Smutná komédia Charlieho Chaplina.
Tulák Charlie sa zamiluje do slepého dievčaťa, ktoré predáva kvety. Vďaka tomu, že náhodou zachránil život opitému milionárovi, získa nejaké peniaze, ktorými chce dievčaťu pomôcť. Padne však na neho podozrenie, že peniaze ukradol... (STV)

PetraMishka

Skvělý Chaplin, který rozehrává humorné situace ve stylu nešikovného klauna. Choreografie scén s milionářem a při boxerském zápasu je skvělá, romantická linka je již slabší, ale konec vyznění filmu zachraňuje, protože nabízí setkání dívky, která ke štěstí přišla a zlomeného muže, který o všechno přišel. ()

cimrman2.

Mluvit tělem to symbolizuje Charlieho Chaplina! Můj vůbec první němý snímek a bylo to takové rozvláčné. Pan rejža Chaplin se tu nedrží přísloví opakovaný vtip není vtipem a některé nápady vyždíme až do trapna když je na scéně 3 - 4krát zopakuje. Dokážu si představit, že pro tehdejší diváky musel být film veliká řachanda. Dnes již City Lights nenabídne víc než nasátí dávných časů kinematografických. ()

gezper

Pařba čerstvého kamarádského dua ve městě a ještě lépe boxovací večer jsou více než pamětihodné scény. Celkově Chaplin váli jak za perem scénáristy, pod čepicí režiséra ale i buřinkou herce. Na dnešní poměry se sice nebudete vysloveně řezat a poroučet směrem k zemi, tehdy snad ano, i když to rozhodně není čistá komedie, více to brousí do romantické linie, a ta je mimochodem moc pěkná (opravdu jsem to napsal?). Ale i tak, vtípky-gagy mají stále své osobité kouzlo a precizní provedení. Nadčasovost => i po 80+ letech se film dá příjemně vychutnat. [90%] ()

Desmi

Chaplina nemám rád, ale tohle celkem ušlo - na němý film. Nejhezčí moment filmu pak přijde na konci, když už člověk ví, že s takovou kravinou nemusí ztrácet další čas.. ()

kuri-noha

Bravo! Bravo! 350 klapek padlo při natáčení scény, kdy si tulák kupuje květinu od slepé dívky - no prostě tak akorát, aby Chaplin vymyslel logickou zápletku, kde si dívka splete tuláka s boháčem... Nejlepší komentář: sportovec: "Básník sociálního bolu." Jo, to je přesná definice Chaplina. ()

Jurcekk

Andrejka nadávala že jej otravujem večer takými chujačinami, ale mne sa to páčilo. Na boxe som sa zasmial záver ma dojal. Pekný film. Ale! Vyžaduje si to kus odhodlania a sebazaprenia pozrieť si uprostred týždňa večer čiernobiely nemý film. ()