Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

Marina111

Tak, ako Fantóma v deji "zachraňuje" Christine, film Fantóm opery zachraňuje jej predstaviteľka Emmy Rossum. Uznávam, že čo sa týka soundtracku, ide naozaj o nadštandardný zážitok (navyše, na ústrednú pieseň sa výborne tancuje tango), aj kameramani si môžu blahoželať : všetky scény vrátane tých najnudnejších vyzerajú ako obrázky, a to ani nehovorím o pompéznom oživovacom vstupe do minulosti (a teda aj do samotného príbehu). 143 minút je však možno trochu príliš dlhou dobou na vyrozprávanie/vyspievanie príbehu, ktorého dómenou sú skôr náznaky než dej. K štyrom hviezdičkam sa prikláňam najmä vďaka mojej osudovej láske ku gotickým románom. ()

aLPaC

Muzikál nikdy nebyl můj šálek kávy a Fantom opery není výjimkou. Záporák je nudnej a písničky nejsou nic moc. Navíc některé scény jsou až zbytečně dlouhé takže poslední půl hodinu se už jen modlíte, aby to skončilo. ()

simply

Mám ráda muzikály a zvlášť ty od Andrewa Lloyda Webbera. Nicméně Fantom opery mi moc nesedl. Hudba je nádherná, zejména ústřední duet. Výtku bych měla k samotnému ději, scény bez Fantoma jsou slabší a hlavně mi tam chybí dramatické vygradované finále. Gerard Butler mi jako herec nevadí, ale chybí mu charisma aby utáhl roli Fantoma... ()

cingi.t

Na prvý krát mi tento film prišiel neskutočne otravný. Spievať text, ktorý stačí povedať normálne, je to najhoršie, čo sa vo filme môže objaviť(na operu sa nechystám). Po prečítaní knihy mi však došli mnohé inštancie a musím povedať, že lepšie sa táto inscenácia ani nedala spraviť. Odhliadnuc od postavy trilkulujúceho Raoula, ktorého škovránkovské pasáže boli neznesiteľné a zbytočné(rovnako ako jeho postava, ktorá ma neskutočne štve), je hudba dokonalá. Keď spustí sladká Kristína, roztápa sa moje ľadové srdce. Erikov spev vo mne prebúdza ženu a pri ich duetách sa mieša radosť, smútok, hnev, rozhorčenie, túžba a strach. Nepoznám filmovú dvojicu, ktorá by k sebe tak patrila, ako títo dvaja. Škoda že si to Gaston predstavoval úplne inak. Erika by som zaradila medzi klasické poľutovania hodné knižné postavy, ako Smeagol alebo Anča-Zmija. A Gerard Butler sa ho zmocnil majstrovsky a už pre mňa zostáva fantómom opery. Jedna ide dole za to soplové natiahnutie na 143 min! 4* ()

Greg25

Dominující hudba, převratná výprava a kostýmy a dech opravdu vysokého rozpočtu je zde cítit na každém kroku. Jenže atmosféra má náboj vysokého rozpočtu, ale to je tak asi všechno a pokud vám k atmsoféře stačí pocit ohromení, obdivu a lesklých kulis budete bezvýhradně nadšeni. Jenže mě to nestačí, samotný děj není příliš nosný, takže to moc vytrhnout nemůže. Navíc ústřední trojice vás spíše nechá chladnými než aby jste se báli jak to vlastně doapdne a pocit osudové lásky se do filmu taky nějak nevešel. Sečteno podtrženo - kdyby to byl film v žánru dramatu, byla by to katastrofa, ale tohle je muzikál a jako takový by měl mít excelentní hudební stránku, ohromující výpravu a kostýmy bez ohledu na děj a to tenhle muzikál splňuje opravdu vrchovatě, možná až příliš. 60% ()

cherita

Nemá cenu stěžovat si na zabijáckou stopáž, papundeklový hřbitov nebo hlas Gerarda Butlera – to všechno bych dokázala překousnout, protože i přes tyhle nedostatky má Fantom opery určité kouzlo a samozřejmě perfektní hudbu. Co mě ale doopravdy naštvalo, byl ten nevýrazný závěr. Coby neznalá předlohy jsem díky všem těm skokům v ději o padesát let později a zase zpátky nabyla dojmu, že na konci musí dojít k něčemu osudovému a tragickému… a ono se pak vlastně nestane vůbec nic. Podle mě je to velká škoda. Myslete si třeba, že jsem padlá na hlavu, ale kdyby například mladičká Christine přišla během Fantomovy pomsty k nějaké fatální újmě, považovala bych to za daleko romantičtější rozuzlení, než jakého se mi ve skutečnosti dostalo. ()

M.E.K.Y

Už dlouho se mi nestalo, že bych si vybral tak špatný film, abych se na něj ani nedodíval... Bohužel, sedlo to na Fantoma Opery a doufám, že mám na nějaký čas zase vystaráno! Muzikály nemusím a Fantom Opery odpoví proč: Nudné, rozvláčnělé, bez nějaké touhy výrazněji zapůsobit a co je nejdůležitější - s trýznícím zpěvem!! Zpívá se doslova na každém druhém kroku (možná i častěji), zpívá se o všem, dokonce se zpívá i to, co se uzpívat ani nedá! Někdo by mohl namítnout, že muzikál je o zpěvu, tak co to kecá?? Samozřejmě že je, ale ne v takto přehnané podobě! Přesně kvůli tomu nemám muzikály rád. No... k mému kritickému postoji také hodně přispělo Moulin Rouge. Kdybych jej neviděl dřív, tak řeknu hmm docela přijatelný muzikál... ale takhle to prostě nejde. Je to vykrádačka Moulin Rouge, která neví co chce, mastí všechno dohromady a můj výsledný dojem je pak negativní! Žádné stěžejní momenty, žádné emoce, žádné gradující finále! Závěr? Joel Schumacher není žádný chameleón, aby zvládal i muzikály. Ať se drží osvědčených thrillerů a od tohoto raději ruce pryč! ()

Lachvos

Velmi solidní tři, jednak i proto že jsem operní drban (rozuměj blbec a analfabet) a taky z důvodu mé zpěvácké neschopnosti. Ovšem z pohledu úplného laika jsem byl co se týče songů zcela unešen a to prakticky po celý film. Příběh zde hodnotit nebudu, ono opera a film jsou vždy trochu v křížku, buď jedno nebo druhé, dohromady to prostě nejde. A co se týče Butlera a Rossum, klobouk dolů, za tohle zaslouží přinejmenším uznání :) ()

Carbo

Hodně podhodnocený film zde na čsfd. Hudba je jako skoro ve všech filmových adaptací broadwayských muzikálů na velmi vysoké úrovni. Začátek má možná trochu pomalejši rozjezd ale postupně děj graduje až k rozuzlení na jevišti opery a ve sklepeních pod ní. ()

Kvítek

Fantom hraje především na efektní choreografii, pohádkovou výpravu a podmanivou hudbu. Já hraju na víc než to. ()

Grizzly

Nemám rád filmy s písničkama a zvlášť pokud jsou písničky nudný až to tříská dveřma. Výprava dobrá, Butler dobrej, Emma krásně zpívá, ale jinak otravná blbá nána. Příběh vůbec nedává smysl a dokoukat to byl pro mne nadlidský výkon v přemáhání spánku. Nuda k posrání. 30% ()

H4N1CK4

Jeden z nejkrásnějších příběhů, jaké jsem kdy viděla! A popravdě...je mi úplně šumák, jestli Gerard Butler umí zpívat nebo ne. Hudba je krásná tak jako tak a on je pro mě prostě ten nejlepší Fantom...a abych byla úplně upřímná - jo, je to tím, že je v té masce prostě neuvěřitelně sexy! :) ()

KosiR_ksr

Dozajista kvalitní muzikál. Nedokážu ovšem plně ocenit film ze stránky hudební. Příběh je vyloženě typicky muzikálový (milostný příběh podobný například tomu z Moulin Rouge, který se odehrává na pozadí hudební umělecké scény, a to tentokrát přímo opery - snad tomu tak nebylo pro ještě větší usnadnění práce s příběhem), a tedy při zanedbání hudební stránky příliš neosloví. Do děje jsem ovšem byl přece jenom vtažen o něco více než u Moulin Rouge. Beru v potaz, že hudba k muzikálu neodmyslitelně patří, proto nemohu zcela objektivně hodnotit a nečiním to, ale pouze komentuji pro podobné muzikální barbary jako jsem já, aby tak věděli co mohou (ne)očekávat :-) ()

Matli

Příjemné překvapení u kterého tu stopáž člověk vydrží, ikdyž je půlnoc. Gerard Butler taky překvapil, furt jsem čekal kdy vytáhne bouchačku nebo meč a všechny je tam rozseká. Role se každopádně zhostil na jedničku. Hudba je taky hezká a ta hlavní píseň by se mohla poslouchat dokola. Jinak výborná kamera jako u málokterého filmu, po zkouknutí které filmy má kameraman na starosti mi to bylo jasný. 71% ()

johnymdoe

Pěkné kostýmy a výprava i když je někdy až moc vidět, že se vše natáčí ve studiu(viz. hřbitov). Dobře vybraní herci/zpěváci. Krásná hudba která ač není dílem filmu tak v něm skvěle funguje. Gerard Butler a jeho herecký zpěv mě překvapil, ale nakonec se mi i líbil, jeho volba byla asi nejšťastnější protože nebyl jen hezkou zpívající tvářičkou ale opravdu hrál, člověk by až řekl přehrával, ale v muzikálu je potřeba do toho dát trošku výraz...textu přece jen moc není a zbytek té rozervanosti mezi láskyplností a nenávistí musí nějak vyjádřit. První muzikál a nezklamal jsem se, ubral bych jen na stopáži. ()

Bozvav

Nádherně udělaný muzikál (a že já ty filmové fakt moc nemusím). Excelentní pěvecké výkony, luxusní kostýmy, romantický vizuál, slušné herecké výkony, čarokrásná hudba. Výborná kamera, střih i režie. To vše dohromady dalo vzniknout skvělému počinu, který jsem viděla už třikrát a pořád mne nepřestává fascinovat. Za mne plný počet. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!