Let Fénixe

Let Fénixa

Flight of the Phoenix

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 2004, 113 min

V pohodě filmeček, žádná nuda. Dennis Quaid mě strašně ve filmu připomína Indana Jonese, ještě když ho dabuje stejný Čech :P... 75%(31.8.2009)

No ja se docela bavil az na to ze scenar byl velice jednoduchý mam rad zapletky.(27.2.2006)

Ta podobnost s původním filmem je tu bohužel spíše jen tak mimochodem a naprosto nevyužitá. Škoda, že remake musí automaticky přijít se zničením původního konceptu, který měl smysl a přinést jen pár herců v podivných rolích, kteří ten film nějak zmáknout. Slušné obsazení je tu pak v podstatě k ničemu, protože od první do poslední minuty není divák výrazně překvapen (ano, občas někdo z ničeho nic odejde se projít do nekonečné pouště). Naštěstí Giovanni Ribisi ví, jak zahrát namyšleného inženýra, kterému dělá dobře vláda nad "mentálně slabšími" a tak vedle Dennise Quaida určitě potěší. Výsledek je přesně ten průměr, který divák očekává, než samotný film začne. Odhadnutelné a obyčejné, ale ujde to. Druhé shlédnutí si neumím příliš představit...(3.9.2009)

HUGH LAURIEho dabuje jeho dvorný dabér VLADIMÍR JEDĽOVSKÝ. Ďakujem JOJ. - A nebyť toho dementného záveru, dal by som s čistým svedomím 4. (23.11.2009)(23.11.2009)

naprosto skvela kamera ! pribehove velice napinave .hudba skvela. jedina vec co mi vadila byla na konci dva kycoveve zabery: letadlo proti slunci. letadlo leti proti slunci a k mestu(18.1.2008)

• - Phoenix ve filmu nelétal. Jednalo se o rádiem řízený model. (Terva)

• - Do Namibie byly dopraveny celkem tři trupy letadla C-119. S jedním z nich se potopil trajekt, který součásti převážel a všechny části musely být pracně vyzdviženy na pevninu. (Cheeker)

• - Hugh Laurie se při nátáčení filmu ucházel o hlavní roli v seriálu Dr. House (od r. 2004). Jelikož ale nemohl být na castingu, nahrál v hotelovém pokoji v Namíbii na video několik replik a poslal je do studia. (SLOTH)