Team America: Světovej policajt

• USA Team America: World Police (více)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiální text distributora)

Flabadob

Já jsem z toho úpe chcal smíchy! :-DD Na to se ještě podívam. Btw.. potlesk, za to, že je to celé zloutkované. :-DD ()

zurivymlok

Přiznám se, že jako fanoušek South parku jsem se velmi těšil na tento snímek. Dostalo se mi ale nevtipné, dokonce až trapné slátaniny. I přes snahu se bavit se mi to nějak nedařilo. ()

MovieDevil

Většina tady to srovnává se Southparkem, tak dobrá, já tedy také. Southpark je pro mě za 5, ale s tímto globalizačním průjmem na mě Amíci nechoďte. ()

wrzec

Hlavně se na to nedívejte s dabingem, to tenhle film zničí. Jinak super zábavné a neskutečně vychytané! Parker & Stone jsou moje krevní skupina. America! Fuck Yeah! ()

Kubasino

Smutná a krajně dementní záležitost. Debilní gagy a zbytečná vulgárnost (nejsem prudérní, ale všeho by se mělo umět používat rozumně). Nejsem hlupák a tak vím, o co se patrně duo Parker a Stone pokoušeli a co asi tak chtěli parodovat, ale i tak to bylo prostě k ničemu. De facto je ta jedna hvězda jen za to, že mám rád parodie. Víc hvězd ale dát nemůžu, protože mám rád dobré parodie a ne podobné pitomosti. ()

juvelinokivi

Parodie na všechno možné a zejména na filmy, kde američtí agenti zachraňují svět. Dokonalá úvodní likvidace teroristů se zbraní hromadného ničení zbraněmi hromadného ničení. A kdykoli teď vidím v některém filmu Aleca Baldwina, tak se prostě musím pousmát. ()

Agnostik

Povedená loutková satira na dnešní uspořádání a problémy světa.Loutkovej Kim čong....obchod s teroristy z blízkého východu,džihád..a do toho TEAM AMERIKA.Musím podotknout že některé hlášky jsou naprosto bez servítek,tak jak je známe z humoru South Parku.Legrační a zábavné! ()

Damnsinead

Je sice sympatické, že asi Amíci ze sebe a svých filmů typu "Zachraňujeme svět" umí dělat legraci, ale to je jediný klad filmu. Team America rozfláká Paříž a Káhiru, přidá pár odkazů na populární filmy a herce a otázka humoru ve filmu má být vyřešená. Míra nechutností taky přesáhla únosnou mez, Garyho závěrečný proslov není směšný,ale trapný. Ztráta času. ()

cajda77

Narazit na zajímavý film se stává složitější a složitější, Team America je ale povedené a originální dílko. Skvělé loutkové zpracování a výborně dialogy → příjemná zábava. Není jednoduché umění dělat si legraci sami ze sebe ... ()

Dannyhell

Odvaz v pravom slova zmysle. Nápadité, výtvarne veľmi vydarené a neskutočne vulgárne. Ale to sa nám predsa páči ! Harry Gregson-Williams - veľká pochvala za hudbu. ()

Bull2

Hromada amerického humoru - nechybí tedy zvratky, sex a nejapné vtipy. Však to dělali tvůrci South Parku. Kvůli tomuhle je Korea na stopkách... ()

james11

Super, super. Když teď ještě neběží South park, jsem rád, že jsem si jejich humor připomněl touhle cestou. ()

Mr.Lordi

To je tak blbý, až je to dobrý. Zreplikoval bych pár hlášek, ale obávám se, že yb můj komentář dostal rating 18+. 70% ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (více)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)