Srdce je zrádná děvka

• USA The Heart Is Deceitful Above All Things (více)

Jeho život byl drsný. Drogy a násilí - to bylo jeho dětství. I tak (nebo právě proto) se stal jedním z nejvýraznějších umělců své generace. Film vypráví příběh kultovního spisovatele J. T. Leroye. Hvězdné obsazení v čele s Peterem Fondou, Jeremy Rennerem, Asiou Argento a Marilyn Mansonem. (oficiální text distributora)

wampilenka

Jednoduché, lineární vyprávění příběhu o jednom americkém chlapečkovi, jehož dětsví se podobalo peklu. Ve filmu naštěstí nejsou žádné srdcervoucí scény ani explicitní ponaučení a už vůbec nic takového jako katarze. Marilyn Manson jako stárnoucí primitiv popíjející pívo před televizí je až děsivě přesvědčivý. Doporučuji všem, kteří glorifikují vztah mezi matkou a dítětem, jako vyprošťovák. ()

Wormboy

Velmi zvlastny film, pri ktorom ziadne pozitivne pocity nehrozia. Je to v podstate sled psychadelickych obrazkov, ktora sa do mysle zarezavaju podstatne viac, ako nejake krvave orgie. Asia Argento ma jednoznacne talent,skoda len celkovo beckoveho vyznenia.Avsak za tie peniaze vobec nie zle. ()

destroy83

Další dramatický snímek Asie Argento a opět založený na skutečných lidských osudech plných drog, sexu a násilí. Musím uznat, že na druhé shlédnutí je dílko jednoznačně o třídu lepší než u nás uvedený prozatím jediný další režisérský počin Asie, Scarlet Diva. Příběh mapuje dětství uznávaného spisovatele J. T. Leroye, které nebylo zrovna ukázkové. Z dětského světa u pěstounů je malý Jeremiáš náhle vyrván do světa dospělých lidských trosek v čele s jeho matkou a zástupem jejích milenců, ze kterých každý zanechá na Jeremiášovi nesmazatelné stopy. Aby toho na malého hrdinu nebylo málo, vezme si ho do parády i jeho dědeček, fanatický věřící, který pro trest nejde nikdy daleko. Celé dílko celkem slušně šlape, ale některé momenty nepůsobí na diváka, tak jak by tvůrci nejspíš chtěli. Ovšem je zde řada scén, které jsou pojaty velmi naturalisticky, takže je vnímavý divák z hlavy jen tak nedostane. Další silnou stránkou snímku jsou herecké výkony, nejen ústřední dvojice Jeremiáše a jeho matky Sáry, ale také fanatického dědy v podání Petera Fondy či "váguse" v podání Marylina Mansona, což osobně považuji za třešničku na pěkně shnilém dortíku jménem The Heart Is Deceitful Above All Things. U mě za silné čtyři hvězdy. ()

DJ Rocco iNc

Najprv som sa čudoval, že čo v tomto filme robí Marilyn Manson. Ale keď som si film pozrel celý, tak som si uvedomil, že toto filmové dielo je celé o ňom. ()

lucieK

Jeden z mála filmů, kerý u mě vzbudil neuvěřitelné množství emocí. Jen zřídka kdy mi bylo filmového hrdiny tak líto, jako právě u tohoto filmu. Vůbec nejsmutnější asi na celém filmu je pro mě zjištění, že opravdu věřím tomu, že se tohle v Americe běžně děje.... ()

TO

Výborná vizuálně velice působivá jízda, bláznivá kamera a střih, animované sekvence atd...kolotoč drog, sexu, bití, znásilňování, náboženství, šílenství atd. - opravdu nepěkné dětství. Infarktovému vyznění filmu napomáhají odvázané herecké kreace: Asia jako sfetovaná děvka (matka), Ornella Muti jako náboženská fanatička (babička), Winona Ryder jako úlisná lékařka a mnoho dalších. ()

Raven0

Tak já nevim, námět je docela slušnej, ale pohřbenej vším tim patosem a snahou šokovat, která však vyšumí do prázdna. Nedokázel jsem se prostě do hlavních hrdinů vžít a ani trochu jsem jim to nezbaštil. Spousta filmů dokáže zahrát na city mnohem lépe. Na druhou stranu, vizuální stránka je parádní a vykope jinak podprůměrný film alespoň do toho průměru. ()

R1CH1E

Fujky fuj, tak tomuhle říkám film bez pointy, gradace a jakékoliv snahy zaujmout diváka. Nebýt Marylina Mansona, kterého zbožňuju tak dám ještě o hvězdu míň... Joo, holt Srdce je zrádná děvka:-) ()

Elleannie

Docela drsný film.. Jeden komentář tady říká, že jde o kombinaci bolestivého obsahu a nesoucitného filmového zpracování - místy je to nejspíše pravda. Na druhou stranu s Jeremiášem taky nikdo nesoucítil, takže tím víc autentičtější to je. Nevím, jestli pro mě bylo těžší dívat se na to, jak s ním zachází jeho matka a jeho "noví tátové", nebo jeho fanaticky zbožní prarodičové.. ()

Philoun1

Kluk jde z extrému do extrému bohužel mi film nepřipadal v ničem jiném moc extremní. Možná herecký výkon mladého herce byl zapamatování hodný. ()

solskjaer

Naprosto úžasná a ničím nezpoutaná jízda jedné šíleně starostlivé matky a jednoho malého nevinného děcka. Ještě teď mám otevřenou pusu a nebomu ji doklapnout. Úžasné, drsné ale dokonale originální. Kamera, střih a hlavní představitelé - jedineční !!! ()

lewwin

Asi jsem čekal trochu víc, ale i tak to nebylo špatné. Je lepší maminka jako je Sarah, anebo fanatický dědeček s babičkou? ()

Lukoboss

Já ani nevím, jak to mám vlastně hodnotit. Ale každopádně vím, že si tady neodpustím několik sprostých slov. Neskutečně jsem se totiž hned po pár minutách nasral, že se mám dívat na to, jak nějaká sjetá kurva (doslova) týrá svýho syna a zachází s ním jak s kusem hovna. Měl jsem sto chutí jí takovou ubalit, až by se posadila na prdel, protože tohle teda u mě bylo za hranicí. Chápu poselství toho filmu, vím, že se takový věci dějou a na jednu stranu je dobře, že se o tom mluví atd., ale na druhou stranu tohle nemám vůbec zapotřebí. Omlouvám se všem, kterým můj koment přišel moc vulgární, ale muselo to ven. P.S.: Role M. Mansona potěší.. ()

Becca_

Realistická dramata mám v oblibě, tohle na mě bylo ale opravdu už hodně drsné. Odvážný počin Asii Argento, která určitě nejaký ten talent má a zařadím ji do svého hledáčku. ()