Novým partnerem policisty Chrise Kennera se v boji proti zločinu stává Johnny Murat, který je jeho pravým opakem. Chris je plavovlasý běloch, vyrostl v Japonsku, i dnes ctí japonské tradice a pohrdá americkou kulturou. Johnny je Asiat, vyrostl v Americe, japonské tradice mu nic neříkají, zato si s chutí užívá všeho amerického. Zdá se, že jediné, co mají společného, je láska k bojovým uměním. Společně mají vyřešit sérii zločinů v japonské čtvrti a dostanou se přitom na stopu japonské mafie Yakuzy, jejíž nelítostná krutost a fanatická disciplína z ní dělá tu nejnebezpečnější na světě. A pokud ji řídí chladnokrevný Yoshida, platí to dvojnásob. Ten se právě vraždou původního majitele zmocnil klubu Bonsai a setnul hlavu prostitutce Angel, která ho zradila. Svědkem chladnokrevné vraždy byla zpěvačka Minako Okeya a Chris, který chce získat informace, ji s Johnnym v poslední chvíli zachrání před útokem zabijáků. Současně Chris zjistí, že to byl právě Yoshida, kdo před lety zavraždil jeho rodiče, a navíc se s Johnnym dostane na stopu nové, nebezpečné drogy, kterou chce Yoshida zaplavit město. Yoshidovi se sice podaří Minako unést, Chris a Johnny však nedbají jeho hrozeb, proniknou do jeho přísně střeženého domu a zpěvačku znovu zachrání. Yoshida, jehož ješitnost byla zasažena na citlivém místě, vyšle do ulic malou armádu s jediným příkazem - zmocnit se Minako, Chrise i Johna. V japonské čtvrti se rozpoutá nelítostná a krvavá válka. (TV Nova)

wosho

Staromodní akční film, kde Lundgren sice kope, mlátí a střílí o 100% víc než mladý Brandon Lee-ale on zas o 100% ho jasně přehrává. Celkově je toto zůčtování nadprůměrným béčkem ve svém žánrů a jedním nejpodařenějším i ve filmografii švédské mlátičky, jenž dokáže pobavit i nejen jeho oddané fanoušky. ()

Paity

Neviděli jste ještě Dolpha Lundgrena jako "americko-japonského nordického ultra ninju"?? Tak v Zúčtování v Malém Tokiu máte příležitost. Tohle je vážně nářez. Rozhodně jeden z nejlepších filmů Lundgrena a to bez nadsázky. Moje oblíbená scéna je hlavně ta, jak tam blonďatý akční obr vymlátí partou kopálistů jeden roztomilý obchůdek/bistro. ()

AdamesWWE

[7.5/10] Presne taký film aký mám rád. Lundgren, akcia, bitky, prestrelky, Tokyo, Brandon Lee. Kvalitná akčná jazda, aj ked´ škoda že krátka, ale zato fakt dobrá. ()

Foxhound#1

Pro mě asi nejlepší sólo film Dolpha Lundgrena, zkrátka obyčejný, místy vtipný akční béčko. Ústřední dvojka poldů je celkem sympatická (Lundgren, Lee), nechybí kráska v nesnázích (Carrere) ani exotickej záporák s tim nejdrsnějšim xichtem v hollywoodu hned po Danny Trejovi (Tagawa). A to vše každých pět minut dokresluje vysoce nakažlivej hudební motiv. Brandona Lee je víc než škoda, člověk to sice nejvíc docení ve Vráně, ale i v tomhle filmečku hraje skvěle. ()

bo.rec

Brandon i Dolph ukazují, proč byli v době natáčení tak oblíbení. Je to akční film, který má šťávu... Příběh je trošku slabší, ale akční scény vše vynahrazují... Nářez v sauně budiž důkazem... ()

Wishkah

Tak tohle je jedna z nostalgických vzpomínek na mládí. Tenhle film můžu klidně i dnes. Hlavně díky ústřední dvojce Lee/Lundgren, která i když má do Riggse a Murtaugha daleko tak taky dokáže pobavit ()

peetriss

Sice béčkařina, ale kupodivu celkem koukatelná a občas i vtipná. Pravděpodobně to bude asi zásluhou Marka L. Lestera, který není ve vodách akčních filmů zase až takovou neznámou - vzpomeňme Schwarzeneggerovské Komando nebo celkem povedenou akční komedii Ozbrojení a nebezpeční. ()

Prochy38

Asi celkem klasická akční jízda 80. - 90. let. 3* za tři sympatické obličeje. Tento film bych D. Lungrenovi asi zařadil mezi ty nejlepší, B. Lee toho za svou hereckou kariéru moc nestihl, ale kde zahrál, tam zazářil. No a T. Carrere ukázala všechny svoje přednosti. ()

Lefty86

I tento typický 90kový akční snímek jsem viděl poprvé až dnes, žádná extra velká škoda ale film je to více než slušný, přehnaný až běda místama ale to se dá čekat. Výborná ústřední dvojice Dolph Lundgren a Brandon Lee, Brandon byl výborný i v soubojích je vidět že ho taťka něco naučil, je jich škoda.a Lundgren je nadupanej až běda :-) (v dobrém) a předvádí i u něj neobvykle dost z karate. Hlášky padali po desítkách za mě 70% ()

Paldiny

Tie Lesterove lacné triky sú tak roztomilé, až začínam pochybovať či kultový status nezískali práve pre ne. Tentokrát dostala do kolien kričiaca figurína v aute, aké šrotuje veľký lis. Mimo toho film patrí k ďalším nahláškovaným parťátskym snímkom, kde akcia strieda akciu, všade sú prítomné kozy, Yakuza a drsňácky humor. Nikto sa s nikým nebabre, skrátka jednoduchá béčková úprimnosť v najrýdzejších farbách, ktorú nejde nemilovať. Tragické samurajské finále jej už odpustím. ()

Eldoth

Dosti zabávné béčko s patřičkou dávkou akce a krve, které tahnou oba hlavní představitelé ...jednou za čas vyloženě sedne. ()

Dallas

Sorry, ale toto nie. Dokážem pochopiť tie viac ako 3* hodnotenia. Mám podobnú slabosť pre Komando (náhodou tiež Lesterov počin), a tak tomu ozaj rozumiem. Ja som toto však videl zrejme prvý krát, alebo si to už totálne nepamatám. Nehodlám kritizovať scenár či herecké výkony. To mi vôbec nevadilo. Vadila mi tá dosť častá nuda. Vlastne som to ani dopozerať nechcel, ale som si povedal, že by nebolo objektívne to potom hodnotiť. Kedysi dávno by to asi bolo v pohode, ale teraz už jednoducho nie. A to ako bol oblečený Dolph, tak to je fakt sila. Tie tepláky asi ukradol fresh princovi a koženú bundu zase hladá Johnny Ramone. Vyťahuje to u mňa hore jedine Brandon. Škoda ho. 50% ()

KubykF

Vypečená akční oldschoolová jednohubka se vším co k tomu patří. :-) Buď si to zamilujete nebo necháte být. Já se pobavil :-) ()

Sista

u filmu jsem se bavila, děj pěkně odsýpá, i když děj. linka je víc než jasná...bitky jsou povedené a efektní, hlavní dvojka si pěkně notuje a Minoko je opravdu krásná...menší výtku mám k erotické scéně - Dolphe, ležíš jako prkno, to je děs:)! ()

TaanStari

Při téhle stopáži si ani nestačíte uvědomit, jak špatný ten scénář je, což je určitě jen dobře, protože je fakt špatný :) Ale zároveň je tak nacpaný akcí a hláškami, že jsem se fakt bavil a určitě bych se na to podíval znova. Jo a hudba byla fakt skvělá, taková béčková :) ()