Světla ramp (1952)

Nadčasové, hluboce lidské a velmi artové. Kdo čeká akční božárnu, tak tu nedostane.

Velká země (1958)

Gregory Peck je tu tak kladný, až je na zabití

Planeta opic (1968)

Třetí hvězda za těžkotonážní sentiment. Jinak je to z dnešního pohledu docela směšné.

La Bohème (1965)

Mirella Freni a Gianni Raimondi v hlavních rolích tohoto operního evergreenu. Herbert von Karajan... inscenace je taková levná. Nicméně papírové krabice kulis jsou vcelku vkusné, nevyrušuje to. Za dirigentské vedení HvK .. hvězda nahoru

La traviata (1968)

Starý film, všechno je staré, ale to nevadí. Jediné, kde to vadí, je technická stránka. Výkony jsou dechberoucí. Kdyby se Franco  Bonisolli dovedl  ukáznit, skončil by mezi tenory na prvním místě. Bohužel to nedovedl a to je škoda. Anna Moffo je krásná jako sen

Aida (1981) (TV film)

Není to špatné. Margaret Price v titulní roli docela září. Pavarotti bez komentáře, nemám ho rád

G. Verdi: Trubadúr (2014) (divadelní záznam)

Placido Domingo jako Count Di Luna? Příšerné kostýmy. Otřesná Netrebko. Zrežírovat Trubadúra a pokusit se dát tomu šílenému příběhu nějakou logiku, je prostě těžké. Tady se to nepovedlo. Zklamání

G. Verdi: Rigoletto (2010) (TV film)

Zbožňuji tu operu. Ale tohle se mi moc nelíbilo. Sakra, Placido, jdi už konečně do penze, máš tohle za potřebí?