Shortbus sleduje osudy několika obyvatel New Yorku, kteří se potýkají se svými sexuálními a milostnými vztahy v undergroundovém klubu Shortbus, otevřeném pro lidi všech sexuálních orientací. Film ukazuje možné způsoby, jak najít odpovědi na stále se vracející otázky: jak milovat a být milován. Jak být šťastný... (oficiální text distributora)

Vitjasrk

Tenhle film by podle mého názoru neměl být chápan jako laciné softporno s cílem a úmyslem všechny šokovat. Já jsem tedy v tom našel daleko víc. Vždyť podobné problémy má v podstatě každý z nás. Osobně si myslím, že je to dobré zrcadlo doby, naší dnešní postmoderní společnosti. Mimochodem - vynikající soundtrack. ()

kuduka

Pokud měl režisér opravdu v úmyslu natočit "umělecké porno" tak se mu to dle mého vcelku zadařilo a dám s klidným svědomím 3 hvězdy. Pokud však jeho záměrem bylo natočit cokoli s výpovědní hodnotou, je to špatné špatné špatné... ()

Therese

Indie blbůstky mám ráda. Ale taky nehledám v každém filmu poselství, revoluční inovaci nebo snahu šokovat, jako asi většina komentátorů tady, takže jestli patříte k druhé části, raději se Shortbusu vyhněte :) ()

J.Mayen

Jak už tu lidi píší, film se snaží být něco extra, kontroverzní, zajímavý, dostat se na výsluní a stát se ikonou pravděpodobně gayů a lesbiček, nicméně já si z filmu toho asi moc neodnesu, inspiraci už vůbec ne. ()

route60

Sexualita má mnohé cestičky a J.C. Mitchell mám jí ukazuje bez obalu a sledovat lidi u tohoto filmu je zážitek sám o sobě každý má meze nastavené jinak a tak se nelze divit komentářům ať pro či proti já nevím filmařina fajn ale z hrdiny filmu se neztotožňuji, je mě jich líto. Porno či ne, záleží na úhlu pohledu. ()

jemine

Film o frustracích a hledání... Film, který jsem shlédl s rozpaky i nadšením; jsem rád, že jsem jej viděl, ale podruhé už raději ne. Nechci tím ale nikoho odrazovat, za vidění stojí, fakt že jo! Je to zábava a ne hloupá, a většinu z diváků někde a nějak osloví. Nenechte ji ho ujít! ()

Eleanai

Přiznám se, že k shlédnutí tohoto filmu mně přiměly komentáře. Film, který totiž vzbudí tak velkou vlnu odporu, ale zároveň i chvály, musí být v něčem přinejmenším zajímavý. Mně osobně tento film nepřišel nijak nechutný ( jsou daleko "chutnější" filmy) náhodou bych si dovolila tvrdit, že v něm bylo i cosi poetického a něžného. setřu-li totiž "zlaté pozlátko" v podobě super možných a nemožných sexuálních poloh, najdu tam příběh, potřebu ocenění, sounáležení (ano i souložení ;c) !) lásky atd atd... Co mi ale přijde zvláštní, ženské pohlaví tento film bere spíš lehce, rozverně a poměrně kladně, zatímco to mužské je převážně znechucené... ČÍM TO JE??? :) ()

Akyno odpad!

V momente keď si v tomto lacnom porne začali mládenci trúbiť americkú hymnu do zadku, tak sme sa zdvihli a opustili kino. Na pozeranie trápneho porna na verejnosti nie som disponovaný. ()

Belerofon

Dílo zůstalo nepochopeno, chápu nahotu a erotiku na hranici pornografie jako prostředek k vyjádření něčeho..chápu nadsázku...ale tohle??nepochopil jsem.. ()

lehkoživka

Líbil se mi příběh dvou Jamesů a jejich počáteční konfrontace se Sophií. Prostředí klubu Shortbus a jeho klienti, na kterých se vyřádili hlavně maskéři, byl slabší - právě díky své předesignovanosti a přehnané snaze nacpat tam co "nejdivnější" lidi. Přesto mě svým způsobem bavil. Erotické scény byly skvělé, nejúžasnější asi Jamesova jóga. Nejvtipnější - americká hymna zpívaná do prdele Cetha při trojce s oběma Jamesy, dále pasáže s vibračním vajíčkem na dálkové ovládání. Celkově mě film velmi mile překvapil - po všech těch recenzích jsem čekala nějakou pornoblbost, a ono to bylo místy velmi chytré, vizuálně krásné, i vtipné. Vadila mě některá klišé, kterým se tvůrci nevyhnuli, přestylizovanost, úzké zaměření jen na sex. Nešokovalo mě nic. 72 % ()

MichelG.

Na začátku filmu všichni šukají, v průběhu filmu taky všichni šukají a film končí jak všichni šukají....V průběhu filmu(šukání) vsichni řeší problémy, který už byly řešeny ve filmech o mladých lidech x-krát. Film je překvapením tak akorát otevřeností s níž se o všem mluví. K dobrýmu filmu ale jakoby šo(u)kovat nestačí a film i když nezačíná úplně špatně, tak se z něj stává postupně nuda k ušukání... ()

Dream Dealer

POZOR! Tohle je zásadní film! Může být pornografie umělecká? tohle je první film gde to funguje.(viděl jsem spostu sraček - caligula, sodomii...) Sex působí přirozeně a má svůj smysl (i když taky nemusím gej komba) ()

Retimo

Na plakátu je napsáno "romantic comedy"....a tak by se to mělo brát...pak se člověk může zasmát vláčku v kouření péra s obratem,samo-kuřbě a všemu co film nabízí.....kontroverzi si představuju trošku jinak,než gay-asiat-SM porn:) ()

confuoco

Jeden z mnohých pohľadov na New York po 11. septembri je rozhodne netradičný, určite nie však tak nezmyselný a prvoplánový, ako by sa mohlo zdať z reakcií, ktoré vyvolal. Úprimne, neverím, že to, čo bolo vo filme zobrazené, mohlo v dnešnej dobe ešte niekoho šokovať a celý humbuk okolo toho pokladám za hon na čarodejnice. Hoci je to film plný sexu, vôbec nie je v prvom rade o sexe. Má svoje zvláštne, krehké kúzlo, a neviem, či som úchyl, ale napríklad scéna rozhovoru Cetha s bývalým starostom ma hlboko dojala. ()

Prachy dělaj člověka

Prachy dělaj člověka

12.01.2007

Charlie Kaufman, slavný a Oscarem oceněný scénárista Věčného svitu neposkvrněné mysli, se rozhodnul režírovat svůj první film. To není žádná novinka, o filmu s prapodivným názvem SYNEKDOCHA se mluví… (více)