Zimní pohádka o splněném přání, oživlém sněhulákovi a také o tom, co je v životě opravdu důležité. Hlavní postavou rodinného příběhu je bluesový muzikant Jack Frost, který se probíjí tak akorát, aby dokázal uživit rodinu - manželku Gabby a jedenáctiletého syna Charlieho, který je nepříliš úspěšným členem místního žákovského hokejového mužstva. Chlapec touží po tom, aby táta trávil méně času na cestách a víc se mu věnoval. Právě před Vánocemi to začne vypadat, že by se Jackova kapela mohla konečně prosadit, když si jich jednoho večera všimne zástupce velké nahrávací firmy. A tak Jack nesplní svůj slib a nepřijde se podívat na Charlieho důležitý hokejový zápas. Místo toho hraje a snaží se získat smlouvu. Jako omluvu daruje Charliemu foukací harmoniku s tím, že je kouzelná, a když na ni zahraje, splní se mu to, co si bude v té chvíli přát. O Vánocích, kdy opět tráví většinu doby bez své rodiny, si najednou uvědomí, že takhle to nechtěl, a přímo uprostřed štace se otočí a vydá se domů. Bohužel tam nedorazí, protože zahyne při tragické autonehodě. Uplyne rok, opět se blíží Vánoce, Charlie hraje na harmoniku od otce a má velké přání. Chce, aby se táta vrátil domů. Velký sněhulák před domem ožívá. To se vrací Jack, aby dal do pořádku vztah se svým synem. Dělá s ním vše, na co si neudělal čas, dokud ještě žil. Jenže co se stane, pokud se nečekaně oteplí a přijde obleva? (TV Nova)

Chrustyn

Nepříliš povedený vánoční snímek o otci, který se po své smrti převtělí do sněhuláka aby mohl (alespoň do léta) trávit čas se svým synem. Je zajímavé kolik rodinných vánočních filmů pojednává o smrti. ()

heyda

Tak trochu komedie s přichutí smutku, bezmocnosti a depresí. Největším kladem filmu jsou herci. A to jeden vedle druhýho, přičemž pro mě nejvýraznější postava maminky (překrásná Kelly Preston). Škoda těch přehnaných a ujetých scén s tím ´´sněhulákem´´. Každopádně 3 pěkné hvězdičky si to zaslouží. ()

ARI50

Slzy nemůžou chybět to ani nejde pro někoho je to dost otravné a přehnané pro mě je to krásny vánoční příběh plný emoci skvělého humoru a hlavně herci přesvědčily a příběh je dramaticky suprový. ()

Tommassi3

"Skvěle, Charlie !!" - "Ale nedal jsem gól !!" - "Hele, život je plnej nezdarů !! Podívej se na mě !! Jsem teď sníh s rukama.." ;) ()

JohnCZ

Objektivně to není kdovíjak dobrý film - na komedii je tu málo vtipu, dramatické to také moc není, sníh a prostředí celkově působí strašně uměle (je vidět, že je všechno jen kulisa) a režie je taková nenápaditá. Z obživlého sněhuláka s hlasem Michaela Keatona by šlo totiž vytřískat mnohem víc, ale holt cílovka už asi nejsem já. Ale ten konec, ten konec byl pro mě jako děcko nehorázně drastickej a i po těch letech dokáže stále dojmout. Melancholický vánoční film jaksepatří. ()

svik

Docela dost procítěný film. Celkový pohled na film -zdá se mi jako velice obyčejný americký rodiný film , ale já sem se u něj skoro rozbrečel -moc se mi líbil . ()

Ajinka126

To už je vánoční tradice mě a mojí sestry.. I když většina lidí nechce ani slyšet o tom, že by na Vánoce dávali americké filmy, já jsem asi z nové vlny.. radši se podívám na tohle než na naše narychlo spíchlé pohádky nebo filmy pro pamětníky. ()

Lokutus

Hnus! Hnus! Hnus!!!! Křečovitý doják s vyloženě hnusným chodícím sněhulákem, kterou snad nikdo nemůže zvládnout zkouknout více než jen jednou, i tak se nepřestávám divit, jak jsem to dokázel přežít jen jednou. Pfuj! Pfuj! Pfuj!!! ()

Praxis

V určitých momentech je to hodně smutný film, ale někdy zase podařená komedie. Celkově sečteno podtrženo - průměrná americká rodinná polo-komedie - polo - romantika. ()

Jillen

Hvězdička za ušlé efekty. Jinak je to trapné a i těch 101 minut je dlouhých. Film pro děti do 10 let. Dávám 15% ()

Vojcl

Tak tohle byla slabota.. Málo vtipné, okatá snaha o citové vydírání diváka.. Ani ten Michael Keaton to nezachrání!!! ()

ABLABLABLA

Tento vánoční film se mi líbí. Je tu krásná atmosféra a myslím si, že je to vážně povedený snímek. Scény se sněhulákem byly převážně legrační a ty jiné zase smutné a dojemné. Výborná scénka byla, jak Sněhulák pomáhal Charliemu se sněhovou bitkou:) Nevím jak u jiných, ale u mě tento film společně samozřejmě s Láskou nebeskou a Burtnovými Vánocemi, patří k těm, které si pouštím každé Vánoce (a když mám ještě chuť se pořádně zasmát tak Sněžní psi aneb ano zbožňuju tyhle trapné filmy) samozřejmě včetně pohádek. ()

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston