Geriho hra

Jan Pinkava

Scénář:

Jan Pinkava

Bob Peterson

Stárnoucí dědula jménem Geri hraje v parku sám se sebou celodenní šachovou partii. Začne ho však porážet jeho čilejší soupeř. Když už je hra téměř u konce, Gerimu se podaří otočit skóre ve svůj prospěch. (HBO Europe)

Frajer42 odpad!

No tento kraťas je asi stejně starý jako samotný hrdina v něm. Takže tehdá asi ano. Dnes již ne. Tím mám na mysli animaci. Všechno je to příliš hranaté. Čekal jsem tam taky o trochu silnější poetiku. Podzim - Stařec. To je fajn, ale z toho se skutečně nepototo. A jen proto, že to kdysi dostalo oscara to nemohu hodnotit jinak než bych to hodnotil normálně. A vůbec nerad hodnotím kraťasy. Má to 4 minuty. Takže buď se vás to dotkne(4*-5*) a nebo prostě ne(odpad). Něco mezi tím se hledá dost obtížně.Stejně tak těžko bych tu hledal, který bych tady nenašel asi ani pod mikroskopem. Myslím, že přišel ten správný čas mírně tomuto filmu pokazit hodnocení. Takže jako výplň mezi dva filmy klidně ano. V opačném případě určitě ne. Odpad, který berte s rezervou. ()

pravo

Film s nápaditým dejom, kde je prejavená celá škála ľudských pocitov pri hraní kráľovskej hry šach. Dve strašne podobné postavy a zároveň neuveriteľne charakterovo vzdialené postavy zvádzajú neuveriteľný šachový súboj pomocov svojich schopností, ale i zákerností a na víťaza čaká obrovská odmena. Na toto dielo je príznačné tvrdenie- KTO SA SMEJE NA KONCI TEN SA SMEJE NAJLEPŠIE. Toto skvelé dielko je možnosť zhliadnuť i na mojom profile. ()

SarumanKo

Skvostný krátkometrážny animáčik, ktorý svojou nápaditosťou a atmosférou prekonáva aj pomerne nešikovnú animáciu. Pinkava a Petereson miesto zdanlivého výsmechu stareckej senility nastavujú zrkadlo ľudskej nerozhodnosti. Veď človek pri vnútornom boji so samým sebou sa nakoniec vždy rozhodne po svojom... (9/10) ()

T-pack

Geri je opravdu zábavný děda. Nemusíte mi věřit hned, ale uvěříte mi okamžitě, jakmile ho shlédnete hrát šachy na podzim v parku. Samotného jen se sebou. Je to děsivě vtipné a kdyby to snad nestačilo, má to také dokonalou pointu. Stále nestačí? Je to také špička veškerých animačních pohoří světa. Zkrátka dílo, které by zasloužilo oscara :p ()

tron

Keď český rodák Jan Pinkava preberal v mene Pixaru ich prvého Oscara za krátkometrážny dojemný počin GERIHO HRA, ktorého ústredný smutný staručký hrdina sa neskôr mihol v TOY STORY 2, ďakoval z pódia mame: „Toto máš k narodeninám.“ Niekde vtedy Pixar zabodoval v podstate po prvý raz. Odvtedy neprestal. ()

• Jeden krát môžeme vidieť Geriho na dvoch miestach naraz, a to vtedy keď jeho ruka vyhadzuje bieleho koňa čiernou vežou. (Zdroj: ČSFD)
  • Postava Geriho bola inšpirovaná starým otcom režiséra filmu Jana Pinkavu. (LuiCJ)

Disney utahuje opasek

Disney utahuje opasek

04.12.2006

Pět měsíců po tom, co Walt Disney Company vyhodilo dvacet procent personálu pracujícího na hraných filmech, se na řadu dostává i jeho animátorské oddělení z Burbanku. Walt Disney Animations, které… (více)