Zachraňte Willyho!

• USA Free Willy (více)

Dvanáctiletý Jesse dostává poslední šanci od sociálního pracovníka Mercera. Musí konečně začít spořádaně žít u nových pěstounů Glena a Annie Greenwoodových. Pokud ne, čeká ho za jeho kousky tvrdý postih. Jesse musí také vyčistit chodby v delfináriu, které se svým kamarádem posprejoval při útěku před policií. Tam se seznamuje s údržbářem Randolphem, cvičitelkou Rae a kosatkou jménem Willy. Jesse si všimne, že kosatka reaguje na foukací harmoniku. V noci se tedy tajně vrátí do delfinária, aby si tuto teorii potvrdil. Stane se mu ale nehoda a Willy Jesse zachrání před utonutím. Protože se chlapci v delfináriu líbilo a jeho práce končí, zařídí Randolph, aby tu mohl dál pomáhat. Chlapec se s kosatkou sbližuje a vzniká mezi nimi zvláštní pouto. Majitel delfinária se chce Willyho zbavit, protože nevydělává žádné peníze. To se ale Jessovi nelíbí a rozhodne se kosatku zachránit. (TV Nova)

dawydx

Bez mučení se přiznám, že okolo pátého roku mého života patřil ZACHRAŇTE WILLYHO! k mým oblíbeným filmům. Dnes už je sice můj vkus někde jinde, přesto si myslím, že tento snímek patří v žánru rodinných filmů do skupiny těch lepších. ()

jafuska

jelikož mám ráda zvířata vše kolem nich nemůžu hodnotit jinak, než vysoko, krásný děj, alei smutný o navrácení kosatky do moře,kam už dávno měla patřit, tak jsem už po několikáté podívala na tento krásný film, a opět mě uchvátil, neustále se uvědomuji, že zvířata mají duši, srdce,mají soucit, umějí dát lásku, což někteří lidé ani nedovedou, neznají tento pocit a je jim to jedno, prostě na to kašlou, kosatka nádherná, už při tomto filmu by si lidi měli uvědomit, že láska u zvířete k člověku je to nejkrásnější co si člověk může přát a obohatí ho na celý život, i naopak. Moc tento film mám ráda, ()

Renie42

Tohle byl můj první film, co jsem dostala na videokazetě a originál k tomu. Pouštěla jsem si to asi x-krát, pokaždý jsem u toho brečela, záporný scény jsem pak přetáčela. Slza mi ukápla také, když v televizi bylo, že představitel Willyho, Keiko zemřel a to už je taky nějakej ten rok. ()

Hoomig

Hodnocení nejoblíbenějšího filmu mého dětství silně ovlivňuje nostalgie a i když vím, že je scénář jedno velké klišé, tak nemůžu jinak. Poprvé jsem to viděl zhruba v 5-6 letech a na konci jsem se neubránil troše slz. Dodnes je díky tomuto filmu kosatka moje oblíbené zvíře. SALANA HEJUM AJESIS!!! 100% ()

marek29

Dojákus ultimatus, aneb klasika VHS štelářů z let devadesátých. Pozdě si doplňuji znalosti, ale přece. Neurazí, ale že by nějak nadchl, to asi taky úplně ne. Nebýt Markét, film bych si nepustil asi ()

Joe16210

Zajímavý příběh o problematických dospívajících, pěstounské péči a také o lásce ke zvířatům a poutu, které lze mezi člověkem a zvířetem navázat. Obsazení vévodí tehdejší vycházející hvězda Jason James Richter. Vždy se rád z nostalgie na tenhle film podívám, protože jsem v 90. letech vyrůstal a už tehdy jsem ho viděl několikrát. Vše podporuje také dobrá hudba. Rozhodně můžu doporučit. ()

NewManicK

No tak toto je jeden z najväčších hitov môjho detstva :)) Keď som bol cca päťročný v kine, po poslednej scéne ako Willi preskočí hrádzu a utečie, som sa rozkričal na celú sálu s plačom - "Prečooo oddiššieeeeel?!!!!!" Proste si tie 4* neodpustím :))) ()

dražis

Myslím, že pro děti je to pěkná pohádka, která obsahu je vše co potřebuje. Dobro, zlo a šťastný konec.Nic víc, nic míň. A ať už chcete nebo ne, při jediné zmínce o willym se každému vybaví poslední scéna a musí si říct, že při jakémkoli dnešním odporu to kdysi žral jako všichni ostatní. 2,5*. BTW dvojka trojka nestojej za nic. ()

moviepill

Hovorte si čo chcete, tento film je u mňa víťazom. Akýmkoľvek. Že to je prostý film bez hlbšej myšlienky? Zle sa pozeráte. Kiež by aj dnes existovali takí priatelia ako Willy a Jessie. Oboch by som bral. Teda, hlavne tú kosatku. Ale do vane by sa mi nevmestila. :-) Každopádne tento slzotvorný filmeček a jeho čaro podčiarkuje výborná hudba, vrátane záverečnej "Will You Be There", ktorú keď som počul prvý raz, mal som husiu kožu... ()

Via

Velmi příjemný film z mého dětství, na který se ráda podívám znovu ;) Známka ekologie je jenom plus filmu. Indiánské historky mám též ráda, vyprávění (Nacyklané: "Salana heyu aïesis..."), příroda, práce se zvířaty... :) Film, který mi asi pokaždé vžene slzy do očí... ;) A hudba resp. soundtrack dobrý (Basil Poledouris). ()

AdrianaLarman

Ještě teď se na Willyho ráda podívám. Jasně, je to rodinný film a těžko od něj očekávat něco víc, ale přece jenom si neodpustím "vyplácanej" balíček kapesníků na konci. A to vždycky. Ty vzpomínky prostě zůstanou :) ()

tonton78

harpunujte willyho...šikmoočka utřou huby mastné od velrybího tuku a přejdou na tulení dietu..o trochu lepší než torpédujte willyho, protože tohle akvárko už je po jedničce prostě vyžraný ()

swinevenca

Tak z tohodle jsem byl kdysi na větvi a nemohl jsem se dočkat až se přírodopisem prokoušeme ke kytovcům? To je na hodně ostudné časoprostorové highfive s mým školáckým já, protože tentokrát jsem se u toho spíše ironicky bavil, drží to kouzlo velkýho zvířete a hudba. ()