Let Fénixe

Flight of the Phoenix

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 2004, 113 min

• sud

Zlé to sice není, ale nejedná se o nic jiného, než o další film z rubriky Nepovedené remaky. Aldrichův film jsem viděl už dávno, ale nelogické jednání, heroické žvásty a pro příběh zbytečné ženské postavy tam určitě nebyly. Nejedná se o nic tragického, stejně je to ale podprůměr s jedinou skvěle zahranou postavou - Eliottem. 35%.(9.11.2008)

• meave

Jediné čo ma donútilo dvihnúť zrak od knihy bol Giovanni Ribisi, inak ma pri čitaní rušila len hudba.(23.9.2008)

Docela mě to překvapilo, čekala jsem, že to bude mnohem horší.(30.5.2008)

Počáteční havárie byla moc pěkně natočená. Osobně jsem se bál, že po ztroskotání v poušti se budu nudit, ale scénáristé oživili (kromě stavby letadla) nadcházející čas dalšími a dalšími napínavými zápletkami. Navíc bych pochválil kameru, prostředí pouště přímo svádí k nějakým těm krásným přírodním obrázkům. Původní film jsem neviděl, takže mi nic nebrání v tom, dát VNH. (Velmi nadprůměrné hodnocení :-)(19.12.2005)

Pekný dobrodružný film, na ktorý sa dobre pozerá, priemerný netradičný príbeh, krásne scenérie, skvelí herci a to hlavne Giovanni Ribisi a Sticky Fingaz. Už od začiatku filmu je tak trochu jasné o čo pôjde. Stroskotané lietadlo uprostred púšte, navyše vychýlené z pôvodného kurzu vďaka piesočnej búrke. Sledujeme celkom zaujímavý dej a šanca na návrat do civilizácie je každou minútou menšia. I keď tomuto filmu niečo chýba, vždy si ho rád pozriem v televízií.(6.1.2015)

• - Do Namibie byly dopraveny celkem tři trupy letadla C-119. S jedním z nich se potopil trajekt, který součásti převážel a všechny části musely být pracně vyzdviženy na pevninu. (Cheeker)

• - Natráčení doprovázalo mnoho nehod. Od potopení trajektu, přes převrácený vůz Jareda Padaleckiho, natržení boku letadla C-119G couvajícím kamionem a v neposlední řadě i zranení kameramana a jeho zástupce při nepovedené scéně s laminátovým modelem, který narazil do přístřešku kameramanů. (Terva)

• - Phoenix ve filmu nelétal. Jednalo se o rádiem řízený model. (Terva)