Nočními ulicemi Moskvy se řítí černé BMW ujíždějící pronásledovatelům. Řetězec osudových událostí, končící střelbou, postavil čtyři přátele mimo zákon. V životě bez pravidel pro ně není cesty zpět a černý bavorák – silný a spolehlivý vůz, jenž se jim stal domovem, hrdiny odváží daleko od Moskvy, do nelítostného vyhnanství ruských nekonečných dálav… (oficiální text distributora)

godspeed

Tak bezpochyby klucí z Die Bayerische Motoren Werke AG o tomhle filmečku musí mít Ahnung. Nevím, jestli si tento product placement na svůj vehikl zaplatili, nebo se prostě režisér rozhodl, že jim tu reklamu natočí jakože zdarma, páč je vlastníkem části akcií BMW. Nicméně o spojování brandu BMW s kdejakým gangem, mafií, zlodějem a podvodníkem si bavorský výrobce koleduje už léta. Takže v tomto ohledu pan režisér nenašel nic objevného. Závěr vcelku fajn, ale proč, proč, proč má ten film 110 minut? Kdyby si tvůrci odpustili náhledy do budoucna a další vycpávkové exhibice a onanie, tak je to příběh na maximálně 90 minut. ()

SenFlxr

Velice realistický a výstižný film. K Podfu(c)ku bych jej ale nepřirovnával, na ten určitě nedosahuje. Průměrné krimi, vybočující akorát velmi realistickým zobrazení Ruska... ()

LuckyK

Asi velmi realistická road movie, pro někoho, kdo nezná dnešní Rusko, až s dokumentárním rozměrem. Jen by si mohli odpusit ty typické herociké výjevy o sebeobětování pro kamaráda a nadlidské výkony při jeho záchraně. Jinak chlapské slzy a kombinace brutality, neúcty k životu a pravidlům s širokou sentimentální ruskou duší při návratu k venkovským kořenům je pro ně příznačná. ()

yangzhening

Docela vtipný film o situaci, která se mohla reálně stát, a o životním stylu, který vedly v 90. letech možná až desítky procent Rusů ve věku filmových hrdinů... ()

Skretule

Spíš než děj celého filmu mě zaujaly všechny ty ruské reálie a chování jednotlivých postav, které musí přijít občanu ČR dosti exotické. Film sám o sobě ničím převratným rozhodně není ale pár povedených momentů se jistě našlo (hlavně závěrečné namixování melodie zvonění do rytmického podkladu zaujme)...ale poučil jsem se, do Ruska jet nechci :D ()

blekekeke

Země neomezených možností, ve stavu dnešních dnů. A řekl bych, že velmi slušně natočená ... PS: Celé to svižné pokoukání, zkazila přehnaná finální přestřelka ... ()

Saxos

Ruská vesnická milice se s tím moc nepáře a když se střílí tak jejich zbraní je jedině kalašnikov. Celou dobu je možné sledovat ruskou mentalitu a venkov 21. století připomínající dobu století minimálně předchozího. ()

Mr.Lordi

Neviděl jsem celý film, jen zhruba od poloviny ale myslím, že znovu bych ho vidět nemusel... Ovšem docela se mi líbili některé hlody, takže dávám průměr a to 55% ()

Neel

Já bych to nazvala převratem v ruské kinematografii... Pan Buslov nám alespoň ukázal, jak to u nich chodí... Žádný trapný akčňák v americkém stylu, Rusko už kolikrát ukázalo, že umí, jen se na to u nás ještě pořádně nepřišlo a to je velká škoda... ()

FAxPR

neměl jsem s timhle filmem problém. ruské filmy moc neznám, tak se na ně vždyycky rád podívám. a tohle bylo tak lehké jako to šlo. lehce vulgární humor postav, lehce předvídatelný konec a lehce stravitelné. to vyzvánění mi vadilo. poslední scéná pana BMW nebyla, tak špatná, ale trochu přetáhla do "tohle bude arty". pravda šlo to trochu osekat. a postavy jsou dost papírové :/ ()

Andy.222

Zajímavý náhled do psychiky řadových ruských zlodějíčků. Moc se mi líbily minipříběhy vedlejších postav a ruština tomu dává tu správnou šťávu. ()

Johgas

Ruské gangsterské podsvětí nezaujalo. Film je natočen z pohledu gansterů, proč bych se s nima měla ztotožňovat? Nešlo mi to. Každý, kdo se jim na jejich útěku před spravedlností postaví, je po zásluze potrestán. Tohle prostě není něco, co bych měla obdivovat. Soundtrack jakž takž. ()

Grid

Nemůžu si pomoct, ale ta partička hlavních "hrdinů" mi byla po celý film strašně nesympatická. Skoro jsem jim ten konec až přál. ()

zanvalzans

No pánečku,to je teda ozaj rusácky kúsok.Kamarati čo utekajú na BMW majú drsné ksichty na polutovnie.A zazračné auto ktoré ma dva defekty a jazdi si po zasneženej dialnici akoby sa nechumelilo. ()

Barybal

Jedná se o velice zajímavou sondu do dnešního Ruska, jeho metropole a jejích obyvatel, hlavní hrdinové nejsou kdovíjak sympatičtí, ale děj nás vtáhne a člověk jen nevěřícně zírá, co se to na tom plátně děje. Být tam o něco více mrtvol a střílení, bylo by to příliš „americké“, být to o něco drsnější, bylo by to nevěrohodné, každopádně tento snímek je poměrně vyvážený a děj ubíhá stejně rychle, jako dálnice pod koly sedmičkového BMW. Určitě je to zajímavý snímek, který nám ukáže, jak se probít v dnešním Rusku, ukáže, že není dobré v opilosti chtít vylovit peníze z hromady dřeva, nebo, že „psí máma“ je neocenitelnou bytostí v takových končinách, nebo že člověk má občas poslechnout ženský instinkt. Mohu tento film doporučit všem, kterým nevadí ve filmu sprostší výrazy a trocha skutečné surové reality, nečekejte ani potoky krve, ani „lidového“ hrdinu, který zachrání vše a všechny. Tento film bych určitě nepřirovnával k žádnému jinému snímku, ačkoliv by to svádělo, ale Bavorák je film, který stojí sám o sobě a nesnaží se přikrášlovat svět. ()