Novým partnerem policisty Chrise Kennera se v boji proti zločinu stává Johnny Murat, který je jeho pravým opakem. Chris je plavovlasý běloch, vyrostl v Japonsku, i dnes ctí japonské tradice a pohrdá americkou kulturou. Johnny je Asiat, vyrostl v Americe, japonské tradice mu nic neříkají, zato si s chutí užívá všeho amerického. Zdá se, že jediné, co mají společného, je láska k bojovým uměním. Společně mají vyřešit sérii zločinů v japonské čtvrti a dostanou se přitom na stopu japonské mafie Yakuzy, jejíž nelítostná krutost a fanatická disciplína z ní dělá tu nejnebezpečnější na světě. A pokud ji řídí chladnokrevný Yoshida, platí to dvojnásob. Ten se právě vraždou původního majitele zmocnil klubu Bonsai a setnul hlavu prostitutce Angel, která ho zradila. Svědkem chladnokrevné vraždy byla zpěvačka Minako Okeya a Chris, který chce získat informace, ji s Johnnym v poslední chvíli zachrání před útokem zabijáků. Současně Chris zjistí, že to byl právě Yoshida, kdo před lety zavraždil jeho rodiče, a navíc se s Johnnym dostane na stopu nové, nebezpečné drogy, kterou chce Yoshida zaplavit město. Yoshidovi se sice podaří Minako unést, Chris a Johnny však nedbají jeho hrozeb, proniknou do jeho přísně střeženého domu a zpěvačku znovu zachrání. Yoshida, jehož ješitnost byla zasažena na citlivém místě, vyšle do ulic malou armádu s jediným příkazem - zmocnit se Minako, Chrise i Johna. V japonské čtvrti se rozpoutá nelítostná a krvavá válka. (TV Nova)

sandinista

No to teda byla ptákovina. Smysluplnému scénáři i hereckým výkonům se udělalo pápá. Lundgren vypadal vždycky, že nemá všech pět po hromadě, Tagawa se furt tvářil, jako by se mu chtělo srát. Jen ten chudák Brandon tam občas prohodil nějakou vtipnou hlášku... I když to byla blbost, nic jiného jsem ani nečekal a nakonec jsem se celkem pobavil. ()

Gastovski odpad!

Na akční thriller to působilo hodně trapně a směšně. Herci všichni do jednoho ve svých rolích nesympatičtí, hlavně ten Jakuzák, kterej přehrával jak hovado, aby měl věčně nasranej/krutej xicht. Lundgren a Lee velmi trapní, více však Lundgren, s tím svým japonským domečkem a tou maškarou, kterou se vymódí do závěrečnýho souboje. O ději se nedá moc mluvit - prostě jedno velký klišé. Chtěl jsem dát alespoň jednu ušmudlanou hvězdičku za smrt hlavního záporáka, kterýho rozšlehaj rachejtle, když se připíchlej točí na nějakým kole. To byla hodně vtipná scéna, ale ten odpad! si to zaslouží, prostě jo. ()

Bozvav

Ve své době naprostá špica. Spojení velikána Lundgrena a skvělého Brandona okořeněné luxusní kočičkou Tiou se opravdu povedlo. Shlédnuto po letech a opět pobavilo. Jde o velmi dobrý nenáročný akční snímek, který i po tak dlouhé době pobaví. Bez 3D efektů, tělo na tělo, dobrá práce kaskadérů, skvělé bitky. Škoda Brendona, že odešel tak mlád, měl obrovský potenciál. PS: jako záporák je Cary fakt hustej. ()

Puol

Poctive Bečko. Lundgren v pohode, Brandona Lee je škoda. Mal našlapnuté byť slávny. V rámci žánru je to za 4*. ()

drankeryth

Stara akcna klasika z meho mladi:) Film je dost kratky, ale dobrych veci je v pomensom mnozstve malo, ako aj tato stopaz tohoto akcnaku. Dolph Lundgren a Brandon Lee bola spravna dvojka v problemoch a vedeli aj ukazat, ze maju talentovane vlohy na paste a nohy. Obcas sa aj objavili nejake komedialne prvky, ale v takom drobnom zablesku, co aj stacilo, ved je to skor akcny film a nie komedia. Zaporak s drsnackym ksichtom z ktoreho nic dobre nehladi, bola dobra volba obsadit ho do tohoto filmu. Cary-Hiroyuki Tagawa to proste ma v krvi a aj jeho tvar je priamo stvorena pre zaporne postavy. Pri konci filmu sa Dolph Lundgren obliekol do takeho maskarneho kimona, take smiesne mi to pripadalo:) A ta celenka ala Karate Kid ma tiez rozosmiala:) Film mi rychlo ubehol, pretoze som z neho nemal pocit, ze je v niektorych momentoch nudny. ()

animario

Ten plakát jsem ve videopůjčovně zbožňoval (i teď bych si ho píchnul na stěnu). Lundgren vypadá cool, mladej Lee je sympaťák, Tia sexy míšenka a Tagawa se svojí vizáží nejvostřejší yakuzák široko daleko. S odstupem let, i přes nádech melancholie a lásce ke starým béčkovým akčňákům 2,5*. ()

helloween93

Poctivý akční nářez z přelomu 80. a 90 let. Boj dvou (super)policistů proti japonské Yakuze v japonské čtvrti L.A.. Na to, jaké je to béčko, to má docela dobré obsazení. Scénář sice pokulhává, ale to je u podobných filmů zvykem. ()

skipercak

Vynikajuca ukazka poctivej beckovej rubanice. V tomto filme funguje absolutne vsetko. (samozrejme s ohladom na desatoro pravidiel akcneho becka) Jeden z troch naj. filnov Lundgrena aj Leeho. ()

MickeyStuma

Zábavný akční snímek s komiksovým nádechem. Klasika, která se zapsala do historie akčních filmů. Zde se setkali dvě přední postavy: Dolph Lundgren a Brandon Lee. Oba hrají policisty, kteří se staly parťáky. Byť každý s jinou povahou se výborně doplňují, hláškují a snaží se dát Yakuze co proto. Nezvykle krátká stopáž filmu nekazí dojem z dobré poctivé filmařské práce. Vyprávění příběhu jde svým tempem, akční scény mají švih a zábavnost snímku odlehčuje divácký zážitek. Nostalgie, která si zaslouží úctu. ()

Wallis3

Srajda z devadesátek, která ale strčí do kapsy srajdy z přítomnosti. Dolph byl muskulaturní borec a Brandonovi to kopalo. Má to svižný děj a akce baví i nahotinky se našly;-) A když si Dolph uvázal ten šátek kolem hlavy a oblíkl plandavý nohavice, tak šlo do tuhýho:-D. K tomu ta typická akčňácká hudba a nostalgie taky zapracovala:-D prostě heavy metal sushi:-) "Mezi tím smažením by nás měli potírat tukem." "To je pravda, vy parchanti!" ()

Besyn

Hit videopůjčoven na začátku 90.let.Je to solidní akční béčko,která tou dobou dosti létala.Lundgren docela ujde. ()

Barak

Dolph Lundgren tady je jen proto, aby ukázal svoje vypracované tělo a vypadal sexy, přičemž Brandon Lee mu tu poslušně asistuje a podřizuje se jeho autoritě. Vážně jsem to čekal uhláškovanější a zábavnější.... 5/10 ()

Kingjiri

Správná béčkárna s Dolphem Lundgrenem a Brandonem Lee v hlavní roli. Tyhle dva jsou fajn dvojka - každej z nich si několikrát zahlásí a zmlátí nespočet ťamanů. O nic jinýho vlastně ani nejde, ale mně tohle, společně se stylovym zabitim hlavního záporáka, nespočtem polonahejch buchet a Lundgrenem v Samurajskim oblečku ke štěstí fakt stačí. Hodně zábavný béčko, který jsem rozhodně neviděl naposled, tři silnější hvězdy. ()

AxelWers

Jeden z filmov, ktorý som videl krátko po revolúcii a myslím, že to bola dokonca nejaká kópia na VHS nadabovaná jedným hlasom. Mierne béčkový nádych, ale patrí to ku klasike akčných filmov. ()

tranquill

"Hej, to je heavy metal sushi!" Naprosto jednoduchá akční klasika počátku 90. let s drsnými padouchy i hrdiny, ale i špetkou vtipu. A tak to v té době mělo být! ()

Razzor_82

"Nenuť mě abych tě zabil." Starý dobrý akčnák z devadesátek. Taková buddy movie jízda z prostředí Yakuzy. Jiskrná dvojka Brandon Lee + Dolph Lundgren se dobře doplňuje. K tomu kvalitní záporák Tagava. 6/10 ()