Geriho hra

Jan Pinkava

Scénář:

Jan Pinkava

Bob Peterson

Stárnoucí dědula jménem Geri hraje v parku sám se sebou celodenní šachovou partii. Začne ho však porážet jeho čilejší soupeř. Když už je hra téměř u konce, Gerimu se podaří otočit skóre ve svůj prospěch. (HBO Europe)

I.AM.NOT

Trošku jiný pixar a rozhodně ne špatný. Prostě víc pro dospělé (jeden z největších dějových zvratů v dějinách animovaného filmu:) ()

Káronoš

Senilní dědeček se svojí královskou hrou, v nostalgickém, svižném, vtipném a reálně "krutém" kraťasu od studia Pixar, s již obvyklou překrásnou animací. Hodnocení: 7/10. ()

Marrty3

Dokonalé. Po celé 4 minuty jsem měl úsměv na tváři a jen se tetelil. Ukázka toho jak obehrát sám sebe. Skvělá režie. Precizní pixarovská animace. Pinkava je vážně profík. A ten dědula je výborný, mám pocit, že to je ten co v Toy Story dvojce byl Woodyho opravářem. Nicméně je tohle na jasných "5*****". Skvěle strávených pár minut. ()

PetkaW.

Upřímně moc nechápu Oscarové ocenění. Znám mnohem lépe propracované i promyšlenější kraťasy, ale co... Mile strávené 4 minuty se schyzofrenickým dědulou byly fajn. Nevyvolal ve mně ale to něco navíc... ()

Rozjimatel

Smutno-humorný krátky príbeh o jednom bláznivom dedkovi v parku. Tá rozdvojená osobnosť teda nič moc - jedna polovica zlomyseľník a tá druhá podvodník. Za ten vtipný nápad a aj za tú úchvatnú animáciu je Oscar plne zaslúžený. ()

Oyer

Nemohu si pomoci, grafika sice pěkná, ale zase tak odvařený jsem z toho nebyl a přehvězdičkovávat tento snímek jen pro to, že jej režíroval náš Jan Pinkava nebo že je to Pixar? Že je to Oscarová záležitost? To mi k uspokojení nestačí. ()

dan4815

Přišel jsem, viděl jsem a nepochopil jsem... nebo pochopil, ale nijak to mé srdce nezasáhlo. Nosný děj je poměrně nečitelný, neboť divák se snaží v krátkometrážním filmu najít něco, co tam nejspíše není. Osobně si myslím, že se to lidem líbí spíše z pohledu animace (na tu dobu super), zvláštně osamělé atmosféry, a děj je až druhořadým elementem. Minimálně má maličkost přemýšlela nad více body pro tyto aspekty. Nakonec vyhrálo abstraktní myšlení, které mi řeklo, že v tom nejde nic geniálního najít. Pán v pozdním věku sedí v parku, a sám proti sobě hraje šachy. Když mu to nejde, své alter ego porazí překvapivou jednoduchou vymrdávkou. Otočí šachovnici... a já na tom nevidím nic geniálního. Je to o souboji jeho mysli se samotou, zapomenutím i strachy. Vtip zde nevidím. Myslím si, že s dobou více propracovaných myšlenek v animácích tento počin jednoduše zapadá do průměru. Žlutý a ani červený Geri mě nebavil, jejich souboj myslí a řešení konfliktu mi přišlo příliš povrchní. ()

Eva_D666

Partička šachu s lehce melancholickým nádechem, kterou sehraje vitální dědula s ještě vitálnějším společníkem ;-). ()

Disney utahuje opasek

Disney utahuje opasek

04.12.2006

Pět měsíců po tom, co Walt Disney Company vyhodilo dvacet procent personálu pracujícího na hraných filmech, se na řadu dostává i jeho animátorské oddělení z Burbanku. Walt Disney Animations, které… (více)