Cesty formana Šejtročka (TV seriál)

Animovaný

Česko, 1993, 7x8 min

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Josef Somr

Jeden z nejlepších polistopadových večerníčků s výborným vypravěčem Somrem.(4.3.2010)

Námět : Václav Čtvrtek. Výtvarník a scénář : Zdeněk Miller. Oblíbená Čtvrtkova knížka z dětství podobně jako třeba Kubula a Kuba Kubikula od Vladimíra Vančury nicméně i tyto zfilmované příběhy v podobě večerníčkového seriálu nejsou špatné. Příběhy o dobrosrdečném Šejtročkovi a jeho ženě, vodníkovi Česílkovi, lesních mužíčcích, divoženkách a mnoha dalších veselých i strašidelných postavičkách najdeme v tomto sedmidílném seriálu nejen z městečka Jičína. První díl "Jak se stal formanem" a poslední "Jak zahrál sedmi loupežníkům" se mi líbili asi nejvíce.(12.2.2007)

90%(27.6.2007)

Spíše podprůměrný seriál, který nebyl moc oblíbený. Ale samozřejmě jsem se na něj koukal, měl jsem snad na vybranou?(18.8.2010)

Šejtroček byl kus chlapa. Líbil se mi díl, když se do něj zamilovala ta víla, ikdyž mi šla trochu na nervy.(15.3.2015)