Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on. Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům, jehož děravou střechou padá do vstupní haly déšť, sníh a listí. V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, které se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde neustále o život, asi není potřeba dodávat. (Cinemart)

Niki_Uzumaki

Trochu zklamání. Čekala jsem to alespoň trochu strašidelné, ale víc než lekacích scén (které mi mimochodem chyběly) tam bylo romantiky. Navíc celou pointu člověk mohl rozkrýt téměř na začátku a tudíž ho nic překvapivého už nečekalo. Škoda, obsazení bylo skvělé a myslím, že celý film mohl mít mnohem větší potenciál. ()

doriana.g

A mně se to líbilo. Jasně, bylo tam pár much. Hlavní hrdinka je rozmazlené děcko, ztvárněné mrtvolně mdlou Wasikowskou, která má od úplného začátku jeden utlumený výraz a to jí do čaje ještě nic nesypou. Nejvtipnější byla ta postelová scéna, to mi bylo pana baroneta vyloženě líto... Vůbec netuším, proč se tam potáceli všichni ti strašidýlci, když do děje v podstatě nezasáhli. Ta barabizna s osmi patry, výtahem a dírou ve střeše už byla trochu moc. A Chastainka brutálně přehrávala. Ovšem - protože jsem baba a mému zraku pochopitelně lahodí pan Hiddleston, stvoření s nejcharismatičtějším pohledem a hlasem, tak jsem si to nakonec jako celek užila. ()

987Castiel

Pri počiatočnom sledovaní Crimson Peak som si neustále musel pripomínať do akých žánrov je zaradený. Zamatový úvod pripomínajúc rozprávku sa napokon zmenil na napätie, drámu a krv. Ľakačky minimálne a skutočne veľmi jemné, zato atmosféra decentne gradujúca. Príbeh naivnej šarmantnej Edith a charizmatického LOKIHO ma donútil sa zaľúbiť do oboch. Nehovoriac o sprievode, hudbe, kostýmov, budovách, gotike, spôsobe reči...no nezabudnúť na duchov! Ktorí, ako je viackrát spomenuté v Edithinej knihe, sú len akousi metaforou. Krásny predvianočný rozprávkový zážitok. ()

cad_bane

Crimson Peak je propracovaný film Guillerma del Tora. Atmosféra je super, tuhle gotickou dobu prostě miluju. Hlavní problém filmu jsou natahované scény, které mohou být často nudné. Prvních dvacet minut se skoro nic neděje a přišli mi zbytečné, jakmile se příběh začne odehrávat právě v Purpurovém vrchu už je to lepší. Tom Hiddleston je tady vážně super, ale hlavní hrdinka už tak dobře působit nemusí. Příběh je klišé, je to asi klasický hororový příběh a taky jednoduchý. Moc pěkné kostými. Čtyři hvězdy si to zaslouží, gotických hororů tolik neni a já si jich vážím. ()

Ace.A.T.L.

No, celkově to působí dobře temným dojmem, bubácký scény jsou díky historickýmu prostředí fajn, ale ne nijak extra booom. Film neurazí, ale ani nijak extrémně neuchvátí. Líbí se mi, že je to po dlouhý době změna datovýho umístění. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Vlasek

Tolik jsem se na tenhle film těšila a byla jsem nakonec tak zklamaná. Čekala jsem napětí, mysteriózní kouzlo, že nebudu moct ani dýchat. Chtěla jsem se bát. A nic. Místo toho těžko uvěřitelná červená knihovna na začátku, pak samé bodání nožem, sekání sekáčkem. Hlavní hrdinka absolutně bez šťávy. Vizuálně zajímavé, ale místy až přeplácané. ()

Maraboy

Krasné kostýmy, kulisy, gotické budovy a to je asi vše co bych hodnotil kladně. Příběh už je slabej 100x ohranej, předvídatelnej (on se tím ani od začátku netají) takže to pro mě ztratilo kouzlo už ve 25 minutě a pak už se jen vezete chudým příběhem. ()

metztlimoon

Vizuál, výprava, kamera, scény... to je ok, o tom pokoj. Ale že by mi z toho beleli vlasy, to ne, skôr priemerný horor. Nič, čo by tu predtým už nebolo. ()

aannemer

Příběh jistě ne úplně originální, nejrůznější variace tu byly už několikrát dávno předtím, ale graficky je to excelentní. No a Za Hiddlestona určitě čtvrtou hvězdu. Ten kluk má talent. ()

andrewXx

Ja vážne neviem prečo je Guillermo del Toro vlastne nejaký ten pojem v kinematografii. Jaaj áno, to je ten režisér ktorý natočil a napísal vydareného Hellboya, či spolupracova nal scenári ku všetkým trom Hobbitom. Prečo potom točí takéto stupidity ? Je to ten istý del Toro ? Jednu vec mu ale musím uznať a to fakt, že stále dokáže vytvoriť filmový svet s parádnym vizuálom. Práve preto si u mňa vyslúžil tú jednu hviezdičku a vlastne ani to obsadenie nebolo zlé, ale na ďalšiu hviezdičku to nie je. Aj keď Jessica Chastian s tmavými vlasmi boduje. O scenár sa znova postaral Guillermo, ktorý je na tom takmer vždy scenáristicky lepšie než réžijne, vlastne až doteraz. Možno mu to pokazil Matthew Robbins, ťažko povedať. Spojenia chátrajúci viktoriánsky dom, tajomstvo, duchovia, svatba a gotický horor v jednom filme naozaj znejú zaujímavo. A k tomu ešte keď tu veľa filmov s touto tématikou a del Torovým vizuálom nie je. Ale dejovo to bola stupidita aká sa len tak často nevidí, zakončená hromadnými "hrátkami" s nožom, či inými ostrými predmetmi a plytvaním filmárskej krvi. A na plagáte to malo taký potenciál ach jaj.... ()

brasek

Hrozný snímok! Pokiaľ sa príbeh rozbehol tak som bol neskutočne otrávený od nudy. Zachytenie doby, kostýmy, triky sú nadpriemerné, ale to je všetko... celý príbeh je nudný, nezaujímavý, zápletka nemá dynamický charakter. Tie vysoké hodnotenia... napchávate sa v kine pukancami a potom neviete čo píšete. ()

Rhod

Ničím výnimočné, ničím nezaujalo, ale predsa dalo sa na to pozerať po celý čas. Ak už to chcú nazvať hororom, tak by som dal tomu nový názov detský horor, pretože nič hororové tam nebolo. To, že vylezie sem tam zo steny, z podlahy nejaká mŕtvolka, ktorá veľmi pripomína postavy z Mŕtvej nevesty Tima Burtona, neznamená, že je to hrôzostrašné. To môžeme potom nazvať hororom aj Pána prsteňov. Miestami zbytočne naťahované, mohlo to byť aj kratšie, možno by ma to aj viac zaujalo. ()

MadyDollar

Fakt tohle zplodil tvůrce Pacific Rimu, Hellboye nebo Faunova labyrintu? Ani se mi nechce věřit. Nudné, utahané, nehorové že to ani Hiddleston s Jessicou nezachrání - i když hráli skvělý pár. Co musím zvláště pochválit ***SPOILER ALERT*** je v konečné scéně duch Toma Hiddlestona, ten byl skvostný :) ()

rigby

Vizuálně dokonalé dílo. Příběh se zvolna rozvíjí a pomalu rozehrává, aby skončil v krvavých orgiích. Napětí je neustále udržováno, hrůza stále připomínána, aby byla s divákem od začátku až do poslední chvíle. Možná jen ten happyend se nemusel tak okatě konat, to bylo i na mě moc. Ale jinak jsem se celou dobu skvěle bavil a čekal, jak to dopadne. ()

bezprezdivky

Všechna hororová klišé, na která si jen vzpomenete, najdete hezky pohromadě v tomto filmu ! To byl asi hlavní účel jeho natočení - instruktáž. ()

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze