Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

Jartian odpad!

Dejte mi do ruky kameru a natočim stejný ne-li lepší film (naprosto vážně). Tohle je opravdu dno humusu, kejdy a sraček, na kterou se dostanou jen ti nevytrvalejší. Ani hrou na pseudo filmového znalce a intelektuála(což tu někteří s oblibou dělají) tento film nemůžu definovat líp, než jako naprostá kravina. Filmy od Eda Wood jsem dokoukal jen a pouze jako přípravu pro opravdový film režiséra Burtona. Jediný co na Edovi jako režisérovi obdivuji, že měl odvahu sehnat peníze na další točení. Doufám, že takhle budete, vy znalci, opěvovat za pár let tvůrce Tak jde čas, Mladí a neklidní aj... ()

romanz123

Díval jsem se na to v telce a některé pasáže mi utekly, ale přesto si dovolím stručně poznamenat: Ono je to občas fakt tak špatné, až je to vlastně dobré :-) ()

LeoDraconis

Par veci si vazne zapamatujete: Neskutecne mizerny strih, velmi zabavneho Tora Johnsona, nekolik kulervoucich hlasek (Moderni zeny!). Bozi namet (az na zasadni drobnost - proc), tragicke zpracovani. Ale nejhorsi film vsech dob to opravdu neni. ()

Ratlin

Vtipný odpad, ale přece jen tu jednu hvězdu udělím. Totiž tenhle snímek, jakkoli je špatný, je postaven na celkem normálním, neškodném (sci-fi) příběhu a není vyloženě nebezpečný, jako mnohé odpadní filmy či seriály ze současnosti (ty naopak zobrazují „realitu“, ve které však všechny postavy jednají naprosto iracionálně). ()

zurivymlok odpad!

Legrační pomyšlení, že kdyby Roland Emmerich neměl obrovské rozpočty a spoustu talentovaných lidí kolem sebe (hlavně lidí dělajících efekty), tak by jeho filmy nějak takto vypadaly (minimálně kvalita scénaře je dosti podobná). Samozřejmě se nedá dát nic jiného než odpad. Ale občas jsem se nad tím i zasmál. ()

Skunkiee

Tak špatné až je to zábavné. Zezačátku jsem se smál filmařským faux-pas a hrozným efektům, ke konci už jsem se nechal unášet jednoduchoučkým debilním dějem a celou dobu jsem se moc bavil. Například: Interiér kosmické lodi prezentován dvěma dřevěnými stoly a pár přístroji nemá chybu. A rozbitá laserová pistole, která se pádem na zem spraví. Mimozemšťani chtějí spojence na zemi najít mezi mrtvými a oživí celé 3 (!!!!!) postavy :D. Vampíra jako nemrtvá tam jen chodí bezcílně po hřbitově atd atd...Může tohle nebavit? :D :D Edward D.Wood Jr. byl zkrátka nadšenec a láska k filmu, ať je jakkoliv špatný, je z tohohle snímku cítit. ()

JimMorrison

vidím to podruhé, a podruhé se královsky bavím... fakt by mě zajímalo, jestli to Wood myslel vážně nebo si z nás dělal legraci ()

Damnsinead

Svatá makrelo, nevím jak to hodnotit. Musela bych dát odpad a 5 hvězdiček zároveň. Tahle amatérská ptákovina je hrozně zábavná. Jako sci-fi nebo nedejbože horor to neobstojí, coby komedie je to brilantní. Prkenné herectví se netýkalo jenom fešné Vampiry a jejích nemrtvých kolegů, kteří se hezky klátili po hřbitově. Tady hráli jako dřevo všichni. Nemrtvé sice nejde zničit střelnou zbraní, ale dobře na ně zabírá rána klackem po hlavě (za to může nějaký paprsek). Jeden nemrtvý občas chodí se zahaleným obličejem (levné maskování). Ufoni se moc nepovedli, ale velice zábavná byla jejich přednáška o zničení vesmíru. Dokonale špatný film, ale určitě ne nejhorší. Spousta novodobých braků Plán 9 předčí. ()

koval45

Tak tohle je ten nejhorší film všech dob? No nemám ten pocit, mohl bych uvést X jiných hrůz, kterým by ten titul slušel víc. Navíc po tom všem co jsem o Edovi a jeho filmech přečetl jsem čekal, že to bude úplnej blábol, volovina kde nebude nic fungovat a kterou snad ani nemůžu dokoukat, ale na mě to celý působilo dost sympaticky. Celá ta banda (anti)herců, úžasný lítající talíře, nesmyslný střídání dne a noci, chlápek co si celou dobu kryje obličej, aby nikdo nepoznal, že to není Bela Lugosi, správně děsivá hudba a Vampira... Chvílemi to snad může působit i trochu zdlouhavě, ale já se docela dobře bavil. Takový partě prostě nejde nefandit. ()

lvi_psouk

Dokonalé, úžasné, skvělé! Jak jinak popsat něco, s čím by soudný člověk nešel ani na arabský trh? Odvaha E. D. Wood Jr. se cení a v tomto případě dvojnásob! Navíc jsem rád, že jsem objevil Gregory Walcotta také v jiném filmu než jen v Podivném dědictví :-) ()

Ivos

Hvězdu za zážitek z "předtím nevídaného" . Věřím,že mě i několik ostatních ovlivňuje burtonův Ed Wood při hodnocení tohoto nejhoršího filmu vůbec. Burton byl velmi laskavý a srdečný k věčnému netalentovanému céčkaři. Určitě zážitek ve smyslu sondy do nezávislé hollywoodské produkce...ano i tohle je možný natočit. ()

Fredei

Kdybych neviděla již před tím Burtonův film, nejspíš bych neváhala s odpadem, ale nějak mě nadchlo to jaký by,l a že i přes neúspěchy věřil tomu, že natáčí opravdu dobré filmy. ()

Zofan

Doufal jsem, že se hrozně nasměju, ale takovou nudu jsem snad nezažil ani při pozorování statického stínu na zdi... ()

bernau84

nevim čim si ed wood vysloužil tolik obdivu... tento film je pouze špatně natočený a nudný nelze mu sic upřít jistý prvek který ho dělá zábavným (právě tím špatným režijním přístupem a nedostatkem času i peněz) ale jinak je to ztráta času . Nic vyjímečného - existuje spousty podobných filmů i režisérů jako tento akorád se o nich nemluví a tak nejsou "kultovní" - po několikanásobném shlédnutí (sám bych si to nepustil ale přítelkyně to chtěla vidět a kámoši zrovnatak) zvyšuji o hvěždičku hodnocení! scény v letadle nebo na mateřské lodi "mimozemšťanů" jsou boží!!! papundekl rules!!! ()