Let Fénixe

Flight of the Phoenix

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 2004, 113 min

John Moore

Scott Frank, Lukas Heller (původní scénář)

Brendan Galvin

Wyck Godfrey, John Davis

Don Zimmerman

Scénografie:

Patrick Lumb

Kostýmy:

George L. Little
  • swamp

Příšerné digitální záběry a prolínačky jdou ruku v ruce se stupidním scénářem. Vzpomínám na staré dobré Říhovo O letadélku Káněti. :)(3.11.2010)

V pohodě filmeček, žádná nuda. Dennis Quaid mě strašně ve filmu připomína Indana Jonese, ještě když ho dabuje stejný Čech :P... 75%(31.8.2009)

Logika na rozdíl od postav filmu o letadlo nepřišla, takže uletěla někam hodně daleko a rovněž dialogy občas ztrácejí mísu pod nohama, Let Fénixe mi každopádně i přes delší stopáž rychle utekl. Možná díky sympatickému obsazení, možná proto, že ačkoliv je celý poněkud nablblý, pořád se tam něco děje. Ne, že bych si na to za měsíc měl ještě vzpomenout... 5/10(26.7.2010)

"Kde je Liddle ?? Kam odešel ??" - "Možná nevěřil tvýmu plánu sedět a nic nedělat.." ;)(11.11.2014)

Docela dobře obsazený film, ve kterém se opět předvedl v dobrém světle Giovanni Ribisi, který si opět vystřihl svou tradiční roli podivína. Pár scén se docela povedlo jinak jde o průměr 55%.(15.8.2010)

• - Hugh Laurie se při nátáčení filmu ucházel o hlavní roli v seriálu Dr. House (od r. 2004). Jelikož ale nemohl být na castingu, nahrál v hotelovém pokoji v Namíbii na video několik replik a poslal je do studia. (SLOTH)

• - Phoenix ve filmu nelétal. Jednalo se o rádiem řízený model. (Terva)

• - Původní film se odehrával na Sahaře, tento snímek se však odehrává v poušti Gobi v Asii. (Cetnik_42)