Hlas smrti

• Kanada White Noise (více)

Jonathan Rivers (Michael Keaton) je úspěšným architektem s krásnou ženou, spisovatelkou Annou, milujícím synem Mikem a dalším dítětem na cestě. Žije spokojeně do té chvíle, než do jeho života zasáhne tragédie. Anna se ztratí cestou do práce a později je nalezena utonulá v řece. Jonathan, šílený žalem, se odstěhuje a úzkostlivě se straní všech přátel a zbytku rodiny. Tajemný vědec Nicolas Elia přesvědčí Jonathana, že Anna vysílá signály "ze záhrobí" pomocí televizní obrazovky a rádia. Jonathan poslechne jeho rady a s pomocí nových přátel Raymonda Price a Sarah Tate se pokusí navázat spojení s manželkou. Bezděčně tak otevře dveře do jiného světa. Netuší, co tím způsobí: mrtví teď mají možnost zmocnit se ho.. (oficiální text distributora)

moviesfan

Není to špatný mysteriózní snímek. Napětí tam je, trochu záhadna taky. Určitě se na to dá kouknout. Hodnocení: 45% ()

JohnCZ

Kdysi dávno, ještě jako relativně malej, jsem tenhle film viděl a znamenal pro mě jeden z nejděsivějších hororových zážitků vůbec. Po letech jsem na White Noise úplně zapomněl, ovšem nervydrásající konec mě film hodně rychle připomněl. A bál jsem se. Opravdu, opět jsem se po dlouhé době u hororu bál. White Noise je krásným příkladem toho, že strach z neznáma je vůbec ten nejúčinnější. A i přestože film obsahuje hromadu hovadin, lekačky a všemožné zvukové efekty fungovaly i tentokrát. ()

Astaroth12

Solídne prepracovaný príbeh viacerými dobre mienenými lakačkami. Hlavný mínus vidím v trikoch, lebo zrnitý obraz v televízore a v ňom pár tieňov či postav, to sa mi zdá dosť malo. Ale je tu silné mysteriózno, film dobre narába s atmosférou i napätím. Herci boli slušný a keby tu boli lepšie triky, hádam by som prihodil aj tu poslednú hviezdu. ()

selfesteem

Velmi povedený thriller plný nečekaných lekaček a s neměnnou děsivou atmosférou. Stejně jako Michael Keaton, i já jsem seděla jako přikovaná u televizní obrazovky a nic mě nepřimělo se od ní odpoutat. Dokonce jsem párkrát zapomněla i zavřít pusu, tak mě to celé vtáhlo. Vydařenou scénu s Deborah Karou Unger jsem si pustila několikrát. Když se nad tím člověk zamyslí, nevyvolá tenhle film v člověku ten stav, že by se to samé mohlo stát i jemu, proto se nezaryje tak pod kůži jako jiné děsivé filmy, ale díky zpracování, poměrně slušnému spádu a strašidelnému zvuku hlasů smrti dokáže s přehledem vytvořit ten správný mrazivý zážitek. ()

mysiak

Príjemné prekvapenie, dokonca som sa aj naľakal. Je to lepšie ako celé americké remaky, podporuje to dobrý výkon Michaela Keatona a dobre napísaného scenára (čo sa nedá povedať o dvojke). Koniec bol zaujímavý a svojim spôsobom nečakaný, ale je vidieť, že film bol natočený na DVD. ()

Ridick

dobry napad, ale nie celkom vyuzity. dost ma mrzi zaver a digi triky, kt. su na tuto dobu strasne. inac atmosfera aka ma byt - desiva a napatie by sa dala krajat kazdou minutou... ()

RAiken

Opravdu nechápu, na co si všichni opět stěžujete a posouváte tenhle film na druhou kolej, když on přitom uhání orient expresem přímo na druhý břeh (za obrazovku). Rozhodně se nedá říct, že bych se od začátku filmu nudil jako ostatní, naopak. Už od ranných záběrů na zrnící obrazovku a šumícího rádia, mě chytalo podivné mrazení v zádech a doslova jsem se přilepil na obrazovku, což jsem neměl dělat, páč mě pár lekaček opravdu dostalo. Režisér v podstatě nemá koho dirigovat, zcela si vystačí s rozladěnou televizí, kde neni nic pořádně vidět a s pořádnou porcí zvukového guláše, po kterém vám rozhodně nebude chutnat, a to je podle mě setsakra dobrý. Zkrátka vše vygraduje tak, jak má a skvěle se pobavíte, teda pokud se rádi bojíte. A to, že Faye chce hledat u duchařských filmů logiku, a tady ji zrovna nenašla, mě zcela upřímně pobavilo. Takže jen pro připomenutí Faye, logiku u duchařiny určitě nenajdeš. A vo tom to je... ()

YURAyura

Jako pilot k serialu dobre, jako celovecerak dost slabe, i kdyz ten strih byl docela slusny. Pri pohledu na rozdil mezi konetarem a hodnocenim jinych uzivatelu zustava rozum stat... ()

Damiel

48 % - Z nápadu se nepodařilo vytěžit příliš, pár mrazivých chvilek obklopuje spíše dějová vata, zakončená béčkovým koncem. Scénář, prošpikovaný řadou tupých replik, prostě působí dojmem buď malého talentu jeho autora, nebo šití horkou jehlou. Michael Keaton v hlavní roli hraje svůj standard, do extraligy duchařských thrillerů ale Hlas smrti bohužel vytáhnout nedokázal. ()

stration

Celkem solidní nuda okořeněná pár světlými (doslova) okamžiky. Málo strašidelné, málo akční, no prostě čajíček. je to dvě hodiny a musím sakra přemýšlet abych si vzpomněl, jak to dopadlo. ()

Skip

O fenoménu elektronického hlasu jsem kdysi četl v nějakém časopise, ale nic se mi nahrát nepodařilo. Film o tomto fenoménu není žádné veledílo, ale dá se na to koukat a rozhodně to není jen nějaká lekací blbost. Asi to chtělo víc pracovat s napětím a atmosférou. Pak by to mohl být docela slušný filmový zážitek. ()

Aleee89

Další z hororů. Další z filmů, které stačí vidět jednou a pak už ne. Horory opravdu nejsou můj šálek čaje (ale najde se pár výjimek, co se mi líbí), tenhle Hlas smrti mě taky nijak nedostal. Ano, je tam pár scén, kdy se opravdu leknete, Michael Keaton odvádí docela dobrý výkon a také téma není nejhorší, ba dokonce je zajímavé, ale při sledování filmu jsem se nudila a vidět znova to opravdu nepotřebuju... ()

wipeout

Priemer, ktorý sa nesnaží hrať an niečo originálne, lebo tím jednoducho ani nie je. Na druhú stranu ale celkom zdatne využíva všetky osvedčné prvky hororu. Celý čas som čakal na nejaké záverečné rozvinutie príbehu ku ktorému ale film bohužial nedospieva a zostáva v polohe v akej bol celý film. Len by ma zaujímalo ako to mohol jeho syn vobec prežit ved sa mu vo filme venoval jeho tvmaniak ocko možno tak 2% času.) ()

Pirabin

Normálně bych dal míň, ale zajímám se o EVP, krajový legendy, a různý tyhle volovinky, takže se mi to líbilo. ()

honajz2

Je pravda, že dojmy mi zkazil úplný závěr, který přišel s klasickým hororovým koncem, a to dokonce hned nadvakrát (i když ten první byl aspoň takový "milý", když už nic jiného), taky mi přišla slabší prostřední část a lekačky na mě taky moc nefungovaly, ale jinak mě to příjemně překvapilo. Atmosféru to má slušnou, drželo mě to v napětí po celou dobu, natočené je to naprosto skvěle a rozhodně to fungovalo mnohem líp, než jsem očekával. Vlastně mám pocit, že lepší horor jsem už nějakou dobu neviděl, kvůli tomu jsem chtěl původně dát i slabé čtyři, protože mě to po té hromadě paskvilů vyloženě potěšilo, ale zatím zůstanu jen u silných tří a počkám, až se mi to rozleží v hlavě. Ono to vůbec není špatné, ale zároveň to nepřichází s ničím výjimečnějším... Lepší 3* ()

Martin741

Duchariny ako horory nemam az tak rad ako ostatne horory /strasidelne domy, sci-fi, vrazdiaca fauna ....../. No ale aspon sa tento neberie az tak smrtelne vazne a nepovazuje sam seba za najlepsi horor na poli duchov. A tematika "signaly ze zahrobi" je sama o sebe dost hororova. A to mi je sympaticke. 69 % ()

Figu

Celkem nenápadnej film, kterej z toho vyždímal přesně co měl. Horor? To asi úplně ne. Ovšem to co měl vyvolat, to se mu dařilo náramě. Děs a strach. Občas jsem byl naplej jak strunka a občas jak na trní. Ten závěr trochu nedotaženej, i tak krásná práce a parádní výkon Keatona! 75% ()