Píše se rok 2654 a válka s agresivními Kiletary je na spadnutí. Hlavní velitelství na hvězdě Vega, kde je umístěn nepostradatelný Navcom, umožňující skokové přesuny při vesmírných plavbách, hlásí nečekaný útok nepřítele. Země se tak ocitne v bezprostředním nebezpečí a nezbývá mnoho času na záchranu. Poblíž se nachází pouze kosmická loď kapitána Taggerta s dvoučlennou posádkou - piloty Marshalem a Blairem. A právě Chris Blair, aniž to tuší, se stává poslední nadějí lidstva. Jeho matka, po níž mu zbyl tajemný medailon, totiž patřila k vymírající rase "poutníků". Byli to první vesmírní výzkumníci, u nichž se vyvinul speciální dar vnitřní prostorové a časové orientace, k níž nepotřebovali žádné navigační přístroje. Chris, který tyto výjimečné schopnosti zdědil, tedy musí dokázat to, čeho žádný jiný smrtelník není schopen - skok z pulsaru Charybda směrem k ohrožené Zemi. Kdyby se mu to nepovedlo, lidská civilizace zanikne... (oficiální text distributora)

KiJi

První vesmírné lodě, které mají sonar!?! Celkově to tvůrci pojali jako námořnictvo a letectvo ve vesmíru. Lodě mají štíty, střílejí ale torpéda, při zvuku kanónů stíhačů to dělá ratatata (nevím, jestli střílí kulky, ve vesmíru by to nešlo, ale laser by mohl vydávat jiný zvuk). Když se jedna loď schovala před nepřáteli, tak všichni museli být ticho, aby je nepřátelské plavidlo neslyšelo, divák slyšel píp-píp jako sonar, který hledá ponorku…ve vesmíru? To snad ne! Proč raději neokopírovali Star Trek a ne ponorkové filmy; mimochodem interiér jako by ponorkám z oka vypadl. Příběh – klasika – lidi si to rozházeli s mimozemšťany a ti chudáky lidi napadli. A lidi je porazí. Jak televizní film nebo úvodní před seriálem to lze ještě uznat. Ale jako áčkový film nikoli. ()

ian.draco

All your "Bojové stanice!" are belong to us :). Původně jsem uvažoval spíš o průměru, ale když jsem tady zjistil, že je film už z roku 1999 tak jsem musel hvězdičku přidat. Ta nadčasovost a zároveň prostá uchopitelnost ze snímku přímo sálá. Pokud potřebujete vypnout nebo se kochat dialogy typu: "A co teď?" "Teď budou litovat, že se narodili!" Doporučuji. ()

mpet

Chvílemi docela slušné, chvílemi docela trapné a chvílemi debilní a nudné. Bohužel slušných chvil má film pomálu a tak převažují spíš negativní dojmy. Ta heroická atmosféra mi přišla příliš umělá, herci přehrávali nebo nehráli vůbec, zkrátka celé to bylo takové nijaké. Velice slabé sci-fi, kterému nepomůže ani to, že je podle legendární PC hry. ()

xymikon

Celkem nechápu tak nízké hodnocení. Nedávno jsem se na to podíval a byl jsem spokojen. Vesmírné souboje celkem dobré, uvěřitelné. Herecké výkony uvěřitelné, celkem dobré. Prostředí klaustrofobické a velice spartánské. Nepřítel by chtěl trocho doladit ale dá se to přehlédnout. Podle mě to má nevyužitý potenciál. Když vezmete námět jako takoví, a dáte to do rukou suprového režiséra, tak by z toho mohla vzniknout velice dobrá vesmírná sága, která by se mohla měřit i s Battlestar galacticou, a jinými velkými ságy. Je to škoda. Takových nedoceněných příběhů by se napočítala kvanta, nebo těch příběhů, jenž neměli ani šanci se pořádně ukázat. Je to prostě škoda. ()

Rathe

Freddie Prinze Jr. pro mě není moc dobrý herec. Člověk si ho zafixuje z nějakého filmu (u mě to byla Taková normální holka) a tak pořád od něho čekám něco víc. Ale toho jsem se nedočkal a byl to takový průměr. Naštěstí, že Matthew Lillard je takový pošuk a dokáže zastoupit méně talentovaného Freddiho. Graficky je oblast vesmíru vykreslená docela zajímavé. ()

StarFsh

Tento film sa mi hodnotil veľmi ťažko. Na jednej strane vykráda všetky 70-tkové a 80-tkové sci-fi filmy a seriály, na druhej strane ponúka výborné efekty na rok svojho vzniku. Asi najväčším problémom tohoto filmu je, že hudba nekorešponduje z dejom, ktorý sa práve odohráva a na strihu a réžií sa odráža aj amatérizmus Chrisa Robertsa. Keď prehliadnete tieto nedostatky, dostanete zaujímavý príbeh zabitý navrch katastrofálnym prekladom českého dabingu. Celkovo to hodnotím ako priemerný film, ktorý ničím neohúri, ale ani ničím nenaserie (pokiaľ do toho nerátam ten preklad). ()

Wiceman

Trochu se divím, proč to tenkrát nemělo takovej úspěch, jakej se čekal. Scifárna je to parádní, efekty jsou na svojí dobu luxusní a příběh je sice jemně blboučkej, ale zábavnej. Asi to nepřesvědčilo to obsazení (leč na tu dobu bylo opravdu hvězdné). Dobří herci hrají tak, jako by jim snad za roli slíbili zlatý prase, ale absolutně vůbec je to nebavilo a možná že ani do poslední chvíle nevěděli, co mají zrovna na place dělat. Nikdy jsem nebyl zarytý fanoušek herního Wing Commandera, takže nemohu posoudit přesnost filmové a herní verze (ono co taky čekat za příběh v leteckym simulátoru ve vesmíru, že?! :D) Každopádně i přes béčkovost (občas až céčkovost) jsem se slušně bavil a nebojím se říct, že s odstupem let některé tyhle skvosty kvetou do krásy :D 3* ()