Nočními ulicemi Moskvy se řítí černé BMW ujíždějící pronásledovatelům. Řetězec osudových událostí, končící střelbou, postavil čtyři přátele mimo zákon. V životě bez pravidel pro ně není cesty zpět a černý bavorák – silný a spolehlivý vůz, jenž se jim stal domovem, hrdiny odváží daleko od Moskvy, do nelítostného vyhnanství ruských nekonečných dálav… (oficiální text distributora)

Flexkillah

bumjeer! klasika, která nerezaví, 750ka jedno z nejhezčích bavoráků co kdy spatřily světlo světa, auťák naloženej čtyřma frajerama kteří se dostaly do šlamastiky a neví "jakstohoven". Dusivá atmosféra Moskvy a přilehlého venkova a okolí má něco do sebe. Uvěřitelné scénky, hlavní hrdinové hrají na dobré úrovni, je vidět, že role sedí každé postavě tak, jak má. Film je syrový a tvrdý a směřuje diváka ke konci, kde již není cesty zpět a posádka BMW má před sebou poslední fušku, jak se dostat z průseru, jak ale všichni víme, ne vždy filmy končí happyendem. Plno zajímavých momentů (flashback u vedlejších postav například). Za zmínku stojí i hudba, podkresluje sekvence ve filmu velmi kvalitně a zapadly do filmu jako kostky lega do sebe. Ovšem vy, milý sledovatelé bumjera, nechte se překvapit a film sfoukněte, pokud jste fanoušky ruské kinematografie, rovněž doporučuji druhý díl, slabší oproti jedničce, rozhodně ale za shlédnutí stojí. ()