SeBig

Sice jsou efekty strašně béčkový, ale takhle nápaditý katastrofický film zvládl jen Emmerich a Armaggedon je moc romantickej. Je strašná škoda, že těhlech filmů je tak málo a spíš vznikají sračkoidní Asylum hovna, kde se řeší jen píčoviny a čumim na omalovánky místo pořádný zábavy jako je tato. Má to nápad, atmosféru, sympatickou hereckou skupinu, která se řítí do podzemí zachránit planetu. Strašně podhodnocený a nedoceněný. Jako malej jsem to žral a teď jsem si to rád po dlouhý době zopakoval a někdy v budoucnu určitě kouknu znovu. I přes ty celkem blbé efekty (na tu dobu se mi to stejně nezdá tak hrozný) mi to přijde strašně nadčasový.. stejně jako Emmerichovo Day after Tommorow, který mi taky přijde hrozně nedoceněný. Je to fakt opravdu velká škoda, že takových filmů není víc. Miluju tento žánr. Aaron strašnej sympaťak, Hilary nemusím, ale tady mi nevadila, Tucci a ostatní vpohodě, hudba není tak epic jako v Emmerichových filmech, ale i tak je to v mých očích hodně epic podívaná. Nezapomenutelná scéna, když se San Franciský most rozteče jak čokoláda:) ()

heyda

Jako velký nadšenec do minerálů bych taky rád jednou skončil uprostřed obrovské ametystové geody. :-D K filmu není moc co říct, protože splňuje veškerá kritéria řady katastrofických snímků: hloupý scénář, nepravděpodobný příběh, nevýrazné herecké výkony, typický konec, ale taky dobrá hudba, velkolepé záběry a docela slušné napětí. Shrnutí: 45% ()

forsberg

naprosto vyčerpávající recenzi najdete na dfens-cz.com, jen dodám, že Jádro se pro mne stalo čestným členem TOP10 v ( na CSFD neprávem opomíjené) kategorii Kouzlo nechtěného. Od bravurního přistání Hilary Swank až po finále s hackerem, který sežral všechnu počítačovou moudrost světa se nepřestanete královsky bavit. ()

tron

„Som ženatý s vedou. Manželka je milenka.“ Jadro patrí k filmom, ktoré nemusíte vidieť. Talentovaný režisér si doprial oddych od psychologicky náročnejších projektoch a podľa toho to aj vyzerá. Talentovaní herci si zarábajú na domy, vily a autá a tiež to podľa toho vyzerá: oscarové výkony tu fakt hľadať nemusíte. nenájdete (ale vážne: Eckhart, Lindo, Tucci, Karyo, Greenwood, Swanková... čo tí všetci tu preboha robia?). Scenár je pozliepaný zo samých klišé, bodyocunt prebehne presne podľa očakávaní. Oceňujem aspoň pekné triky, hŕstku lepších scén (holuby á la Hitchcock, pristátie raketoplánu, veľryby) a sem-tam lepšiu hlášku ("Nemáme zmysel pre humor a sme ozbrojení.“). Ani diváci neboli nadšení, film s rozpočtom 60 miliónov na celom svete zarobil len 74. ()

KevSpa

Čekala jsem, že to bude hodně špatné a byla jsem mile překvapená. Příběh, nápadně připomínající Drtivý dopad a Armageddon, není z nejoriginálnějších, ale to v tomto případě ani moc nevadí. Je to absolutní hovadina, má to místy opravdu šílené dialogy, ale člověk se při filmu vůbec nenudí. A to je pro mě důležité. Prostě příjemná oddychovka, která se naštěstí nebere příliš vážně a divák si užije i pár vtípků. Především se tu ale sešli samí skvělí herci, z nichž nejvíce vyniká Stanley Tucci jakožto namyšlený vědec. ()

• Web Insultingly Stupid Movie Physics, který se zabývá fyzikálními nedostatky filmů, hodnotí film Jádro jako doposud nejhorší. (atakua)
  • Skutečný raketoplán Endeavour je k vidění v California Science Center v Los Angeles. (veronikajel)
  • Pokud se zaměříte lépe na Conrada Zimského, zjistíte, že někdy má snubní prsten a někdy ne. (DivX)