poster

Let Fénixe

 • USA

  Flight of the Phoenix

 • Slovensko

  Let Fénixa

 • Velká Británie

  Flight of the Phoenix

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 2004, 113 min

Režie:

John Moore

Scénář:

Scott Frank, Lukas Heller (původní scénář)

Kamera:

Brendan Galvin

Producenti:

Wyck Godfrey, John Davis

Střih:

Don Zimmerman

Scénografie:

Patrick Lumb

Kostýmy:

George L. Little
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  ****

  Scénář : Edward Burns a Scott Frank podle původního scénáře Lukase Hellera. Kamera : Brendan Galvin a Donal Caulfield. Hudba : Marco Beltrami - Dirigenti : Pete Anthony a Marco Beltrami. Účinkuje : Hollywood Studio Symphony. CITÁT - Vážené panstvo, jak jste si asi všimli, venku je velká turbulence. Zůstaňte na místech a laskavě mi nepodělejte letadlo........... PS - Je to remake, ale ůvodní předlohu podle románu Trevora Dudleyho Smitha jsem nikdy neviděl.(28.4.2011)

 • Hal_Moore
  ****

  Let Fénixe je předělávkou filmu stejného názvu z roku 1965. Kapitán Frank Towns (Dennis Quaid) a pasažéři C-119tky vracející se domů poté, co Towns zavřel naftové pole v mongolské Gobi. Letadle je přetížené na to, aby mohlo letět příliš vysoko a pan Murphy je jako vždy nablízku a tentokrát sebou vzal pořádnou písečnou bouři. Letadlo se rázem ocitá okolo 400km mimo kurs a k tomu ještě uprostřed pouště. Frank musí udržovat pořádek a přidělovat nemnoho zásob jídla a vody mezi přeživší a vyčkávat záchranu. Jak tak čas plyne, všichni si uvědomí, že možnost jejich nalezení je nulová. Zvláštní muž jménem Elliott (Giovanni Ribisi), který cestuje s pasažéry stopem navrhne, že postaví nové letadlo z nepoškozených částí C-119ky. Všichni si myslí, že je blázen, ale co jiného můžou dělat. Za zkoušku nic nedají. Na Elliottův příkaz se začíná budovat letadlo, které ponese jméno Fénix. Jde o dobrý dobrodružný film, který ukazuje, co jsou lidé schopni udělat pro záchranu. Při sledování budete šťastní, že žijete na místě s množstvím vody a jídla. Konec, který odhalí Elliottovu skutečnou totožnost je velice legrační.(17.9.2005)

 • Djkoma
  ***

  Ta podobnost s původním filmem je tu bohužel spíše jen tak mimochodem a naprosto nevyužitá. Škoda, že remake musí automaticky přijít se zničením původního konceptu, který měl smysl a přinést jen pár herců v podivných rolích, kteří ten film nějak zmáknout. Slušné obsazení je tu pak v podstatě k ničemu, protože od první do poslední minuty není divák výrazně překvapen (ano, občas někdo z ničeho nic odejde se projít do nekonečné pouště). Naštěstí Giovanni Ribisi ví, jak zahrát namyšleného inženýra, kterému dělá dobře vláda nad "mentálně slabšími" a tak vedle Dennise Quaida určitě potěší. Výsledek je přesně ten průměr, který divák očekává, než samotný film začne. Odhadnutelné a obyčejné, ale ujde to. Druhé shlédnutí si neumím příliš představit...(3.9.2009)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Marco Beltrami: 1. Elliot ,2. Approaching Storm ,3. Desert Funeral ,4. Frank’s Plea ,5. Electrical Storm ,6. They Can Deal ,7. Night One ,8. Heat Dream ,9. Elliot Counts On A Runway ,10. Nomad’s Alive ,11. Model Citizen ,12. Man Missing ,13. Heat Stroke ,14. Men Hugging ,15. Dangers Of The Desert ,16. Day Labor ,17. Wing Crash ,18. Nomad Surprise ,19. Homeward ,(19.5.2011)

 • Shr1nK
  ****

  V pohodě filmeček, žádná nuda. Dennis Quaid mě strašně ve filmu připomína Indana Jonese, ještě když ho dabuje stejný Čech :P... 75%(31.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace