Let Fénixe

Let Fénixa

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 2004, 113 min

John Moore

Scott Frank, Lukas Heller (původní scénář)

Brendan Galvin

Wyck Godfrey, John Davis

Don Zimmerman

Scénografie:

Patrick Lumb

Kostýmy:

George L. Little
  • mysicka

rozmanité postavičky kdesi uprostřed pouště snažící se zprovoznit havarované letadlo a zachránit holé krky.. arogantní kapitán, kravaťák dr. house, blonďatý slizounek navrhující modýlky letadel s tváří giovanniho ribisi, jeden jednovokej plešatej, rušivý element-žena a ještě pár dalších typů.. a pak nuda, nuda, nuda a konec alá hollywood jak má být..(25.10.2007)

Zajímavý film, ikdyž filmován na jediném místě v poušti Góbi, kde se v trystní situací ukazuje na charakter člověka a jak se mění názory u lidi, když jde o život. Nebyl to náročný film, ale nebyl nudný a rozhodně byl lepší než některé "bláboly rádoby milostné", kterými nás česká TV v posledních letech krmí.(12.8.2013)

Očekával jsem napínavý příběh s překvapivým rozuzlením, ale našel jsem i jiné rysy. Scénáristicky je film zasazen do nehostinné pouště, takže se vyvíjí spíše vztahy jednotlivých postav. A vyvíjí se celkem zajímavým směrem. Přesto film není nijak nudný – řekl bych, že Moore hezky vyvážil celý film. Člověk není nijak příliš vtažen do příběhu, ale zároveň ani neusne. Taky musím zmínit Hugha Laurieho, kterého tento film zachytil těsně před mým oblíbeným Housem.(19.11.2010)

Tři hvězdičky za Hugh Lauerina.(26.3.2007)

Pekný dobrodružný film, na ktorý sa dobre pozerá, priemerný netradičný príbeh, krásne scenérie, skvelí herci a to hlavne Giovanni Ribisi a Sticky Fingaz. Už od začiatku filmu je tak trochu jasné o čo pôjde. Stroskotané lietadlo uprostred púšte, navyše vychýlené z pôvodného kurzu vďaka piesočnej búrke. Sledujeme celkom zaujímavý dej a šanca na návrat do civilizácie je každou minútou menšia. I keď tomuto filmu niečo chýba, vždy si ho rád pozriem v televízií.(6.1.2015)