Zimní pohádka o splněném přání, oživlém sněhulákovi a také o tom, co je v životě opravdu důležité. Hlavní postavou rodinného příběhu je bluesový muzikant Jack Frost, který se probíjí tak akorát, aby dokázal uživit rodinu - manželku Gabby a jedenáctiletého syna Charlieho, který je nepříliš úspěšným členem místního žákovského hokejového mužstva. Chlapec touží po tom, aby táta trávil méně času na cestách a víc se mu věnoval. Právě před Vánocemi to začne vypadat, že by se Jackova kapela mohla konečně prosadit, když si jich jednoho večera všimne zástupce velké nahrávací firmy. A tak Jack nesplní svůj slib a nepřijde se podívat na Charlieho důležitý hokejový zápas. Místo toho hraje a snaží se získat smlouvu. Jako omluvu daruje Charliemu foukací harmoniku s tím, že je kouzelná, a když na ni zahraje, splní se mu to, co si bude v té chvíli přát. O Vánocích, kdy opět tráví většinu doby bez své rodiny, si najednou uvědomí, že takhle to nechtěl, a přímo uprostřed štace se otočí a vydá se domů. Bohužel tam nedorazí, protože zahyne při tragické autonehodě. Uplyne rok, opět se blíží Vánoce, Charlie hraje na harmoniku od otce a má velké přání. Chce, aby se táta vrátil domů. Velký sněhulák před domem ožívá. To se vrací Jack, aby dal do pořádku vztah se svým synem. Dělá s ním vše, na co si neudělal čas, dokud ještě žil. Jenže co se stane, pokud se nečekaně oteplí a přijde obleva? (TV Nova)

Pajkenzi

Vždy když se na tenhle film podívám,mám slzy v očích. Dojemné scény se fakt povedli. Konec byl strašně krásný a smutný. Musím říct že celý film byl krásný až dojemný. ()

Timak

Příběh o tom, jak se z ne úplně dobrého táty člověka, stal skvělý táta sněhulák. Ještě že jsou ty Vánoce, protože jinak nechápu, za co jsem dal 2*. ()

Mr.Dogman

Když mi bylo tak šest sedm, běžel tenhle film u nás na videu každý den. Ten příběh mě fascinoval, na konci jsem vždy brečel a nikdy mě to prostě nepřestalo bavit. Teď už jsem tento film dlouho neviděl a ani vidět nechci - zkazil bych si totiž dojem. Určitě by mě to už nebavilo. A to nechci. Chci to mít v hlavě pořád jako ten krásná dětský příběh - a proto dávám 4*. ()

Siri69

Jako malý jsem měl tento film moc rád a i teď se na něj dokážu dívat... Má to poměrně hezký příbeh o chlapci který přišel o otce a ten se pak vrátí v podobě sněhuláka... (no když teď koukám na to co jsem právě napsal,tak si říkám že ten příběh je opravdu blbost) :-) Ale to nic nemění na tom že mám tento film rád a pokaždé když ho dávají v TV tak se musím dívat... 3,5* ()

Dagoussek

Nízké hodnocení mě dost překvapuje. Já u tohoto filmu vždy vyměknu a i když je sněhulák vtipný, pro mě je to doják jako žádný jiný film. ()

Lottr

Ty dojemné chvíle jsou dělané tak násilně, až to bylo skoro nesnesitelně debilní. Nejsem fanda ,,vánočních filmů,, ale tohle bylo fakt blbý od začátku až do konce. ()

Cejny

Tak trochu komedie, ale spíš víc smutný film. Působí celkem depresivně, i když se snaží některými peprnými vtípky navodit dobrou atmosféru. Nijak výjimečný tenhle snímek ale není a víc jak 2 hvězdy si nezaslouží. ()

Koda

Pffffff... no, ale jo ty 4 hvězdičky dám. Nejdřív ta první půl hodina byla skvělá v tom, že panovala krásná Vánoční atmosféra a hlavně mě bavil příběh a celkem reálný lidský život, kdy otec nemá moc čas na svého syna, a když si ho udělá, tak se mu snaží nahradit svojí chybu tím, že si s ním postaví sněhuláka a věnuje se mu. Nebo, když má Charlie problém s jeho školními nepřáteli v koulovačce. Úplně dokonalý typický život a klidně by mě dál i bavil tímto stylem, než po půl hodině nečekaně Jack zemře při autonehodě a z ničeho nic se stane... sněhulákem? Ačkoliv je to film a je to Vánoční film, tak chápu, že by to mělo mít něco zimního, ale ten sněhulák mi tak nějak neseděl, vlastně nemyslím si, že by to mělo jít tímto stylem, ale budiž, je to vánoční a tak jsem tomu dal šanci. Naštěstí mě tenhle film celkem bavil, bylo tam spoustu supr momentů, když Charliemu táta pomáhal při koulovačce, snažil se mu vysvětlit výstřely v hokeji a dal mu velkou šanci se věnovat tomu, čím chce. Původně jsem plánoval 3 hvězdičky, až ten konec vše změnil, protože to byl doják, když se táta loučil s rodinou a že vždycky zůstane s nimi a to bylo krásné, vánoční a za svým rozhodnutím si stojím. PS: Pobavila mě jedna scénka, když byl Jack sněhulákem, tak se vyjádřil větou: "Mě mrznou koule" ()

DocBrown

Priserna "rodinna" slatanina, navic za neskutecne penize. Miluju tu americkou definici spatneho otce, ktery neprisel synovi na zapas. Spatny otec je takovy, kdyz syn je rad, ze neprisel na zapas ... ()

Paity

Jack Frost je více než Jirka Námraza spíš Jirka Krach, tenhle překlad prostě více sedí. Vlastně by to celé mělo asi větší úspěch jako horor, protože jako sněhulák není vůbec roztomilý, ale přidat mu pár zubů, bylo by to o něčem jiném. Každopádně tahle US rádoby předvánoční snaha o romantické zamyšlení sae nad duchem Vánoc prostě nevychází. ()

aquiver

Sentimentální předvídatelný americký kýč. Ve filmu pro děti hlášky typu „blbečku“ a „mrznou mi koule“? Scénář je dost depresivního charakteru. Za těch $85 milionů bych zkrátka čekal víc. 20 % ()

Petr.Kocfeld

Originalni a napadity film.Hlavne ten napad s harmonikou a zivym snehulakem.Hodnotim 60 procenty.Hlavne se mi zde libi Michael Keaton,ale taky jeho rodinka. ()

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston