Nočními ulicemi Moskvy se řítí černé BMW ujíždějící pronásledovatelům. Řetězec osudových událostí, končící střelbou, postavil čtyři přátele mimo zákon. V životě bez pravidel pro ně není cesty zpět a černý bavorák – silný a spolehlivý vůz, jenž se jim stal domovem, hrdiny odváží daleko od Moskvy, do nelítostného vyhnanství ruských nekonečných dálav… (oficiální text distributora)

ZkuKol

Ruská gangsterka na klasické téma; "sere se co může a bude už jen hůř!" Zima z ní jde tak strašná, že vás po ní zahřje jen ta kořalka ze zavařovačky. Vizuál je moc hezký, kluci jsou taky sympatický šmejdi a Rusko je herec jak z partesu. Škoda, že na 110 minut a množství "dobrodružství" a zvratů se ten film tak nějak táhne. 4 z Moskvy a bavorák jsou na výletě po venkově, není to nic geniálního, ale na boršč jsem potom chuť dostal... 70% ()

Bohemák

Poctivý western, jenom zasazený do moderního Ruska. Jestli je tahle obludně veliká země jenom ze čtvrtiny tak strašná, jak ji líčí tenhle film, tak je vážně postrachem Evropy. Snad je to jenom umělecká licence. ()

DannyBoy80

Začátek je hodně španý, taková hodně nemastná neslaná gangsterská road movie. V druhé polovině se to o cosi zlepší. Celkové vyznění je průměr max 60%. Herecky taktéž průměr. Nemá to mnoho děje, je to spíše takový slepenec různých scén. ()

Ollie235

Silně béčková gangsterka, která ničím moc nepřekvapí, ale na necelé 2 hodiny celkem diváka zabaví. Bohužel mi ale naprosto nesedli herci a díky spoustě hluchých míst mám celkové dojmy silně rozpačité. Škoda, že v tom nebylo více humoru - s takovým scénářem by z toho mohla být výborná krimi komedie, ale tvůrci to pojali jinak. ()

22matelko

pekný príbeh o najkrajšom aute na svete. Príbeh nebol ani tak o 4 béčkových Ruských mafiánoch ale o BMW ktoré to s nimi celý ten čas zvládalo. Posledný záber nakoniec aj tak patril tomu autu. ()

Santino7

K jednej veci sa musím priznať, existuje u mňa osobitá skupina filmov, ktoré zámerne vyhľadávam len z jedného jediného dôvodu - hlavné postavy v nich stvárňujú štyria moji obľúbenci (ale ak by sa náhodou naskytla taká možnosť, veľmi rád sa pozriem aj na film, v ktorom sa objaví prekrásna Katarínka Guseva) z Brigady. Samozrejme takto cielene nevyhľadávam úplne každý jeden z ich filmov, čo by pochopiteľne ani nešlo, no aspoň zopár tých známejších, v rámci možností aj žánrovo podobných (no nie je to podmienka). Presne takouto plytkou "metódou" som sa dostal aj k tejto snímke, kde jednu z hlavných postáv stvárnil Vladimir Vdovičenkov, a to navyše postavu takú, ktorá bola aj typologicky podobná s predchádzajúcou z už spomínaného seriálu. Ale prejdem radšej rovno k veci, a teda k samotnému filmu ako takému - jeho príbeh sa na mňa vyrútil prekvapivo zbesilo hneď v úvodných sekundách, bez akejkoľvek prípravy a treba povedať, že zo začiatku som bol skutočne do veľkej miery zmätený z toho, kto/s kým/kde/ako a o čo vlastne ide. Našťastie udalosti mali rýchly spád a za okamih už problém so zorientovaním sa v deji neexistoval, keďže zostala už len ústredná štvorica. A spolu s nimi samozrejme bavorák (alebo bumer, ako len chcete). No a hoci sa v rámci deja vlastne neodohrávalo nič prevratné, zložité a ani prekombinované, mne sa to začínalo páčiť postupne stále viac a viac, najmä kvôli tomu, že to až mrazivo realisticky a bez akýchkoľvek škrupúľ mapovalo aktuálne pomery v Rusku, kde sa ešte stále zachovalo mnoho pozostatkov z éry socíku (ako tu už niekto veľmi trefne spomenul, do takto špinavého prostredia by mohol nejakú gangsterku zasadiť aj Ritchie, na výsledok by som bol vskutku zvedavý :-). Takže maličká rekapitulácia - v ruských končinách je možné naozaj všetko, a napríklad podarená scénka s policajnou kontrolou na opustenej ceste sa mi na dlhú dobu vryla do pamäti :-)) Avšak takto podarených by sa ich tu našlo aj viacero, za zmienku určite stojí napríklad "epizóda" s nie tak úplne bežnou sanitkou, či napríklad kamionistami. Mimochodom celkom zaujímavé spestrenie predstavovali aj mini-pohľady do budúcnosti okrajových postáv, ktoré tiež občas dokázali vyčarovať úsmev na tvári... Menšie poľavenie a akési (hoci len veľmi jemné) náznaky nudy prišli až v momente, keď ústredná štvorica na svojej púti zastavila a na istý čas "skysla" v maličkej dedinke, avšak nechcem tomu nijako krivdiť, stále to bolo pre mňa totižto pozerateľné - rovnako ako aj záver. Ten ma ostatne poľahky nahuckal aj na pokračovanie (a tentokrát už nielen kvôli účasti spomínaného herca), ktoré si rozhodne niekedy v najbližších dňoch pozriem. Čiže neostáva nič iné, len dúfať, že ani druhé "béemvéčko" nesklame, uvidíme. Čo sa týka hodnotenia, balansovalo to kdesi na pomedzí troch a štyroch, no nakoniec sa predsalen prikláňam k vyššiemu z uvedených možností, keďže tá autentickosť (mimochodom tak typická pre súčasnú ruskú kinematografiu) ma skrátka dostala, a teda nižšie som ísť skrátka nemohol. 4/5 () (méně) (více)

passat

Film ruské produkce, který vynikne především netradičním prostředím a já jako fanda BMW musím dát plus i za toho bavoráka. Herci nejsou špatní, ale filmu by jistě prospěl větší rozpočet. 60% ()

Skarface

Já si nemužu pomoct kdo říká že všechno co přišlo z ruska stojí za *ovno tak nemá pravdu ! Sem tam nás přesvědčí že i tam vznikne dobrá věc tento film je toho důkazem ()

Móó

Film, který mi dovolil nahlédnout do ruské společnosti (za hranicemi zákona). Jsem ráda, že tento film byl v ruské režii a ne v rukou Američanů. Věřím, že by totiž vše dopadlo jinak. Objevil by se hrdina, který by všechny zachránil a byla by z toho klasická americká akční blbost, jak to občas bývá. Určitě to stojí za zhlédnutí. S přihlédnutím na to, že jde stále o film, umím si představit děj jako reálný. 78% ()

NGP

Vztahy mezi "kamarády", co mají společný BMW. Někdo je svědomitý, a myslí si, že přátelství je věčné, druhý radši nechá kámoše v pěkné bryndě aby sám neriskoval. Co říct, je to skvělé gangsterské drama o ruské společnosti. Dost se mi to líbilo ()

xmy

Celkem netradiční, částečně snad i realistická gangsterka ze (skoro) současného Ruska s úžasnou atmosférou, sympatickými postavami a hlavně pěkným BMW. ()

mutace

Je to nízko rozpočtový snímek o tom, jak může člověk dopadnout, vydá-li se cestou zločinu. Vzhledem k tomu, že je to ruský film o Rusku a nikoliv hollywoodská vize Ruska, působí celý film velmi věrohodně a přesvědčivě. ()

Fulham

Tenhle ten film se mi vůbec nelíbil. Čekal jsem od něj více. Je pravda že je to drama ale je hodně nudné, kdyby mě nezajímalo jak to skončí, tak se na to ani nedodívám. ()