery si mě získal a jistě bych rád viděl i jiná zpracování a třeba se mi poštěstí jej vidět i na divadle. ()

lmc

Joele, Joele, uz se prosim nikdy nepoustej do muzikalu. Tenhle film je natocen takovym stylem, ze jsem byl opravdu sokovan zdali se da neco takhle pos... Jako jedina pozivitiva na tomto filmu vidim Emmu Rossum a sem tam obcas nejaky dobry song od Webbera. Presto se muzika opakuje stale dokola, neni tak pestra jako napriklad v Moulin Rouge. Co se tyce rezie a celkove atmosfery filmu - je to tragedie. Joel Schumacher ukazal, ze umi natocit opravdu spatny film. Podle me tohle neni velkolepy muzikal, jake mel asi Schumacher ambice, ale velkolepa zplacanina. Je to opravdu skoda, protoze na dobry muzikal se vzdycky rad podivam. ()

n562

Naprosto úžasné filmové zpracování Lloydova muzikálu. Perfektně vybraní herci a skvělá hudba dělá tento film nepřekonatelný. Nádherný hlas Emmy a hluboký hlas Gerarda spolu neuvěřitelně zní a navíc to napětí mezi nimi bije do očí. Nádherný příběh s krásnou výpravou, který musí obměkčit i toho největšího tvrďáka. ()

Lighter

Perfektní hudba, krásná zpěvačka, barevné až kýčovité exteriéry a dobrý fantóm. Tím je pro mě tento film. Komu se líbí hudba k filmu, bude nadšen, pro ostatní zřejmě nuda, i když toto nechápu. Kritika nevýrazného Wilsona není odůvodnělá, jelikož je to právě on, kdo pro svou nevýraznost tvoří extrémní protipól pro fantoma. Christine při duetu Point of no return nemá chybu. ()

Pierret

Vcelku ještě snesu operu i moderní pop, ale ze spojení obou se mi dělá na zvracení. Jediné, co se dá nějak vyzdvihnout na tomto díle, je překrásná hlavní hrdinka a vcelku ucházející interiéry, kvůli tomu ty dvě hvězdy. Jinak se jedná o totální ale naprosto totální kýč s předvídatelným příběhem a stupidním koncem. ()

Doudik.t

Zvláštní věc, když se režisér dvou téměř nejúspěšnějších thrillerů poslední doby (Phone booth a 8mm) pustí do natočení muzikálového dramatu. Joel Schumacher ovšem ukázal, že se dokáže uplatnit i na tomto poli. Některé záběry působí drtek kýčovitě a pravděpodobně by si nějaký štoural našel i chyby kamery. Nic však nemůže zastínit, ba dokonce ani nepříliš povedený výkon Gerarda Gutlera, jakožto „Anděla hudby“, naprosto ojedinělý a skvělý výkon Emmy Rossumové. Není náhodou že Fantom obdržel několik nominací na Oskara. Dávám 4 hvězdy, přičemž vím, že minimálně jednu hvězdičku dávám A.L Weberovi za naprosto dokonalou hudbu, neboť právě ta z tohoto muzikálového filmu dělá nevšední prožitek. ()

McMeredith

Začátek filmu mě naprosto pohltil. Scéna přerodu zchátralého divadla v pulzující, dekadentně barevné a zářivé místo plné života (ještě ke všemu doplněná jednou z nejhezčích melodií, co znám) byla prostě brilantní. Tím ale brilantnost tohohle filmu docela rychle skončila. Hudba sice byla úžasná po celou dobu (což není potřeba moc zdůrazňovat), ale silný dojem z ní trochu ubíjely některé nedostatky. Kulisy příliš kýčovité, motivy postav silně cituplné a přitom bez citu. Minnie Driver byla ukázkově zhýčkaná primadona, Miranda Richardson zaujala i na malém prostoru a Emmy Rossum také do role seděla - roztomilá, sympatická, přesvědčivá. Gerarda Butlera upřímně zbožňuju, ale díky bohu, že jsem ho poprvé neviděla právě v tomhle filmu. Zatímco v P.S. Miluji tě měl charisma na rozdávání, Fantom mu prostě nějak nevyšel... Asi za to může i režisér, ale... Nebyl strašidelný, nebyl uhrančivý. Roztoužené pohledy z povzdálí, pláč na zasněžené střeše ani zuřivé rozbíjení zrcadel jsem mu nevěřila. A momenty, kdy s rozchuchanými blonďatými vlásky teatrálně mával černým pláštíkem, byly vysloveně k smíchu. Převažující dojem? Nebyl to špatný film, 3 * mu dávám, ale pro příště - méně cukru a kýče, pár opravdu za srdce beroucích momentů a režisérsky vytěžit víc nápadů z nadějného materiálu. Aby to diváka opravdu zasáhlo. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!