foto

Burn Gorman

  • nar. 1.9.1974 (41 let)
    Hollywood, Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Burn Gorman, celým jménem Burn Hugh Gorman, se narodil 1. září 1974 v Kalifornii jako syn univerzitního profesora. Ve věku sedmi let se nicméně přestěhoval do Londýna. V Anglii také později vystudoval Manchester Metropolitan School of Theatre.

Jeho první role byla v seriálu CORONATION STREET. Časem zčásti přešel od televizi k filmům a zahrál si například ve filmu PENELOPE nebo THE OXFORD MURDERS. Nejvíce ho ovšem proslavila role sarkastického doktora Owena Harpera ve sci-fi seriálu TORCHWOOD.

Kromě seriálů a filmů se Burn hojně věnuje i divadlu. Velkého uznání se mu dostalo za roli ve hře The Green Man and Gong Donkeys, po jejímž shlédnutí byl kritikou prohlášen 'jedním z nejtalentovanějších mladých herců v Anglii'.

Co se týče jeho osobního života, od roku 2004 je ženatý s Sarah Beard a má dvě děti – syna Maxe (2006) a dceru Nell (2009).

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace