poster

Let Fénixe

 • USA

  Flight of the Phoenix

 • Slovensko

  Let Fénixa

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 2004, 113 min

Režie:

John Moore

Scénář:

Scott Frank, Lukas Heller (původní scénář)

Kamera:

Brendan Galvin

Producenti:

Wyck Godfrey, John Davis

Střih:

Don Zimmerman

Scénografie:

Patrick Lumb

Kostýmy:

George L. Little
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • korbitch22
  ***

  Tři hvězdičky za Hugh Lauerina.(26.3.2007)

 • honajz
  **

  Jako, a to bylo vše? Pořád jsem čekal, co se vyvrbí z těch čínských beduínů, co skrývá ten malej nácek, jestli tamten chlap skutečně neřekl před smrtí něco zajímavého... A celé je to vlastně jen o stavění letadýlka. Nikde žádné napětí, prostě ztroskotají, jsou v poušti. Vlastně ani netušíme, proč ztroskotali, co bylo chybou, proč se uvolnila v letadle lanka a proč najednou začal haprovat motor. Nebo proč se raději nevrátili na základnu, i když by neměli dost paliva, ale měli by tam zásoby a minimálně vysílačku? A jak mohli v poušti používat nástroje, které je jinak potřeba strčit do zásuvky? Kde furt brali baterie, třeba do rádia? Nebo když v noci zakopnete (o co se dá asi v písku zakopnout?) a skutálíte se, je fakt tak těžké zjistit, odkud jste se kutáleli a jít cestou zpět? Když má konečně pršet, proč nevytáhnou nádoby, aby vodu chytali? A když už dostavěli letadlo, na co kurnik čekali, proč neletěli hned? Aby je mohli obklíčit čínští pašeráci (co vypadají kdovíproč jak beduíni)? A proč běhají pašeráci stovky kilometrů od nějakého města? A když už vyhrajete nad pašeráky, proč si nevezmete jejich velbloudy a věci? Pár dobrých scén, zvláště katastrofy, dobré lokace, ale jinak to stálo za starou belu včetně hereckých výkonů, protože herci neměli moc co hrát.(11.8.2014)

 • 3DD!3
  ****

  Povedené dobrodružné drama s hodně dobrými hereckými výkony. Dennis Quaid pořád ještě dokáže uhrát drsného týpka, Giovanni Ribisi šíleného blázna a Hugh Laurie jako kdyby si střihl přípravku na Doktora House. Nejpůsobivější scénou rozhodně byla noční přestřelka s čínskými pašeráky podbarvená Massive Attackem.(20.9.2008)

 • POMO
  **

  Scéna nočnej návštevy u čínskych pašerákov, podfarbená songom „Champ“ od Massive Attack, je vynikajúca. Zvyšok snímky ale nemá čím zaujať. Vo filmoch s tuctom postáv je najdôležitejšie herecké obsadenie a hra charakterov. Hrdinovia tohoto púštneho opusu sú ale nevýrazní, sympatií majú menej než vody na pitie a vzťahové nuansy medzi nimi odpovedajú schopnostiam režiséra, zodpovedného za tupú strieľačku ZA NEPRIATEĽSKOU LÍNIOU. Navyše, John Moore by sa nezdráhal vložit efektné videoklipové sekvencie ani do drámy z Holokaustu. Preto pre mňa ostáva záhadou, ako mohol byť poverený réžiou remaku dramatickej klasiky zo 60. rokov. Miesto dôveryhodnej drámy tu ten týpek servíruje akurát smiešny patetizmus. Pozrite si radšej PŘEŽIŤ Franka Marshalla.(7.1.2008)

 • Praxis
  ***

  Relativně podařený remake, jen občas ztrácí dech v sáhodlouhých scénách.(29.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace