Let Fénixe

• USA Flight of the Phoenix (více)

Skupina zaměstnanců petrolejářské firmy pracuje na pokusném ropném vrtu uprostřed mongolské pouště. Pak ale náhle přichází příkaz práce zastavit a vrt opustit. Kelly Johnsonové se to vůbec nelíbí a stejně tak se jí nelíbí Frank Towns, kapitán letadla, které pro ně přiletělo. Přesto si ale všichni rychle sbalí a nastupují na palubu. Na poslední chvíli nastoupí i Elliott, mladík, který se tu ocitl s tím, že hledá po světě práci. Brzy po startu přijde prudká bouře, do které se letadlo dostane. Frank se tváří zasvěceně a prohlašuje, že ji obletí. Situace se ale stále zhoršuje a na palubě brzy zavládne panika. Už je jasné, že bude nutno někde nouzově přistát. Vzhledem k podmínkám a poškozenému letadlu se to podaří jen s velkou námahou. Ještě před tím ale z paluby otvorem vzniklým po kolizi vypadne jeden z cestujících. Další dva během ztroskotání zahynou. Zbylí pasažéři jsou celkem v pořádku, zjišťují ale, že se ocitli kdesi hluboko v poušti Gobi, možná už na čínském území, a že je dost pravděpodobné, že se firma, která je zaměstnává, ani příliš nebude snažit je najít...  Když jednou v noci z improvizovaného tábora odejde James Liddle, jeho přítel Rodney se ho vydá hledat, přestože mu to kapitán Frank vymlouvá. Nakonec se oba sejdou a najdou i tělo Kelyho, který vypadl z letadla. Zjistí přitom podivnou věc: chybí mu hodinky, které měl během letu na ruce, a všude na zemi jsou prázdné nábojnice. Zdá se, že daleko v poušti přece jen nejsou úplně sami… Kapitán Frank chce čekat, až je někdo začne hledat, ale mladý Elliott přijde s překvapivým návrhem: z dvoutrupového poničeného letadla by se dalo postavit jiné, které by mohlo létat. Všem se to zdá jako čirá utopie, Elliott ale tvrdí, že je povoláním letecký konstruktér. Možnost stavby letadla skupinu na jistou dobu rozdělí, zejména Frank není tomuto řešení vůbec nakloněn. Nakonec ale souhlasí i on, že je lepší se o něco pokusit než jen sedět a čekat na zázrak. Tím spíš, že zásoby vody se rychle tenčí a také jídla je pomálu. Ve dne je navíc nesnesitelné vedro… (TV Prima)

Le_Chuck

Velice hlúpe. Celá podstata snímku spočiva v tom, že banda looserov stroskotá a musí spojiť svoje srdcia a spoločnými silami postaviť uprostred Gobi lietadlo(!). Samozrejme, že sa sere čo sa dá a musia nastúpiť speudofilozofické pohladenia typu: "sme ľudské bytosti, naše sny" a to už je fakt zle. Žiaden charakter, plytké až beda. Jediné čo sa oplatí vydzvihnúť je slušný vizuál filmu, za čo patrí Moorovi jeden tlesk. ()

Kaka

Úvodních pět minut filmu (vynikající kamera) je jenom taková oťukávačka, seznamování s hlavními hrdiny apod. Poté přijde to nejdůležitější a to kolize, která je úchvatně natočená. Typický Moorův akční styl režie. Rychlé střihy, dynamické záběry, rychlá a ostře konturovaná kamera přelétá ze strany na stranu. To je ale vše co film nabízí. Technicky efektně natočené, námětově solidní, scénáristicky a herecky vcelku nezvládnuté. ()

sud

Zlé to sice není, ale nejedná se o nic jiného, než o další film z rubriky Nepovedené remaky. Aldrichův film jsem viděl už dávno, ale nelogické jednání, heroické žvásty a pro příběh zbytečné ženské postavy tam určitě nebyly. Nejedná se o nic tragického, stejně je to ale podprůměr s jedinou skvěle zahranou postavou - Eliottem. 35%. ()

Phobia

Z mého hlediska vcelku zábavný a povedený remake. Nenabízí sice nic světoborného, ale ani nenudí, herecké obsazení není špatné (ovšem s psychologií postav se dalo udělat víc), scénář má mouchy, dají se však překousnout... Příjemný, odpočinkový film na deštivé víkendové odpoledne. 68% ()

-bad-mad-wolf-

Logika na rozdíl od postav filmu o letadlo nepřišla, takže uletěla někam hodně daleko a rovněž dialogy občas ztrácejí mísu pod nohama, Let Fénixe mi každopádně i přes delší stopáž rychle utekl. Možná díky sympatickému obsazení, možná proto, že ačkoliv je celý poněkud nablblý, pořád se tam něco děje. Ne, že bych si na to za měsíc měl ještě vzpomenout... 5/10 ()

Fiftis

Pekný dobrodružný film, na ktorý sa dobre pozerá, priemerný netradičný príbeh, krásne scenérie, skvelí herci a to hlavne Giovanni Ribisi a Sticky Fingaz. Už od začiatku filmu je tak trochu jasné o čo pôjde. Stroskotané lietadlo uprostred púšte, navyše vychýlené z pôvodného kurzu vďaka piesočnej búrke. Sledujeme celkom zaujímavý dej a šanca na návrat do civilizácie je každou minútou menšia. I keď tomuto filmu niečo chýba, vždy si ho rád pozriem v televízií. ()

Hunt

HUDBA: Marco Beltrami; Docela slušný remake, některé pasáže více rozehrané, ale original je original. ()

Big Bear

Ježkovi oči... nečekal jsem mnoho, ale... Parta těžařů, nezakopla ve vytipovaném místě v Mongólii o ropu (ve filmu se neustále hovoří o naftě:-) a tak pro ně společnost vyšle eroplán Fairchild C 119 Flying Box car. Ten zabalené těžaře naloží a veze domů. Cestou se však leoun srazí s písečnou bouří, která jej poškodí a Dennis Quaid s ním sedne nouzově do pouště... Naštěstí má ztroskotaná parta na palubě leteckého modeláře, těžařské trubky, nářadíčko i něco vody a tak se po vzoru MacGyvera rozhodnou z vraku složit nové letadélko Káně. Abychom se nenudili stavbu ,,okoření'' osobní rozbroje i návštěva pašeráků. SPOILER ! - Když už jde do tuhého a Čínští Tuarégové vyrazí na hřebcích a velbloudech na zteč, letadélko Káně párkrát škytně a na poslední pokus naskočí. Na křídla naskočí i trosečníci, zalehnou na ně a partička za velkého veselí na palubě odletí do západu slunce... . Pfrrrrrrr. Škoda že mi není 8 let, asi bych měl oči na vrch hlavy. Starším věkovým kategoriím tento dobrodružný snímek ani nedoporučuji. 2 hvězdy za zdařilé nouzové přistání a za hudbu. * * ()

Anderton

Let Fénixa je úplne zbytočná prerábka, ktorá nemala žiadnu šancu uspieť v kinách. V televízii to ale ujde a pozeral som to hlavne kvôli sympatickej Mirande Otto, ktorá je sexy aj po týždni v púšti bez hygieny a make upu. Pokiaľ pre ňu nemáte slabosť, pozerať tento film je úplná zbytočnosť. Na Quaidovi mi je sympatické, že dokáže utiahnuť celovečerný film ako hlavný hrdina, mal by si ale vyberať zaujímavejšie filmy. ()

swamp

Příšerné digitální záběry a prolínačky jdou ruku v ruce se stupidním scénářem. Vzpomínám na staré dobré Říhovo O letadélku Káněti. :) ()

meave

Jediné čo ma donútilo dvihnúť zrak od knihy bol Giovanni Ribisi, inak ma pri čitaní rušila len hudba. ()

Chrustyn

Musím uzant, že jsem se u tohoto filmu hodně dobře bavil. Čekal jsem, že jakmile letadlo spadne (což bylo natočeno opravdu hodně dobře) budu se nudit. Avšak nestalo se. Tvůrci nám servírují další zajímavé a napínavé věci jako je např. bouře nebo povstalci. Zábavná podívaná jako dělaná na večer strávený u DVD. ()

honajz

Jako, a to bylo vše? Pořád jsem čekal, co se vyvrbí z těch čínských beduínů, co skrývá ten malej nácek, jestli tamten chlap skutečně neřekl před smrtí něco zajímavého... A celé je to vlastně jen o stavění letadýlka. Nikde žádné napětí, prostě ztroskotají, jsou v poušti. Vlastně ani netušíme, proč ztroskotali, co bylo chybou, proč se uvolnila v letadle lanka a proč najednou začal haprovat motor. Nebo proč se raději nevrátili na základnu, i když by neměli dost paliva, ale měli by tam zásoby a minimálně vysílačku? A jak mohli v poušti používat nástroje, které je jinak potřeba strčit do zásuvky? Kde furt brali baterie, třeba do rádia? Nebo když v noci zakopnete (o co se dá asi v písku zakopnout?) a skutálíte se, je fakt tak těžké zjistit, odkud jste se kutáleli a jít cestou zpět? Když má konečně pršet, proč nevytáhnou nádoby, aby vodu chytali? A když už dostavěli letadlo, na co kurnik čekali, proč neletěli hned? Aby je mohli obklíčit čínští pašeráci (co vypadají kdovíproč jak beduíni)? A proč běhají pašeráci stovky kilometrů od nějakého města? A když už vyhrajete nad pašeráky, proč si nevezmete jejich velbloudy a věci? Pár dobrých scén, zvláště katastrofy, dobré lokace, ale jinak to stálo za starou belu včetně hereckých výkonů, protože herci neměli moc co hrát. ()

anderson

HUGH LAURIEho dabuje jeho dvorný dabér VLADIMÍR JEDĽOVSKÝ. Ďakujem JOJ. - A nebyť toho dementného záveru, dal by som s čistým svedomím 4. (23.11.2009) ()

SOLOM.

Docela slušně natočený film s dobrým hereckým obsazením, jen si myslím, že to mohlo být o něco kratší. Atmosféru se tvůrcům podařilo navodit ze začátku opravdu slušnou, nicméně dá se zde narazit i na několik slabších pasáží, které zbytečně brzdí tempo příběhu a dokonce občas i nudí. Něco podobného by se dalo říci i o charakteristikách jednotlivých postav. Zatímco některé byly pěkně propracované, jiné jakoby časem neměly už co nabídnout a byly tu jen do počtu. Navíc ten finální vzlet beru už jen jako čistou fantasy. Rád lítám, ale držet se ručně při startu do takové „rače“ bych se opravdu nechtěl. ()

ARI50

Suprová písečná bitva o život bomba jen podle mého názoru se do toho mohlo trochu víc vštípit. Brylatý mrchák a zároveň velký génius to tam hrálo velkou roli proste dobrodružství o život jak má byt. ()

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

12.11.2007

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)