Nikolas__

Mysteriózně a zároveň hodně temně laděný snímek, s velmi ale opravdu velmi temnou a jedinečnou atmosférou a vyzněním. Upřímně i po těch všech slavných peckách mě vždycky víc devadesátky lákaly k primitivnějším hororovým béčkům, například s monstry nebo klasickou duchařskou zápletkou, ale i tak dávám velký prostor i thrillerům. Zde se řeší například posttraumatický syndrom z války, krize vlastní identity a hlavně je zde pořádná dávka halucinací hlavní postavy. No, mě ta psychologická stránka přišla perfektní. Trochu mě mrzelo že to nezůstalo u více scén jako byla ta na večírku (ty děsivé), ale naštěstí se to alespoň drželo těch částí, jako bylo například prohlížení fotek (emotivní). A že tam fungovali postavy, hlavně díky skvělému výkonu Tima Robbinse, který zdě odvádí bravurní one man show. Příběhově hutné a konec nádherný, jeden z nejlepších hororů ze začátku devadesátých let. 85% ()

ronczek

Po dlhsom case znova nieco, co dokonale odhalilo politiku americkej vlady pocas bohapusteho zabijania a vrazdenia vo Vietname a zaroven machinacie, ktorych obetami sa stali dokonca aj samotny americki "pesiaci".. Do akej miery bol vsak scenar postaveny na skutocnych faktoch alebo len na fikciach, vyvolanych reziou americkych medii, sa dnes uz sotva dozvieme. Kazdopadne film hodnotim 4 hviezdickami, no percentualne vyjadrene dobrych 80.. Vykon mistra Robbinsa bol ako obvykle skvely a s nadhladom, no treba pochvalit taktiez aj ostatnych, ktori znacnou mierou prispeli k dramatizacii posobiveho deja (E. Pena, Danny Aiello..). A nesmieme zabudnut na uzasneho maleho Gabea v podani Macaulayho Culkina.. A este jedno doporucenie na zaver: rozhodne si vypocujte hudbu k filmu az do samotneho zaveru. Stoji fakt za to:)) ()

K.O.vi

Vynikající nápad, herecký výkon Tima Robinse, hudba - Maurice Jarre, překvapivý konec, psycho... Tematika Vietnamské války se v průběhu filmu posouvá kamsi... 90 % ()

ironivan

Tak tento film kde exceluje Tim Robbins si asi budu pamatovat do konce života,musím říct že takovej film se už asi nenatočí. ()

halberdier

Psychologické drama s prvky horroru o zhoubném vlivu vietnamské války na vojáky. Film vypráví o Jacobu Singerovi-vietnamském veteránovi, který byl ve válce zraněn-které ho pronásledují halucinace a představy, že je napadán démony. Postupně odhaluje, že by snad mohly být halucinace spojeny s údajnými experimenty na vojácích za války...Dosti zvláštní film, který není zas tak příliš známy což je ovšem škoda. Ve filmu se objevuje několik scén ala Lynch, kdy člověk neví zda se jedná o relaitu či je halucinaci. Dobře se zde pracvuje s napětím. Tim Robbins v hlavní roli je skvělý. ()

jopal

Vacsina nadava na obsah distributora, ze spoileruje. Ja som ho naopak necital a podstatnu cast filmu som bol strateny. Kym som pochopil o co ide, bol koniec... ()

bezprezdivky

Úplně jsem nepobral konec, který mi nezapadl do vývoje filmu, ale možná o to líp - překvapení na závěr. Jinak velmi silný příběh o důsledcích podávání drog US vojákům ve Vietnamu. Film na pomezí thrilleru, horroru a psychologického dramatu. Český překlad názvu je ochuzen o biblický rozměr (správně Jákobův žebřík). ()

Kozlowski8

Film o experimentech, které vedla americká armáda na svých vojácích ve Vietnamu. Jakob byl přítomen masakru své jednotky ve vietnamské džungli a postupně mu dochází, že bylo něco špatně... Snímek, opřený o psychidelicé výjevy, se spoustou flashbacků, chvílemi příliš komplikovaný, překombinovaný děj. S filmem jsem spíš bojoval, než že bych si ho užíval. Adrian Lyne jako režisér, ani Tim Robbins v hlavní roli mne tedy rozhodně tímto dílem nenadchli. 40%. ()

Fos4ity

Jako byste byly na špatném tripu a Tim Robbins padá z jedné noční můry do druhé a u toho předvadí excelentní výkon,filmu pomohá a hodně kvalitní scénář a o to lepši režie nedokážu pochopit že stejný člověk co režíroval Flashdance na točil tohle a scena na party je ku*evska jízda ()

linger

Pozor mozne spoilery :) Napriek tomu, ako som uz pomerne znudena filmami, ktore na konci odhalia zapletku "som po smrti, ale neviem o tom" (ako Siesty zmysel, Ti druhi...) tento film ma okuzlil. Mozno je to tym, ze rozuzlenie na konci filmu nie je totozne s vyssie spomenutym, aj ked osvetli vela nejasneho. Film sa na sposob Danteho zaobera otazkou, cim prechadza ludska mysel medzi zivotom a smrtou. Napriek castemu striedaniu dejovych linii a flashbackov, na ktore som inak alergicka, neposobi film nudne ani pseudoumelecky a po zaverecnej pointe som mala chut okamzite si ho pustit znovu. A este nieco - tesi ma, ze do hlavne ulohy neobsadili Mickeyho Rourka - neviem si v nej predstavit nikoho nez Tima Robbinsa! ()

Kaitiffa

Hej ty!!! Ty, ktorý ideš pozerať tento filmový počin! NEČÍTAJ OBSAH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! V žiadnom prípade nečítaj obsah!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je to len zhluk slov, majú nulovú váhu a nulový význam. Radšej ten čas obetuj na Genesis 28. Nie, nerobím si srandu, skutočne to má biblický odkaz, ktorý ti pomôže rozlúštiť film a pozdvihne tvoju intelektuálnu úroveň. Pokiaľ to odmietaš, tak ser aj na ten film, pretože o tej droge to teda skutočne, a ani omylom, nie je. ()

sibskyn

Mám rád zvláštní, mysteriozní a snové filmy, ale jenom mi ten obsah nepřišel ani zábavný a ani mě to nestimulovalo, abych nad tím musel přemýšlet a říkat si" hmm jo to může být takhle" a objevovat skryté krásy filmu. Pocity z filmu ze mě prostě jen rychle vyšumněly. ()

Birter

Tenhle film má jeden zásadní problém. Celý film má jen jednu pitomou zápletku (připomínající špatnou epizodu Akt X) určující děj, který je lemován několika nezajímavými scénkami, v podstatě velmi předvídatelnými a řekl bych až klišé. Zbytek filmu vyplňují zapomenutelné dialogy, trauma hlavního hrdiny a skákání mezi čtyřmi dějovými linkami, v níž každé je Tim Robbins hlavní protagonista. Nic bych proti tomu neměl kdyby ten film o něčem byl. Navíc ono rozuzlení záhad na konci, je v podstatě úplně trapné. Celý film totiž víte co jim vlastně stalo, jenom se tomu pak přidají detaily a věci, které se vám zdály zajímavé, se ukáží jako nesouvisející a bezvýznamné. Na a když film konečně skončí posledním zvratem, nehnete ani brvou, protože vás to nezajímá a vůbec to není nic průlomového nebo příběh obracející (jako Mulholland Dr), ale je to předvídatelné a nemastné neslané. ()

sus

Natocit na stejne tema (schopnym reziserem) film v dnesni dobe, tak by to byla pecka. Proste je to 37 let stary film, ale verim, videt jej pred cca 25ti lety, urcite by na me zapusobil jinak. Ve filmu je par silnych momentu, vyobrazeni pelkla v hospici, silenstvi ve Vietnamu, trik s rotujici hlavou v zrcadle, ale taky je tam dost nesmyslnosti a chvilema to pusobi dost otravne, 65%. ()

catr

Když jsem v roce 1993 navštěvoval jednu videopujčovnu kde jak na tu dobu bylo zvykem nebylo takřka nic a člověk měl na výběr mezi Indym a Smrtonoskami všeho druhu a objevil jsem tam Jakubuv žebřík byl to pro mě zlom v pohledu na kinematografii.Film mě svou tajemnou a schizoidní atmosferou,kdy nevíte co je nahoře a co dole,dostal natolik že jsem si ho pujčil asi desetkrat a když ji rušili tak jsem ho odkoupil.Prostě moje srdeční záležitost.A ty flashbacky,a ten konec no coment,prostě mých 100% ()