Když byl Edward Carnby malé dítě, tak na něm doktor Lionel Hudgens prováděl, podobně jako na dalších 19 dětech z malého sirotčince, své pokusy, při kterých chtěl spojit člověka z pradávným netvorem, který měl na svědomí vyhubení tehdejší civilizace - Abkaniů. Carnbymu se však podařilo uprchnout, takže pokus nebyl dokončen. Pracoval ve vládní jednotce 713, která měla na starost výzkum paranormálních jevů. Jednotka však byla zrušena a Carnby dostal vyhazov. Nyní se však na světě začínají objevovat pradávné artefakty, které vyrobila abkanská civilizace, a které dokáží přitahovat pozornost nestvůr. Carnby tuší nebezpečí a začíná, za pomoci odbornice na artefakty Aline Cedrac, jednat. Proti nim se však staví jak nestvůry, které dokáže Hudgens částečně ovládat, tak i jednotka 713, která nyní pracuje pod vedením samolibého kapitána Richardse. Bitva o přežití naší civilizace začíná. (Isherwood)

choze

Po nadmíru zábavném HOUSE OF THE DEAD jsem byl zvědavý, jestli to nebyla jen náhoda, bohužel jsem byl krutě zklamán. Scénář ALONE IN THE DARK je sice stejně slaboduchý, ale technicky je film podstatně lepší (žádné kamerové kryty nebo mikrofony lezoucí do obrazu) a celkově mnohem umírněnější (žádných dvacet zpomalených objezdů v podhledu ap.) a tím pádem i neskonale nudnější. Jedna hvězdička za solidní bitku na začátku. ()

Dudek odpad!

Upřímně, Uwe to nemá jednoduché. Většina jeho projektů je sledována s odporem a každý jeho film je odsouzen ještě dříve než jej kdo mohl vidět. Přitom zase tak příšerný není. Stačí se podívat na Alone in the Dark. Je sice vidět, že Uwe se nebojí vypujčit si režijní postupy z jiných filmů a v podstatě kopírovat kde se dá, na druhou stranu stvořil de facto docela sledovatlený film. Jeho největším problémem je, že s hrou samotnou nemá vůbec nic společného. Uwe není rozený vypravěč a Alone in the Dark není žádná bomba, působí v podstatě podivně a nemá pořádné čím zapůsobit. Snaží se být übercool, ale příliš se mu to nedaří. Černé oblečky, pláště, tma, střelba a výbuchy dnes už přeci jen ke kvalitce nestačí. Přesto se však tomuto snímku nedá upřít jistá řemeslná kvalita a hlavně výborný Stephen Dorff, který je správným nečernobílým týpkem, který táhne děj kupředu a je mnohem zábavnější než hlavní hrdina v podání vyvalého Slatera. ()

Psema odpad!

Totální průšvih, u kterého jsem trpěl nevídaným způsobem. Pakliže v jednom momentě běží dialog mezi herci a následně nastoupí bezmyšlenkovitá a především otřesná akce, tak skutečně nechápu. Přetočil jsem zpátky o minutu. Pustil znovu a stále nechápal. Tohle je totální dno filmařiny a už mě nebaví to u každého Bollova filmu opakovat. Režijně, scénáristicky, trikově i herecky nestoudná tragédie. House of the Dead bylo v jistém smyslu koukatelné, protože to divák mohl pojmout jako neplánovanou parodii a chvílemi to vypadalo, že ani Uwe to nebral vážně. Jenže u AitD je vidět, že tohle je myšleno naprosto vážně. Ke všemu je přistoupeno s vážnou tváří, čímž se z toho všeho stává nekoukatelná směska humusu. Btw: Uwe si dělá z bullet-timeu "pěkný" trademark. ()

genetique

Uwe Boll to zase prešvihol ako sa patrí a navyše s takým slušným hereckým obsadením. No herci tým, že ide úplne o treťotriedny film, svoje role tiež dokonale odflákli. Ak sa tu dá ale hovoriť o scenári, tak neviem, kde mali oči, keď ho čítali. Za pár pekných efektov a za Dorffa dávam slabšie dve hvízdy. 40%. ()

Hitman_47

Ufff, no co dodat, že ? :) Jmenovat se to třeba.."Xenomes unleashed" tak tomu dám 3*...ale takhle ? House of the dead ode mě 3* dostal, bo se celkem solidně držel konceptu hry a taky měl spád, ale tohle prostě NENÍ Alone in the dark....je to všechno jen TO NE !!! Fanoušci série (takže i já) budou Uweho a tenhle film dosmrti proklínat...kdyby ten natvrdlej němčour vzal první verzi scénáře, tak by to dopadlo o hodně líp. Navíc ta jeho automobilová honička, kterou do filmu vyloženě chtěl, je dosti sračkoidní. Pokud chtěl Uwe natočit film s velkým množstvím akce, vojáků a CGI monster, tak proč se to (doprdele) muselo jmenovat Alone in the dark....sakra je tam to slovíčko "Alone"...pokud se nemýlím, tak to znamená "Sám"...a pokud vím, tak v celé herní sérii (krom 4.dílu) se Edward pohybuje SÁM (+ samozřejmě nějaké monstra...ale nejsou jich kvanta)v NOCI na nějakém OPUŠTĚNÉM místě. Pokud jste film viděli, tak už víte o čem mluvím. Takže, pro ty, kteří film ještě neviděli....pokud jste fanoušci - nedívejte se na to (!!!). Pokud se řadíte mezi ty, kteří hru nehráli a nikdy o ní neslyšeli...a pokud se vám líbí akce a hodně emzáků, tak se na to klidně podívejte a bude se vám to líbit. Jen se bojím, jak dopadne Bloodrayne, jelikož podle traileru to vypadalo fakt "záživně." A Far cry....ajajajaj. Ale to uvidím později, takže nezbývá mi nic jiného, než doufat :) ()

Le_Chuck

Mal som silné B-čkovské dejá-vú na moje videočasy, kedy som bol krmený Firstenbergom, Pyunom a podobnými machrami. "Sami v Temnote" (už aj taký preklad som videl) je priam učebicový prípad direct2VHS produkcie, ktorú žial niekto pretlačil do kina. Hlúpo napísané chovanie postáv (IQ brouka), tupé dialógy, príbeh, ktorý kašle na atmosférickú detektívku (hra) a ide svojim vlastným (kill them all) smerom a nesmie chýbať dobrá trtkačka. Whaever, 20 milónov doláčov je fajn balík na celkom dobré maso, ale pri záverečom songu som sa sám seba pýtal, kam sa tie lowe podeli? Ale človek žije aj blbými filmami (ako by potom mohol odceniť tie dobré, že?) a Alone je presne taký. Blbá, rádoby drsná, barbaská vykrádačka kadečoho s dobrou muzikou. Priam smrteľná kombinácia :)) ()

Kaka

Přežít se to dá, nicméně hlouposti má Boll na rozdávání. Kam se člověk podívá, tam to skřípe. Akce je špatná, technicky neskutečně proměnlivé, dějově roztříštěné a nepřehledné, napětí prakticky žádné a celé to v podstatě připomíná čistokrevnou televizní projekci. Co si od tohoto paskvilu tvůrci slibovali je mi záhada, nicméně propadák je to zasloužený. Slater postrádá tolik potřebné charisma a i když je Tara Ried vcelku rajcovní, herecky je na tom dost prachbídně. Nejhorší je však fakt, že se to celé tváří jako smrtelně vážný akčňák a přitom je to vlastně naprosto opačně. Skutečně těžko koukatelná záležitost a doporučuji jen v případě extra velkého pocitu nudy. ()

Lavran odpad!

Uwe Boll je buďto je zneuznaný génius, který stále čeká na svou příležitost nebo (což je pravděpodobnější) totální packal - a vice versa. Neschopnost smysluplně odvyprávět nejhorší příběh z nejhorších, neschopnost gradace, neschopnost při práci s osvětlením, hudbou, herci, nulová snaha maskovat okaté vykrádáním (eklektik je pro něj příliš vznešené označení), neschopnost sestavit akční scénu, dokonce neschopnost dostát příslibu v názvu - to je jen chabý výčet zažitých světobollných standardů, které tvoří jeho snadno rozpoznatelné režijní "auteurství". Kdybych řekl: "Tenhle film je špatný," budu tím Uwemu hodně lichotit, ačkoli (!) i zlí jazykové tvrdí, že od minula lze vystopovat nenápadnou evoluci (za současného tempa by se mohl do deseti let vyškrábat do kategorie shovívavého "téčka"). Protože by deskripce jednotlivých "must see" a "k pokukání" zabrala příliš mnoho prostoru, poznamenám, že epileptická scéna z muzea - s průměrnou frekvencí střihu 0,1 sekundy - zastiňuje i takové pochutiny, jako nechtěné parodování lidské sexuality v napodobenině postelové scény. Ke scénáři a hereckým výkonům se z etických důvodů odmítám veřejně vyjádřovat! :) ()

akisha odpad!

Moje první setkání s Bollem probíhalo tak, že jsem čekala hrůzu a stejně se divila, jak strašně špatný to nakonec bylo. Na jednu stranu je k nevíře, jak dokonale se Bollovi podařilo zmršit scénář, režii, hudební doprovod a vybrat za herce takový slizouny. Nechci křivdit Dorffovi, ten byl fajn, ale filmem prošuměl a jeho postava vlastně neměla vůbec smysl. Vrcholem je neskutečně směšná střelba z různejch úhlů (kdyby někdo chtěl natočit na akční scénu parodii, udělal by to takhle), kdy jsou vidět jen střelci se zbraněma ze kterejch to zběsile bliká a do toho hraje tvrdá hudba. Když si to Slater s Tarou rozdávají, jsou Slaterovi vidět trenky, takže nechápu Tařinu rozkoš. Alespoň kdyby ty příšery byly víc vidět, bylo by lepší dívat se na ně, než na cokoliv jinýho. Po tomhle měla slavná anti-bollovská petice můj hlas jasný. ()

Rex Mundi odpad!

K filmu som prišla asi v polovici a chvíľu "sondovala terén", kým som pochopila, na čo sa dívam - a všetko to seba krásne zapadlo, keď som sa postupne dozvedela, že to je podľa počítačovej hry a že to má na svedomí veleslávny Uwe Boll - bez inšpirácie počítačovou hrou sa ťažko dá "stvoriť" scenár plný sprostostí navŕšených ako (prepytujem) kôpka hovén. Vyvražďovacie počítačové hry sú proste o tom, že hrdina ide a stretáva všetko možné, čo musí vyhladiť - ale skúste to namačkať do filmu a je z toho grcka. No a s Uwe Bollom je jasné, ako to celé bude vyzerať. Znechutenie z obsahu nádherne dopĺňa Tara Reid, ktorú som celý čas videla iba s dvoma výrazmi - dôležito sa tváriace vypleštené kukadlá a striedavo zavreté alebo otvorené ústa. Nepáčila by sa mi ani utopená v piňacolade, ale takto je to hotová tragédia. ()

MM_Ramone

S titulom "Alone in the Dark" (Sám v temnote) som sa prvý krát stretol v časoch, keď som aktívne trávil dlhé hodiny pri hracej konzole Play Station 2. To už je hodne dávno. Bola to výborná, atmosferická, horrorová hra. Preto som sa potešil, keď sa v roku 2005 objavila jej filmová adaptácia. No keď som zistil, že ju režíroval nemecký babrák Uwe Boll hneď ma prepadli obavy ako to bude vyzerať. Po zhliadnutí filmu konštatujem, že to nie je až taká katastrofa ako som sa obával. ** ()

Spooner odpad!

Tak jsem zase viděl jeden z těch Bollových "klenotů" a zase to byla docela síla. Hodina a půl utrpení, která má se hrou společnej pomalu jenom název. Příběh je nesmyslnej, akční scény jsou k smíchu (aneb vojáci střílej do tmy za zvuku drsné metalové hudby a pak najednou zmizej), počítačový efekty jsou jak z počátku devadesátých let. Je to prostě špatný. Bohužel ne tak špatný, až to je směšný, prostě ukrutně špatný a nudný. Christian Slater se možná trochu snažil,ale s těma svejma rádoby hláškama tady prostě neměl šanci. Tara Reid je snad jedna z nejhorších hereček současnosti a Dorff už má taky svý největší pecky za sebou. Prostě shit made in Boll. ()

petero

"Všetko do seba zapadá" - aj takáto veta tu padla. O tom môžu tvorcovia tohto gulášu iba snívať. Toto je ten film, kde sa zásobníky nemenia a komandá ani nevedia kam strieľajú. Uwe Boll je naozaj zlý režisér. Pod jeho vedením sa i herci menia na neschopných drúkov, ktorý ani nevedia čo majú so svojimi rukami robiť a najväčším charakterom tu oplýva strážnik múzea. Ktovie či sa Tara Raid zamýšľala nad tým, že čo jej postava vo filme vlastne hľadá. "Ako prebieha operácia, príjem" - otázka z veľiteľstva pre vyhladené komando. Bravo! Ed Wood má nového nástupcu. ()

Phobia

Před dávnými, předávnými časy jsem se svým bratrancem ukakávala hrůzou u zapůjčeného PC - s procesorem 286 a ČB monitorem - při hraní "Alone in the Dark". Všudypřítomná temnota, tísnivá atmosféra, ze speakeru se linuly děsivé zvuky, sem tam na nás něco vyskočilo a my div leknutím nespadli ze židlí. Nebylo nám přáno hru dokončit, než byl onen supermoderní přístroj navrácen majiteli, ale chvíle strávené se hrou "Alone in the Dark" se mi nesmazatelně vryly do paměti. Uplynulo asi 13-14 let a při přepínání televizních kanálů jsem narazila na právě začínající "veledílo" Uwe Bolla, vzpomněla si na zdejší pochvalné příspěvky a hodnocení a neodolala jsem, začala jsem se dívat. A užasla jsem... Ve svých 10 letech jsem kreslila komiksy, které byly dějově i myšlenkově mnohem bohatší než tahle snůška kokotin, co jí Boll asi říkal "scénář". Debilní zápletka, ubohé dialogy, nulová atmosféra a neumím si představit, jak zoufalí museli být herci, aby se do téhle -píp-oviny nechali uvrtat. Některé efekty nebyly úplně špatné a existují i horší filmy, proto ponechám hvězdičku, ale, ty vole - Uwe, do budoucna natáčej tak maximálně rodinné oslavy svých velmi blízkých příbuzných a NEZVEŘEJŇUJ TO! 15% ()

-bad-mad-wolf- odpad!

House of the Dead byl ve své dementnosti skoro až geniální. Tohle je jen nudný průjem, kde sice Bollovince přicházejí stejně nahodile jako dřív, ale už ne v takové kvantitě. ()

kinej odpad!

Kdysi v počítačovém středověku jsem Alone in the Dark hrával s oblibou v noci sám doma a vychutnával si strach. Nic vzbuzujícího strach se však nepodařilo přenést do filmu. Vlastně ani nic jiného pozitivního. Slater je zde, v trapném kabátě, fakt ubohý. Film je čistý režisérský, ale i scénáristický amatérismus a neumětelství. Jedná se opravdu o velice špatný film. Už jen způsob, jakým byla použita ve filmu píseň Seconds, je prostě zrůdný. Ano toto je skutečný odpad. ()

Trošku sám v temnotě

Trošku sám v temnotě

26.07.2007

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)