Let Fénixe

Flight of the Phoenix

Let Fénixa

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 2004, 113 min

Docela dobře obsazený film, ve kterém se opět předvedl v dobrém světle Giovanni Ribisi, který si opět vystřihl svou tradiční roli podivína. Pár scén se docela povedlo jinak jde o průměr 55%.(15.8.2010)

70%ní nedobrovolná Old Spice testovací jízda, jejíž původní verzi jsem neviděl, ale přesto se nemůžu nezeptat - proč je tam vůbec ženská? Nic ve zlém, Mirando, ale tvoje postava nemá nejmenší důvod být žena:) No, to je jedno. Herci v hlavních rolích si odehráli svoje jasně vyprofilované postavy, z nichž žádná neprodělá nějaký překvapivý vývoj, kameraman dokázal natočit několik skutečně velmi působivých záběrů a animátoři dali dohromady jednu z nejlepších havárií letadla jakou jsem kdy viděl (samozřejmě že havárie letadla je vždycky tragédie, myslel jsem to jako hold realistickému vzhledu animace;)). Ale, a to pro mě osobně hlavně, Marco Beltrami složil další ze svých dunivých hudebních doprovodů, a tentokrát to ještě ozvláštnil orientálními motivy a rozpáleným sluncem, rozpáleným pískem, no rozpáleným úplně vším;) Škoda, že doprovodný obrazový materiál tu atmosféru udržet nedokáže:P To, co je nad padesát aka průměr, dávám za árijského zakrslíka Giovanniho Ribisi a za hudbu.(28.7.2007)

V pohodě filmeček, žádná nuda. Dennis Quaid mě strašně ve filmu připomína Indana Jonese, ještě když ho dabuje stejný Čech :P... 75%(31.8.2009)

Pěknej filmek. Nedávno jsem si ho zopáknul, když ho dávali v TV a tak mě udržel i přes blbý reklamy, že jsem šel chrápat hodně pozdě. Celý film jede v pomalejším tempu, ale za to má parádní postavy. Někteří mě štvali, jiným jsem fandil. Filmek má parádní efekty, co se bouře a pádu letadla týče. Příběh je pěkný a film mě bavil od začátku až do konce. Za mě 75% :)(17.8.2013)

• meave

Jediné čo ma donútilo dvihnúť zrak od knihy bol Giovanni Ribisi, inak ma pri čitaní rušila len hudba.(23.9.2008)